Zbiory

- zbiór 177 kaset audio i wideo,
- 37 programów multimedialnych,
- 9 tytułów czasopism,
- dokumenty wewnątrzszkolne ( Statut, Program Wychowawczy, Plan Pracy, Wewnątrzszkolny System Oceniania i in.),
- kartoteki tekstowe i zagadnieniowe,
- dostęp do elektronicznego katalogu zbiorów w sieci wewnętrznej.
Posiadamy bogate zbiory związane z tematyką marynistyczną oraz osobą naszego patrona kmdra. por. Stanisława Hryniewieckiego.

Księgozbiór rozmieszczony jest w następujących działach:
1. LEKTURY (ułożone według klas).
2. LITERATURA PIĘKNA:
B - baśnie, legendy, podania
Bw - bajeczki, wierszyki, opowiadania
Prz - powieści i opowiadania przyrodnicze
P - powieści i opowiadania przygodowe i przygodowo-podróżnicze
F - powieści i opowiadania fantastyczne
3. LITERATURA POPULARNONAUKOWA (pogrupowana według dziedzin wiedzy).
4. KSIĄŻKI marynistyczne.
5. KSIĘGOZBIÓR DLA NAUCZYCIELI  obejmuje literaturę ogólnopedagogiczną, psychologiczną, pozycje metodyczne, a także publikacje własne nauczycieli.
6. Bogaty księgozbiór podręczny w skład, którego wchodzą encyklopedie, słowniki, leksykony, wydawnictwa albumowe, multimedialne programy edukacyjne.
7. Podstawowe publikacje z różnych dziedzin wiedzy, pogrupowane w następujących działach: aforyzmy, astronomia, botanika, biologia, ciekawostki, chemia, ekologia, fizyka, geografia, historia, hobby, literatura,matematyka, muzyka, sztuka, utwory sceniczne, wynalazki,  zoologia.