kapturekPodczas wizyty nauczycieli z partnerskich szkół, w ramach realizowanego projektu Erasmus+, uczennice ze szkolnej grupy teatralnej przedstawiły gościom oraz uczniom klas 3a i 3b, bajkę o „Czerwonym Kapturku”.  Zaprezentowana wersja znanej wszystkim historii różniła się jednak od oryginału. Tytułowy Czerwony Kapturek, nosił czapkę bejsbolową, używał telefonu komórkowego i plotkował z koleżankami o modzie. Natomiast babcia była fanką Leo and Charlie i nie cierpiała Mody na sukces. Oczywiście tradycyjnie wilk chciał zjeść babcię i tytułowa bohaterkę, ale pomógł im myśliwy, który świetnie znał ciosy karate. Na koniec wszyscy wspólnie zatańczyli układ choreograficzny przygotowany przez p. Marzenę Kujawsko-Kożuchowską, przy dużym aplauzie gości i zaproszonych uczniów.

Cały występ, poza kwestiami narratora, był w języku angielskim, a miedzy aktami, trzecioklasiści mieli okazje sprawdzić swoją znajomość słownictwa.

Scenografię do przedstawienia przygotowała p. Brygida Skolarus, za co jej serdecznie dziękujemy.

Beata Grądzka