IMG 0174W dniach 1-5 kwietnia, czworo nauczycieli z naszej Szkoły brało udział w kolejnym spotkaniu roboczym, w ramach projektu Erasmus+, tym razem w tureckiej szkole w Trabzonie. Uczniowie przywitali gości pokazem narodowych i regionalnych pieśni i tańców, a także zaprosili do wspólnego wykonania jednego z nich. Odwiedzający szkołę nauczyciele oglądali wystawy ścienne związane z realizacją naszego projektu i ekspozycje wykonane z przedmiotów nadesłanych w paczkach z krajów partnerskich. Brali również udział w dwóch lekcjach pokazowych dotyczących multikulturalizmu i bezpieczeństwa w sieci oraz w przygotowanym specjalnie dla nich mini koncercie. Dodatkowo mogli podziwiać niezwykłą metodę tradycyjnego malarstwa na wodzie zwaną Sztuką Ebru. Ponadto uczestniczyli w zorganizowanym na terenie szkoły Pokazie Robotów, były to m.in. wyścigi dronów, walki robotów SUMO oraz walki zdalnie sterowanych pojazdów. Odbyły sie również dwa spotkania robocze, podczas których omówiono III wydanie międzynarodowej gazety projektu, podsumowano wyniki ankiey końcowej na temat bezpieczeństwa, omówiono tworzenie raportu końcowego z realizacji projektu i uzupełniono zawartość strony internetowej projektu.

Beata Grądzka, Jolanta Porada, Iwona Poźniak, Jacek Bochenek