7W piątek, 05.04.2019 r. na oddziale chirurgii dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku zabrzmiały gitarowe dźwięki. Pan Maciej Gwara, tata małej pacjentki – Mai, dyrektor przedszkola „Król Maciuś Pierwszy” w Dębogorzu, poprowadził zajęcia muzyczne w sali, gdzie udało się zebrać niemal wszystkie dzieci z tego oddziału. Pan Maciej grał na gitarze i śpiewał przepiękne szanty oraz inne piosenki. Przy wydajnej pomocy sześcioletniej Mai uczył także słów i muzyki chętnych pacjentów. Ten swoisty rodzaj muzykoterapii bardzo przypadł do gustu zarówno pacjentom, ich rodzicom, jak i personelowi szpitala.

Ewa Nowicka, Małgorzata Somionka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

8W marcu, jak co miesiąc odwiedziliśmy z Bajkowozem, czyli  biblioteką na kółkach oddziały dziecięce Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. Mali pacjenci mogli posłuchać bajek, poczytać samodzielnie ale także poznać specyfikę odbierania świata przez osoby niewidome, zapoznać się z językiem Brailla, dotknąć „Czarnej Księgi Kolorów”, poznać swój nastrój za pomocą magicznego pierścienia, czy wysłać marzenie duchowi biblioteki. Nieco starsi pacjenci chętnie wykonywali zajęcia polegające na czytaniu i pisaniu zadań ukrytych w Bajkowozie. Zajęcia te skutecznie poprawiły dzieciom i ich opiekunom humor oraz choć na chwilę pozwoliły zapomnieć o niedogodnościach przebywania w szpitalu.

Małgorzata Somionka, Ewa Nowicka, Ewa Tyborczyk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

pf 1556397363Pragniemy serdecznie podziękować uczniom 4a i 5b oraz wychowawczyniom: p. Joannie Michalak i p. Agnieszce Cegłowskiej - Lepszy za zbiórkę gier planszowych i puzzli oraz przekazanie ich w darze dzieciom przebywającym na oddziałach Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. Ponadto podziękowania kierujemy do p. Beaty Grądzkiej, która również przekazała gry stolikowe z prywatnej kolekcji.

Wspólne zabawy, gry planszowe oraz układanie puzzli umilą chorym dzieciom czas spędzony w szpitalnej świetlicy i choć na chwilę pozwolą zapomnieć o szpitalnej rzeczywistości.

Ewa Nowicka

Małgorzata Somionka

Ewa Tyborczyk

46 lutego 2019r. w odwiedziny do małych pacjentów WSS w Słupsku przybyli słuchacze Szkoły Policji. Na oddziale chirurgicznym dla dzieci wolontariusze, jak co tydzień czytali bajki, rozdawali kolorowanki, prowadzili zabawy i zajęcia integracyjne. Dzieci miały ogromną frajdę ze wspólnie zbudowanej wieży z klocków. Ich wizyta przysporzyła wszystkim wiele radości i pozwoliła zapomnieć na chwilę o niedogodnościach przebywania w szpitalu.

Ewa Nowicka

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

styczniowy bajkowozW styczniu, jak co miesiąc odwiedziłyśmy z Wędrującą Biblioteką oddziały dziecięce Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. Mali pacjenci mogli posłuchać bajek, poczytać samodzielnie ale także poznać specyfikę odbierania świata przez osoby niewidome, zapoznać się z pismem punktowym dla niewidomych – alfabetem Braille, dotknąć Czarnej Księgi Kolorów, poznać swój nastrój za pomocą Magicznego Pierścienia, czy zwierzyć się ze swoich marzeń Duchowi Bajkowozu. Zajęcia te pozwoliły dzieciom i ich rodzicom choć na chwilę zapomnieć o niedogodnościach przebywania w szpitalu.

Małgorzata Somionka

Ewa Nowicka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

10W ostatnich dniach grudnia, jak co roku nauczycielki oddziałów przyszpitalnych składały życzenia personelowi medycznemu dzieląc się opłatkiem oraz obdarowując wykonanymi wspólnie z małymi pacjentami kartkami świątecznymi. Wytworzyła się miła, świąteczna atmosfera. Każdy był mile zaskoczony a nawet wzruszony. Niektórzy nie kryli nawet łez.

Życzyłyśmy błogosławionych, pełnych miłości, dobra, pokoju i spokoju w gronie najbliższych Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2019 Roku.

Ewa Nowicka

Małgorzata Somionka

Ewa Tyborczyk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

legenda mikolaj17 grudnia 2018 r. na oddziale pediatrycznym WSS gościliśmy aktorów Teatru Prekursor Artystyczny w Krakowie z przedstawieniem pt. „Legenda o św. Mikołaju”. Artyści w zabawny sposób przedstawili życiorys świętego Mikołaja oraz zjazd świętych Mikołajów z różnych krajów. Aktorzy wcielali się w postacie rozdające dzieciom prezenty w czasie Bożego Narodzenia, wykorzystując efektowne i wzorowane na historycznych strojach kostiumy np. rosyjskiego Dieduszki Moroza, pochodzących z Włoch - Wróżki Befany i Babbo Natale, amerykańskiego Santa Clausa, chorwackiego Svati Nikola, francuskiego Pere Noel. Dzieci na całym świecie czekają na swojego darczyńcę. Dzieciom ze szpitala czas oczekiwania na powrót do zdrowia wypełniła wspaniała zabawa, tańce, radość i śmiech. Dzięki sponsorowi - Firmie KEGAR każde dziecko przebywające na oddziałach otrzymało mikołajowe czapki wypełnione puzzlami, kostką Rubika i maskotką.

Małgorzata Somionka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

kartkaW ramach Projektu „Kartka dla Powstańca” we wrześniu i październiku dzieci i uczniowie przebywający na oddziale pediatrycznym i chirurgicznym dla dzieci Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku na specjalnie przygotowanych warsztatach edukacyjnych - pod opieką pedagogów - własnoręcznie wykonywali patriotyczne laurki z życzeniami dla żyjących uczestników Powstania Warszawskiego. Podczas kilkakrotnie zorganizowanych warsztatów i zajęć plastycznych dzieci oraz uczniowie szkół średnich poznawały historię Powstania Warszawskiego. Dowiedziały się również o losach jego uczestników.

img 20181211 09591811 grudnia klasy 4a i 4b uczestniczyły w wyjściu do kina na bajkę pt. "Grinch". Historia przedstawia zrzędliwego, cynicznego stwora, który marzy tylko o jednym – by ukraść święta Bożego Narodzenia. Zabawna, pełna ciepła komedia wprowadziła nasze dzieci w świąteczny nastrój.

 

Joanna Michalak, Danuta Nowakowska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

mikolakowy spektakl11 grudnia 2018 r. na oddziale pediatrycznym w naszym słupskim szpitalu odbyło się widowisko artystyczne dla małych pacjentów ich rodziców i personelu medycznego pt. „Niezwykłe przypadki niesfornej Agatki, czyli spotkanie ze św. Mikołajem”, które wsparła finansowo Firma REBEL Sp. z o.o. z Gdańska, wzbogacając też świetlicę o piękne gry planszowe. Tak naprawdę jednak nie tylko tytułowa Agatka miała okazję osobiście poznać brodatego świętego – wszystkie dzieci, które pojawiły się w szpitalnej świetlicy, zamieniły kilka słów z Mikołajem, a także otrzymały od niego świąteczne podarki. Dzięki aktorom teatru najmłodsi pacjenci przenieśli się w bajkowy świat i zapomnieli choć na chwilę o chorobie i szpitalu.

Organizatorem przedstawienia był zaprzyjaźniony Teatr Za Jeden Uśmiech i Katarzyna Grochowicz z Krakowa. Po spektaklu każde dziecko otrzymało upominek w postaci paczki ze słodyczami, owocami, maskotką lub pojemnikiem na śniadanie. Dziękujemy gorąco!

Małgorzata Somionka

Ewa Tyborczyk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

kobylnica7 grudnia na oddziale pediatrycznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku przybyli pracownicy Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy.  Wcielili się w aktorów i wystąpili w barwnym przedstawieniu pt. „Elfy św. Mikołaja”. W przepięknej scenerii FABRYKI ZABAWEK dzielne elfy przygotowywały świąteczne prezenty. Tymczasem lekarz leczył chorego św. Mikołaja. Spotkanie zakończyło się wspólnie odśpiewaną pastorałką oraz wręczeniem słodkich upominków.

 

Ewa Nowicka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Dziennik elektroniczny

librus logo

dla niepodległej1a

Polub nas!

facebook

Konto Rady Rodziców

92 1140 2004 0000 3302 7634 5255

Zaloguj

SKO

IMG 2266