IMG 0174W dniach 1-5 kwietnia, czworo nauczycieli z naszej Szkoły brało udział w kolejnym spotkaniu roboczym, w ramach projektu Erasmus+, tym razem w tureckiej szkole w Trabzonie. Uczniowie przywitali gości pokazem narodowych i regionalnych pieśni i tańców, a także zaprosili do wspólnego wykonania jednego z nich. Odwiedzający szkołę nauczyciele oglądali wystawy ścienne związane z realizacją naszego projektu i ekspozycje wykonane z przedmiotów nadesłanych w paczkach z krajów partnerskich. Brali również udział w dwóch lekcjach pokazowych dotyczących multikulturalizmu i bezpieczeństwa w sieci oraz w przygotowanym specjalnie dla nich mini koncercie. Dodatkowo mogli podziwiać niezwykłą metodę tradycyjnego malarstwa na wodzie zwaną Sztuką Ebru. Ponadto uczestniczyli w zorganizowanym na terenie szkoły Pokazie Robotów, były to m.in. wyścigi dronów, walki robotów SUMO oraz walki zdalnie sterowanych pojazdów. Odbyły sie również dwa spotkania robocze, podczas których omówiono III wydanie międzynarodowej gazety projektu, podsumowano wyniki ankiey końcowej na temat bezpieczeństwa, omówiono tworzenie raportu końcowego z realizacji projektu i uzupełniono zawartość strony internetowej projektu.

Beata Grądzka, Jolanta Porada, Iwona Poźniak, Jacek Bochenek

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

p117052621 maja uczennice klasy IVa wzięły udział w ciekawym projekcie "Pobudzić działanie" realizowanym przez pracowników Mopr w Słupsku. Głównym założeniem  była aktywizacja mieszkańców mieszkania chronionego, wspieranego poprzez malowanie prac plastycznych wspólnie z uczniami metodą 10 palców. Całe zajęcia przebiegały w miłej atmosferze, dziewczynki z zaangażowaniem przystąpiły do prac plastycznych. Po zakończeniu malowania na uczestników czekał słodki poczęstunek, uczennice zaśpiewały mieszkańcom piosenkę i udzieliły wywiadu do Radio Gdańsk S.A. Działanie wpisuje się w ideę realizowanego w naszej Szkole projektu Erasmus+.

Joanna Michalak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

20190404 102637 resized4 kwietnia  nasza szkoła miała przyjemność gościć przedstawicieli Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Wiatraczek” w Słupsku.  W ramach realizowanego przez Stowarzyszenie projektu edukacyjnego  uczniowie klas ósmych wzięli udział w zajęciach warsztatowych "Tolerancja dla osób niepełnosprawnych" prowadzonych przez Panią  Krystynę Bogusz-Życzkowską.  Uczniowie uzyskali wiedzę na temat: kim jest osoba niepełnosprawna i jakie ma problemy, kto może stać się osobą niepełnosprawną i czy niepełnosprawność można wyleczyć. Poprzez ćwiczenia mieli możliwość doświadczyć trudności z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne na co dzień. Działanie wpisuje się w ideę realizowanego w naszej Szkole projektu Erasmus+.

Beata Niechwiadowicz

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Zachęcamy do rozwiązywania

rodzinnego quizu "Bezpieczne ferie".

Kliknij  link: Quiz


 

20190207 0958128 lutego 2019r. w Szkole Podstawowej nr 9 odbyły się zajęcia na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych, a szczególnie na zamarzniętych akwenach wodnych. Dowiedzieliśmy się jakich miejsc unikać, a jeżeli zadzieje się coś niebezpiecznego, to jak wyjść z takie sytuacji i na jaki numer alarmowy należy dzwonić. Oglądaliśmy filmy, a potem były ćwiczenia praktyczne dotyczące ratowania osoby, pod którą załamałby się lód. W zajęciach uczestniczyła cała społeczność szkolna. Uczniowie chętnie brali udział w takiej lekcji i ponownie wzbogacili swoją wiedzę.

 

 

 

Iwona Kowanda

 

 

 

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

4W czwartek 31 stycznia klasa 5a gościła na lekcji przedstawicielkę Straży Miejskiej w Słupsku. Uczniowie dowiedzieli się jaki zakres obowiązków i jakie uprawnienia ma strażnik miejski. Poruszana była tematyka niewłaściwych zachowań ze strony innych ludzi oraz reakcji na takie zachowania. Piątoklasiści dowiedzieli się, jaka jest różnica między pracą policjanta a strażnika miejskiego. Na zajęciach mówiono też o cyberprzemocy, o zagrożeniach płynących z Internetu oraz o tym, jak uniknąć i bronić się przez cyberprzemocą. Nie obyło się również bez ogromu pytań ze strony uczniów, widać było, że temat nie jest im obojętny. Działanie wpisuje się w ideę realizowanego w naszej Szkole projektu Erasmus+.

Anna Butryn

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

4a mowa nienawisciKlasa IVa na godzinie wychowawczej rozmawiała na temat hejtu, przemocy słownej, stereotypach. Po trudnych rozmowach wypracowano wspólne zdanie:

NIE ZGADZAMY SIĘ NA MOWĘ NIENAWIŚCI

Działanie wpisuje się w ideę realizowanego w naszej Szkole projektu Erasmus+.

 

Joanna Michalak

Wszystko zaczyna się od słów...

Bez tytułu

20181219 104534W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.

Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

19 grudnia, harcerki i harcerze ze Słupskiej Wodnej Drużyny Harcerskiej BLIZA, działającej przy naszej szkole, pod opieką pwd. Beaty Ryjewskiej, przekazali Pani wicedyrektor Jolancie Porada Betlejemskie Światło Pokoju.

Dziękujemy!!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

DSCN9967 800x535W ramach realizowanego w naszej Szkole projektu Erasmus + pt. The Young European. A Conscious and Safe Citizen of the World, przeprowadzony został konkurs na wykonanie najładniejszej jesiennej kolorowanki. Tym razem tematem były grzyby trujące i te jadalne, które każdego roku w naszych lasach bardzo ochoczo zbieramy. Miło jest nam ogłosić, ze w konkursie tym w kategorii  klas młodszych pierwsze miejsce zajęła Antonina Ratajdrugie miejsce Zuzanna Lubańska. Trzeciego miejsca w tej kategorii nie przyznano. W kategorii klas starszych pierwsze miejsce przypadło Emilowi Leśkiewiczowidrugie miejsce zajęła Ewelina Dądelaa trzecie miejsce przypadło Anecie KrupinskiejKomisja przyznała także dwa wyróżnienia, które za swoje prace otrzymali Lena Kieruzal i Oliwia Ruszkowska. Laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Iwona Poźniak, Jacek Bochenek

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

P 20181126 132540 800x450Projekt ERASMUS+. Przygotowaliśmy kartki świąteczne. które zostały wysłane do szkół partnerskich naszego projektu - do Grecji, Portugalii, Turcji, na Litwę i Cypr. Mamy nadzieję, że kartki i życzenia będą dla naszych kolegów i koleżanek z innych krajów miłą niespodzianką.

Iwona Poźniak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć