adwent 3a

Tegoroczny adwent w klasie 3 a obfitował w przepiękne wydarzenia.

1. Prowadzenie kalendarza adwentowego – codziennie jeden uczeń losował „aniołkowy podszept”, czyli złotą myśl, która pomagała w kontrolowaniu i poprawianiu własnego zachowania w szkole i poza szkołą.

2. Czterokrotne spotkania z Mikołajami: rajd MIKOŁAKOWY, czekoladka mikołajkowa w szkole, POCZYTAJ MI BAJKĘ, Czytanie z Mikołajem.

3. Warsztaty kodowania.

4. Wykonywanie dekoracji bożonarodzeniowej: malowanie ceramicznych aniołków, ubieranie choinki, stroiki papierowe, witraże.

5. Łańcuch papierowy – zajęcia na sali gimnastycznej wspólne klejenie łańcucha przez uczniów z klas 1-3.

6. Jasełka przygotowane i przedstawione dla społeczności szkolnej pod opieką katechetów: pani Grażyny Maciejewskiej i księdza Wojciecha Nowotarskiego

7. Spotkanie opłatkowe – dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń, śpiewanie kolęd, słodki upominek „CHATKA BABY JAGI”.

8. Zajęcie I miejsca w szkolnym konkursie NA WYSTRÓJ SALI.

Małgorzata Somionka