img 20181114 143758 114 listopada w naszej Szkole gościliśmy grupę HiP Hop Druga Szansa z programem edukacyjno-profilaktycznym "PASJA  - zamiast używki". Młodzi ludzie mówili na temat dopalaczy, używek, hejtu w sieci, cyberprzemocy, praw dziecka oraz ryzykownych zachowań. Spotkanie połączone było z koncertem hip-hop, na żywo usłyszeliśmy twórczość młodych raperów ze Słupska. Nasi uczniowie zostali zaproszeni do współtworzenia kultury hip-hopowej poprzez  pisanie tekstów, rysowanie, bmx, graffiti. Goście poinformowali też o miejscach, gdzie młodzież może aktywnie spędzić wolny czas. Mamy nadzieję, że jeszcze nie jeden projekt wspólnie zrealizujemy. Działanie wpisuje się w ideę realizowanego w naszej Szkole projektu Erasmus+.

Joanna Michalak