20190404 102637 resized4 kwietnia  nasza szkoła miała przyjemność gościć przedstawicieli Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Wiatraczek” w Słupsku.  W ramach realizowanego przez Stowarzyszenie projektu edukacyjnego  uczniowie klas ósmych wzięli udział w zajęciach warsztatowych "Tolerancja dla osób niepełnosprawnych" prowadzonych przez Panią  Krystynę Bogusz-Życzkowską.  Uczniowie uzyskali wiedzę na temat: kim jest osoba niepełnosprawna i jakie ma problemy, kto może stać się osobą niepełnosprawną i czy niepełnosprawność można wyleczyć. Poprzez ćwiczenia mieli możliwość doświadczyć trudności z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne na co dzień. Działanie wpisuje się w ideę realizowanego w naszej Szkole projektu Erasmus+.

Beata Niechwiadowicz