pirat alonzo10 września 2019r. na pediatrii słupskiego szpitala gościliśmy aktorów krakowskiego „Teatru za jeden uśmiech”. Duet aktorski przyjeżdża co roku z ciekawymi przedstawieniami. Dziś zaprezentował przygody Pirata Alonzo i jego ukochanej na bezludnej wyspie. Przedstawienie teatralne ukazywało wartości ważne w życiu każdego z nas. Dwoje aktorów zagrało kilka postaci wykazując się przy tym dużą sprawnością w zmianie kostiumów. Widowisko odbyło się w aranżacji ciekawej scenerii, muzyki, tańca, wspólnego dialogu i zabawy. Kluczowym elementem inscenizacji były prezenty – zestaw do zajęć kreatywnych.

W teatralnym spotkaniu uczestniczyli pacjenci oddziału, rodzice, personel medyczny i wychowawca świetlicy. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki pomocy ludzi dobrego serca, którzy wspierają działania krakowskiego Teatru. Było dużo radości, ciekawych zwrotów akcji i niespodzianek. A uśmiech dzieci bezcenną nagrodą za czas wspólnie spędzony.

Ewa Tyborczyk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

7 warsztaty17 czerwca 2019 r. na oddziale pediatrycznym WSS w Słupsku odbyły się warsztaty plastyczne MORSKIE KLIMATY. Tematyką prac było życie morskie pod wieloma postaciami. Prace wykonywali mali pacjenci wraz z rodzicami pod kierunkiem nauczycieli świetlicy szpitalnej Małgorzaty Somionki i Ewy Nowickiej. Z nietypowymi technikami plastycznymi zapoznawała pani Joanna Sobolewska – terapeutka zajęciowa z gminnej biblioteki publicznej w Damnicy na zaproszenie nauczycielek.

Małgorzata Somionka, Ewa Nowicka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

dzien przyjaciela12 czerwca 2019 r. uczennice – wolontariuszki z ósmej klasy ze Szkoły Podstawowej im. J. Kochanowskiego w Kończewie pod opieką Pani pedagog Katarzyny Butowskiej wpadły na wspaniały pomysł i uczciły nietypowe święta: Dzień Przyjaciela (obchodzony 9 czerwca) i Dzień Przyjaźni (obchodzony 30 lipca). Międzynarodowy Dzień Przyjaźni, nazywany też Międzynarodowym Dniem Koleżeństwa, to ważny dzień w kalendarzu świąt nietypowych. Jest to stosunkowo młode święto - obchodzimy je dopiero od 2011 roku. O jego powadze niech świadczy sam fakt, że ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.

podarunki10 czerwca 2019 r. na pediatrię przybyli „zerówkowicze” wraz z opiekunkami: p. Darią Sanke, p. Eweliną Ciok i Izabelą Heromin ze Szkoły Podstawowej we Wrześciu. Dzieci z zerówki przekazały zebrane w zorganizowanej akcji całej społeczności szkolnej i rodziców duży karton z materiałami papierniczymi. Zbiórkę zorganizowano w ramach realizowanego w szkole projektu „Mali ratownicy”. Materiały te będą wykorzystywane do organizowania prac plastycznych dzieci na oddziale. Za niespodziewaną wizytę i przekazane dary bardzo dziękujemy!

Ewa Tyborczyk, Małgorzata Somionka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

dzien dziecka7 czerwca 2019r. na oddziale pediatrycznym pod opieką p. Lilianny Lipnickej gościliśmy uczniów I klasy  (kierunek: Technik fotografii i multimediów) Zespołu Szkół Technicznych w Słupsku z przedstawieniem „Muzyka w bajkach Disneya”.

Spotkanie wpisuje się w czerwcowe obchody Dnia Dziecka. Pacjenci oddziału, zgromadzony personel medyczny, rodzice i nauczyciele przenieśli się  w beztroski świat bajek Wolta Disneya. Była to magiczna podróż, która przybliżyła  uczestników spotkania do znanych dzieciom postaci bajek i filmowych ekranizacji oraz do wspólnego śpiewania i zabawy. Wspólne zabawy przeplatały występy solistów i chóru. Na ekranie – tablicy multimedialnej wyświetlały się filmowe fragmenty bajek, z których pochodziła muzyka śpiewanych piosenek.

dzien dzieckaWszystkie Dzieci to nasz prawdziwy skarb i dlatego 1 czerwca nie zapomniano o dzieciach przebywających na oddziałach dziecięcych słupskiego szpitala. Był to dzień pełen radości i niespodzianek. Wszyscy pacjenci dziecięcych oddziałów mogli najpierw zobaczyć z okien swoich sal, przed szpitalem występ Cheerleaders Maxi Słupsk (Stowarzyszenie Tańca Sportowego) a następnie pobawić się wspólnie z nimi oraz miło spędzić ten dzień na oddziale. Były więc wesołe tańce akrobatyczne, zabawy i artystyczne doświadczenia. Każdy uczestnik spotkania otrzymał wręczony przez przedstawicieli Zarządu Słupskiego Szpitala dyplom z życzeniami, duży, kolorowy balon oraz słodki i owocowy upominek.

Ewa Tyborczyk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

329 maja 2019 r. na oddziałach dziecięcych WSS w Słupsku odbyło się ciekawe spotkanie z bibliotekarką panią Magdaleną Owczarek. Poznaliśmy kolejne przygody Koszmarnego Karolka i jego brata Damiana. Chłopcy w zabawny sposób pokazują uczucia dzieci, jakie towarzyszą przygotowaniom przyjęcia urodzinowego oraz jakie są ich oczekiwania, co do zapraszanych gości, czy otrzymywanych prezentów… Każde dziecko chciałoby mieć udane przyjęcie a prezenty były wymarzone. Czy uroczystość przebiegała po myśli chłopca i spełniły się jego marzenia, dowiecie się sięgając po kolejny tomik Francesca Simon pt. „Koszmarny Karolek ma urodziny”. Następnie pani Magda poprowadziła ekologiczne warsztaty recyklingowe.  Mali pacjenci oddziału chirurgicznego ochoczo wykonywali laurki dla rodziców i żółwiki wykorzystując materiały z recyklingu. Ponadto zobaczyli, jak można ponownie wykorzystać odpady i jak dać odpadom nowe życie. Spotkanie odbywało się w miłej i przyjaznej atmosferze. Wykonane zwierzaki sprawiły radość i bardzo cieszyły twórczych wykonawców.

Ewa Tyborczyk, Małgorzata Somionka, Ewa Nowicka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

512 maja 2019r. przypada Święto wszystkich Pielęgniarek i Położnych.  Pielęgniarka jest najbliżej chorego a praca jaką wykonuje wymaga od Niej wyjątkowego poświęcenia i oddania. To ona wie, jak pomóc choremu dziecku w przeżywaniu zaistniałej choroby, rozłąki z najbliższymi, jak go pocieszyć, ukoić ból, czy zrozumieć dlaczego jest w szpitalu.

Doceniając wkład wszystkich Pielęgniarek w codzienną pomoc nad małymi i większymi pacjentami, ich chęć niesienia pomocy i troskę jaką okazują chorym dzieciom i ich rodzicom każdego dnia, wręczaliśmy wszystkim pielęgniarkom na trzech oddziałach dziecięcych: pediatrii, chirurgii dla dzieci i otolaryngologii okolicznościowe laurki. Życzenia składały nauczycielki: Ewa Nowicka, Małgorzata Somionka i Ewa Tyborczyk.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

7W piątek, 05.04.2019 r. na oddziale chirurgii dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku zabrzmiały gitarowe dźwięki. Pan Maciej Gwara, tata małej pacjentki – Mai, dyrektor przedszkola „Król Maciuś Pierwszy” w Dębogorzu, poprowadził zajęcia muzyczne w sali, gdzie udało się zebrać niemal wszystkie dzieci z tego oddziału. Pan Maciej grał na gitarze i śpiewał przepiękne szanty oraz inne piosenki. Przy wydajnej pomocy sześcioletniej Mai uczył także słów i muzyki chętnych pacjentów. Ten swoisty rodzaj muzykoterapii bardzo przypadł do gustu zarówno pacjentom, ich rodzicom, jak i personelowi szpitala.

Ewa Nowicka, Małgorzata Somionka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

8W marcu, jak co miesiąc odwiedziliśmy z Bajkowozem, czyli  biblioteką na kółkach oddziały dziecięce Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. Mali pacjenci mogli posłuchać bajek, poczytać samodzielnie ale także poznać specyfikę odbierania świata przez osoby niewidome, zapoznać się z językiem Brailla, dotknąć „Czarnej Księgi Kolorów”, poznać swój nastrój za pomocą magicznego pierścienia, czy wysłać marzenie duchowi biblioteki. Nieco starsi pacjenci chętnie wykonywali zajęcia polegające na czytaniu i pisaniu zadań ukrytych w Bajkowozie. Zajęcia te skutecznie poprawiły dzieciom i ich opiekunom humor oraz choć na chwilę pozwoliły zapomnieć o niedogodnościach przebywania w szpitalu.

Małgorzata Somionka, Ewa Nowicka, Ewa Tyborczyk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

pf 1556397363Pragniemy serdecznie podziękować uczniom 4a i 5b oraz wychowawczyniom: p. Joannie Michalak i p. Agnieszce Cegłowskiej - Lepszy za zbiórkę gier planszowych i puzzli oraz przekazanie ich w darze dzieciom przebywającym na oddziałach Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. Ponadto podziękowania kierujemy do p. Beaty Grądzkiej, która również przekazała gry stolikowe z prywatnej kolekcji.

Wspólne zabawy, gry planszowe oraz układanie puzzli umilą chorym dzieciom czas spędzony w szpitalnej świetlicy i choć na chwilę pozwolą zapomnieć o szpitalnej rzeczywistości.

Ewa Nowicka

Małgorzata Somionka

Ewa Tyborczyk

Dziennik elektroniczny

synergia logo

Bezpieczne wakacje

bezpieczne wakacje 180 150

dla niepodległej1a

Polub nas!

facebook

Konto Rady Rodziców

92 1140 2004 0000 3302 7634 5255

Zaloguj

SKO

IMG 2266