plakat"Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu i Europejski Tydzień
Zrównoważonego Rozwoju - 19 września świętujemy na pl.Zwycięstwa ‼️, a
22 września jeździmy za darmo komunikacją miejską! Zapraszamy serdecznie
w najbliższą niedzielę pod ratusz - czeka Was dużo atrakcji. W tym
miesiącu będziemy też dużo mówili o ekologii transportu, zrównoważonej
mobilności, rozwoju społecznym, gospodarczym, technicznym bez szkodzenia
naturze."

UWAGA!!!

 

Nabór na stonowisko GŁÓWNEJ KSIĘGOWEJ w SP 9.

Szczegóły - kliknij tutaj


 

pan zaba15 czerwca Rada Rodziców SP 9 ufundowała wyjście do kina „Rejs” 89 uczniom z klas I-VI, którzy mieli opłacone składki na RR.

Film „Pan Żaba” toobyczajowa historia z wątkiem fantastycznym, nawiązująca do wrażliwości i bogatej wyobraźni dziecka, która ma wszelkie cechy spokojnego i pogodnego filmu. Jest to kino familijne, którego akcja rozgrywa się w małej holenderskiej podstawówce opowiadające o siedmioletniej dziewczynce i jej nauczycielu, panu od biologii, który na każde wspomnienie o żabach zamienia się w zielonego płaza, natomiast nowy dyrektor szkoły zamieniał się w bociana.

Zabawna opowieść, ciepła i nieskomplikowana była dla dzieci przyjemną rozrywką. Uczniowie emocjonalnie reagowali na przemiany żaby oraz bociana. 

W imieniu wszystkich dzieci dziękujemy paniom z Rady Rodziców za inicjatywę oraz mile spędzony czas.

Brygida Skolarus

Informujemy, że czwartek – 22 czerwca 2017 r.  jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

W godzinach 630   - 1630  czynna będzie świetlica szkolna.


 

DSCN0203 14 czerwca 2017 r. dziewczęta z koła bibliotecznego wraz z Panią Katarzyną Maternik ostatni raz  udały się do Pedagogicznej Biblioteki w Słupsku. Tym razem uczennice miały zajęcia w czytelni. Pracowały samodzielnie ze słownikami i musiały odnaleźć trudne  dla nich wyrazy, hasła - wytłumaczyć je na kartkach. Dziewczynki świetnie sobie poradziły. Każda z nich dzielnie pracowała i zmagała się z podanym hasłem. Na koniec czytelniczki dostały dyplomy. Z uśmiechem na ustach wróciły do szkoły.

Katarzyna Maternik

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

DSCF283719 czerwca nasza Szkoła brała udział w konferencji z zakresu odnawialnych źródeł energii w ramach projektu ,,Każdy Wat  na wagę złota, czyli pomorskie dzieci i młodzież uczą się jak efektywnie oszczędzać energię w szkole’’.  Spotkanie miało miejsce w Urzędzie Miejskim w Słupsku. Tematykę energii odnawialnej pochodzącej ze słońca przybliżyła nam grupa Sun Team z Zespołu Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć krótki film o Islandii, która posiada specyficzne uwarunkowania geologiczne i gospodarcze, pozwalające na szerokie wykorzystanie zielonej energii. Zgromadzonych zainteresowała również tematyka związana z elektrownią pływową, która wytwarza prąd elektryczny przy pomocy specjalnych urządzeń wykorzystujących przypływy i odpływy morza. Naszą placówkę reprezentowali uczniowie z klasy 6b: Zuzanna Modzelewska, Zuzanna Zołotar, Wiktoria Pierzchało, Maja Jabczyńska, Kacper Kalita i Patryk Szeliga.

Dorota Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

piraci19 czerwca 2017 roku uczniowie klasy 6 a wraz z nauczycielkami: Sylwią Siedlar i Danutą Nowakowską  i mamą Wiktorii Boratyńskiej udali się do Multikina na film „Piraci z Karaibów. Zemsta Salazara”. Jest to amerykański  przygodowy film fantasy, piąta część cyklu „Piraci z Karaibów”. Premiera miała miejsce w maju 2017. W roli głównej powraca Johnny Depp. Pierwotnie film miał wejść do polskich kin pod tytułem: Piraci z Karaibów: Martwi głosu nie mają. W Polsce film pojawił się w kinach 26 maja 2017. My mieliśmy okazję zobaczyć ten film w wersji 3D. Wrażenie było niesamowite i z pewnością na długo pozostaną w pamięci sceny z filmu.

Sylwia Siedlar

niedzwiadek szczescia19 czerwca, korzystając z pięknej pogody, klasa 6b pod opieką polonistki p. Danuty Milczarek wybrała się na spacer. Jego celem było odnalezienie kolorowych Niedźwiadków Szczęścia, które od niedawna ozdabiają ulice naszego miasta. Oryginalna figurka bursztynowego niedźwiadka została znaleziona koło Słupska w 1887 r., podczas kopania torfu. Rok powstania figurki szacowany był na lata od 1700 do 650 p.n.e., a więc może mieć nawet 3700 lat!. Według badaczy była zapewne amuletem myśliwego. Niedźwiadek od chwili znalezienia przynosił miastu szczęście. To właśnie wtedy niemiecki Słupsk miał swoje najlepsze lata. Dziś jest on jego symbolem i stąd kamienne niedźwiedzie w 6 miejscach (nam udało się odnaleźć 5). Przy okazji podziwialiśmy piękne murale, był też czas na „prysznic” i lody. Wszystkim polecamy taki spacer.

Danuta Milczarek

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

pociag do kultury14 czerwca 2017r. w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku odbyło się podsumowanie czwartej edycji plebiscytu „Pociąg do Kultury”, w którym udział wzięła nasza szkoła. Podziękowania za udział w tegorocznym plebiscycie odebrały uczennice z klasy IIIb – Natasza Grudniewska i Klaudia Lewandowska. Szkolnym opiekunem konkursu była p. Dorota Pawelczyk. Plebiscyt przeprowadzony był w trzech obiektach wystawienniczo-edukacyjnych BGSW: Galerii Kameralnej, Baszcie Czarownic i Centrum Aktywności Twórczej w Ustce. Celem konkursu było zachęcanie dzieci i młodzieży do czynnego spędzania czasu na twórczym działaniu i poszerzanie ich świadomości kulturalnej. Niestety nie udało się nam zebrać wystarczającej ilości punktów, aby otrzymać miano „Maszynisty kultury” jednak gorąco zachęcamy nauczycieli i uczniów do czynnego udziału w piątej edycji plebiscytu. Pragniemy, aby nasz „Pociąg do Kultury” jechał przez kolejny rok szkolny, bowiem edukacja kulturalna stanowi bardzo ważny aspekt w życiu i rozwoju każdego młodego człowieka.

Dorota Pawelczyk

IMG 20170612 08504112 czerwca uczniowie klasy IIIb, pod opieką wychowawczyni p. Doroty Pawelczyk, wybrali się na warsztaty kulinarne do bistro Wanilia. Dzieci zasiadły przy wspólnym stole, na którym przygotowane były produkty i akcesoria potrzebne do wypieku pizzy. W krótkim wstępie została przedstawiona historia powstawania tej najpopularniejszej włoskiej potrawy. Następnie, po wcześniejszym umyciu rąk, dzieci przygotowywały od podstaw swoją własną pizzę dekorując ją według własnego pomysłu. Po upieczeniu odbyła się konsumpcja własnych dzieł kulinarnych.

Uczniowie wrócili do szkoły zadowoleni i najedzeni.

Dorota Pawelczyk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

9wwwKończy się rok szkolny, warto więc podsumować pracę dzieci hospitalizowanych na oddziałach pediatrycznym i chirurgicznym. Podczas zajęć w  świetlicy szkolnej mali pacjenci brali w tym roku udział w dziesięciu konkursach plastycznych. Były to konkursy nie tylko międzyszkolne, ale też ogólnopolskie. Prace naszych podopiecznych zwróciły uwagę jurorów, co zaowocowało pięcioma wyróżnieniami i II miejscem.

W tym roku braliśmy udział w:

- konkursie plastycznym „Jak smakuje Rosja”

- V Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla uczniów szkół przyszpitalnych „Pocztówka z mojej małej Ojczyzny” – tu Ola z klasy III otrzymała wyróżnienie

angielskiW maju odbyła się kolejna edycja Zielonego Konkursu Języka Angielskiego, którego organizatorem jest Studenckie Koło Naukowe Pomeranian Linguists. Tegoroczne hasło konkursowe brzmiało: My Green Neighbourhood. Naszą szkołę reprezentowali dwaj uczniowie - Sebastian Rychliński z klasy IIIB, który zajął pierwsze miejsce oraz Sebastian Mąsior z klasy VA, który zajął miejsce trzecie. Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy następnych!

 

Dagmara Grajczak

1016 czerwca 2017 w Szkole Podstawowej nr 9 w Słupsku odbyły się coroczne Potyczki Sportowe Przedszkolaków. Do rywalizacji sportowej przystąpiło Przedszkole nr 6 i Przedszkole nr 5. Dzieci rywalizowały o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 9. Konkurencje były zabawne, miały na celu zachęcić dzieci do uprawiania sportu. Zawody rozpoczęły sie rozgrzewką poprowadzoną przez panią M. A. Kujawską-Kożuchowską wraz z dziewczynkami z klasy 5 b (Michaliną Kołosowską i Iloną Wasielewską). Konkurencje sportowe przeprowadzał pan Artur Bojkowski z pomocą Mai Ostaszewskiej z klasy 5 a. Rywalizacja zakończyła sie remisem obu grup przedszkolnych. Dzieci wracały z pucharami do swoich przedszkoli. Nagrody wręczał dyrektor naszej Szkoły pan Paweł Dajer. Prowadzenie imprezy - Marzena A. Kujawska-Kożuchowska i Artur Bojkowski, nagłośnienie -  Jacek Bochenek.

Marzena A. Kujawska-Kożuchowska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

12 czerwca 2017 r. uczniowie wraz z wychowawczynią obejrzeli film pt. „Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski”, w którym dobro i miłość zdecydowanie zwycięża nad złem, nienawiścią i podstępem. Smerfetka wraz z przyjaciółmi – Mądralą, Osiłkiem i Ciamajdą – wyrusza w pełną przygód wyprawę do Zakazanego Lasu. A miejsce to pełne jest magicznych stworzeń, kolorów i przygód. Tak Smerfetka i jej przyjaciele, wyprzedzając Gargamela, docierają do tajemniczej zaginionej wioski, poznając największą tajemnicę w historii Smerfów. Wzruszone i zadowolone dzieci wróciły do szkoły.

Małgorzata Somionka

DSCF28281 czerwca w naszej Szkole odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Dziecka. Impreza przebiegła w radosnej, kulturalnej atmosferze. Do ostatnich minut salę gimnastyczną wypełniał tłum roztańczonych uczniów.. Wszyscy wyglądali wyjątkowo. Nie zabrakła atrakcji, np. zabawa w gorące krzesła. Uczestnicy rywalizowali w konkursie polegającym na jak najszybszym zjedzeniu drożdżówki. Ogromne zainteresowanie wzbudził pokaz żonglowania piłką. O oprawę muzyczną zadbał pan Jacek Bochenek. Samorząd Uczniowski składa serdeczne podziękowania pełniącym dyżur nauczycielom, którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników zabawy.

Dorota Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

IMG 5397W piątek 2 czerwca odwiedziliśmy Akademię Pomorską w Słupsku. Zaprosiło nas Koło Kaszubskie oraz Senator Kazimierz Kleina przewodniczący Kaszubskiego Zespołu Parlamentarnego. Uczestniczyliśmy w trzeciej edycji „Dnia Kaszubskiego w Akademii Pomorskiej”. Oglądaliśmy występ zespołu „Perle”, słuchaliśmy wierszy Juliana Tuwima czytanych w języku kaszubskim. Nie zabrakło też hip-hopu w wykonaniu zespołu EndRiu. Jedliśmy sałatkę śledziową, pierogi z mięsem i z serem, był też smaczny chleb ze smalcem. Bardzo nam się podobało.

Bożena Helinska, Jolanta Suszczewicz

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

IMG 19572 czerwca klasy 4a oraz 5a i 5b pod opieką p. Igora Sysojewa-Osińskiego, p. Andżeliki Kujawskiej-Kożuchowskiej, p. Beaty Grądzkiej oraz p. Anny Butryn, udały się na wycieczkę do Grąbkowa, gdzie czekały na nich zabawy integracyjne pod tajemniczą nazwą „Wieża adrenaliny”. Miały one na celu budowanie więzi w grupie, rozwijanie kreatywnego myślenia, pokonywanie własnych słabości, a wszystko to poprzez wspaniałą zabawę i współpracę. Nasi uczniowie musieli m.in. pokonywać tor przeszkód, przejść przez park linowy, mieli okazję doić sztuczną krowę, a także przeprawiać się tratwą. Najwięcej zabawy był jednak podczas walki SUMO, podczas, której zawodnicy walczyli ze sobą, ubrani w specjalne kombinezony. W przerwie między zadaniami był słodki poczęstunek i ognisko z kiełbaskami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

IMG 20170602 1051502 czerwca klasy Ia pod opieką p. Iwony Maciaszek i IIIb pod opieką p. Doroty Pawelczyk uczestniczyły w wycieczce do Tajnej Pirackiej Bazy w Grąbkowie. Tam czekała na naszych milusińskich niesamowita wyprawa po skarb Kapitana Sparrowa. Były przeprawy pirackimi łódeczkami przez wodę, wyścigi pirackich tratw, park linowy z pirackich beczek, skrzynia skarbów i labirynt zaginionych dukatów, poszukiwania ostatniego medalionu Azteków w ciemnościach Groty Krakena. Dużą atrakcją było łowienie ryb, nauka strzelania oraz pirackie tatuaże, a także Małpi Gaj na bezludnej wyspie skarbów. Dzieci nauczyły się pirackich piosenek i tańca piratów. Każdy uczestnik wielkiej wyprawy mógł wziąć udział w grze w kości i wygrać złote dukaty lub muszelki. Następnie odbył się Chrzest Piracki na Czarnej Perle, podczas którego nadano dzieciom nowe imiona i przyjęto je do hordy Sparrowa wręczając certyfikat. Na zakończenie odbyło się ognisko z kiełbaskami.

Dzieci wróciły z wycieczki szczęśliwe i pełne wrażeń.

Dorota Pawelczyk, Iwona Maciaszek

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

IMG 20170603 164742Z okazji Dnia Dziecka klasa Ia pod opieką p. Iwony Maciaszek i IIIb pod opieką p. Doroty Pawelczyk wybrały się do Multikina na film pt. „Smerfy: poszukiwacze zaginionej wioski”.

Tajemnicza mapa prowadzi Smerfetkę i jej najlepszych przyjaciół – Ważniaka, Ciamajdę i Osiłka – do miejsca zwanego zaginioną wioską. Droga prowadzi przez Zakazany Las, gdzie bohaterowie przeżywają niezwykłe przygody, odkrywają tajemnicze stworzenia i poznają nowych przyjaciół. Niestety Gargamel również wpadł na trop zaginionej wioski i bardzo chciał ją zniszczyć. Czy Smerfom udało się przechytrzyć Gargamela? My już wiemy, a Was zachęcamy do obejrzenia tej wspaniałej animowanej komedii.

 

Drota Pawelczyk, Iwona Maciaszek

21 czerwca klasa 3a i 4a oraz członkowie szkolnego koła turystycznego uczestniczyli w imprezie „Dzień Dziecka z PTTK”. Wraz z przewodnikiem zwiedzili najważniejsze zabytki naszego miasta, a także mogli posłuchać ciekawostek związanych z historią Słupska. Na koniec na rynku rybackim koło Spichlerza odbył się konkurs wiedzy o naszym mieście. Wśród zwycięzców były Ariana Raczyńska i Amelia Rynkiewicz-Kuka, które otrzymały nagrody z rąk samej Triny Papisten. Po spacerze obie klasy udały się na lody.

Beata Grądzka Małgorzata Somionka, Dagmara Grajczak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

IMG 5198Klasy 2a i 2b świętowały Dzień Dziecka w Ocean Park we Władysławowie. Dowiedzieliśmy się jaka jest różnica między rybami i ssakami. Pani przewodnik opowiadała o delfinach, wielorybach. Poznaliśmy wiele nowych nazw m.in. walenie, ośmiornica atlantycka. Widzieliśmy 50modeli zwierząt oceanicznych w skali 1:1. Bardzo ciekawe było duże akwarium z żywymi rekinami i rybami tropikalnymi. Bardzo podobała nam się Chatka Lego. Najwięcej szaleństw i zabawy było na placu zabaw „Zabawolandia”. Było super.

Bożena Helinska, Jolanta Suszczewicz, Brygida Skolarus

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

IMG 190730 maja uczestnicy projektu Szansa na sukces realizujący zadanie „Warsztaty teatralne z zastosowaniem ICT” mieli możliwość zobaczyć przedstawienie przygotowane przez The Bear Educational Theatre – „Love in the jeans department”. Sztuka opowiada historię dwóch przyjaciółek Sam i Jo, których przyjaźń została wystawiona na próbę, gdy jedna z nich zakochuje się w przystojnym sprzedawcy dżinsów. Oprócz przedstawienia, uczniowie byli angażowani do udziału w grach i zabawach mających na celu powtórzenie podstawowych zwrotów związanych z robieniem zakupów. Mogli także w praktycznej formie utrwalić często mylone w języku angielskim wyrazy: borrow, lend, give, get, send and receive. Taka forma nauki języka angielskiego bardzo podobała się uczennicom z naszej Szkoły, które aktywnie brały udział we wszystkich zdaniach.

Beata Grądzka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

IMG 187129 maja członkowie koła europejskiego przygotowali turniej wiedzy o Unii Europejskiej dla klasy 4a. Na początku pokazali, scenkę przedstawiającą historię powstania Europy, a także prezentację multimedialną zawierającą najważniejsze informacje o unii. Następnie trzy dwuosobowe drużyny przystąpiły do zmagań. Ich zadaniem było ułożenie  domina, odpowiedzenie na cztery wylosowane pytania, a także rozwiązywanie zagadek. Po zaciętej rywalizacji okazało, że zwycięzcami zostali Filip Sielski i Kacper Skórek. Gratulujemy wszystkim uczestnikom posiadanej wiedzy i znakomitej postawy podczas rywalizacji.

Beata Grądzka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

b9126accd optW ramach projektu eTwinning “Maths is everywhere just find it”, uczniowie klasy 4a wykonali dwa kolejne zdania. Pierwsze z nich to „Let’s go for shopping”. Nasi portugalscy koledzy i koleżanki przygotowali dla nas listę zakupów i ich ceny w euro. My znaleźliśmy polskie odpowiedniki i wpisaliśmy nasze ceny, a następnie je porównaliśmy. Przygotowaliśmy również naszą listę zakupów i wysłaliśmy do Portugalii. Okazało się, że ceny w Polsce są dla większości produktów niższe.

Kolejnym zadaniem było ”How big is your school playground”. Chłopcy mierzyli nasze boisko szkolne, a dziewczyny plac zabaw. Policzyliśmy ich obwód i pole, a następnie wykonaliśmy plakaty przedstawiające efekty naszych działań. Można je zobaczyć na szkolnym korytarzu na II piętrze. Uczniowie z Colegio de Alfragide z Amadora zmierzyli swój plac zabaw i mieszczące się na nim urządzenia. Wykorzystali do tego miarki, własne stopy i ręce. Następnie przygotowali dla nas prezentację z wynikami pomiarów.

Beata Grądzka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

DSCF273826 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Okularów Przeciwsłonecznych. Tym pomysłem chcieliśmy przywołać lato, które zbliża się do nas wielkimi krokami. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele chętnie uczestniczyli w zabawie i z wielką ochotą prezentowali różne rodzaje okularów. Na szkolnym korytarzu mogliśmy podziwiać okulary przeciwsłoneczne z bohaterami bajek czy okulary pikselowe nawiązujące do grafiki znanej gry. Ciekawe zdjęcia przesłała nam klasa 2a (wychowawca: pani Jolanta Suszczewicz), która przygotowała specjalny pokaz mody w okularach i wesoło bawiła się przed budynkiem szkoły.

Okulary przeciwsłoneczne to modny i przydatny gadżet, dzięki któremu chronimy oczy przed działaniem promieni UV.

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim za aktywny udział w akcji.

Dorota Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

826  maja 2017 r. uczniowie z klasy 3a pod opieką swojej wychowawczyni uczestniczyli w Bałtyckim Festiwalu Nauki, który przygotowała Akademia Pomorska w Słupsku. Podczas imprezy plenerowej mogliśmy obejrzeć i dotknąć wyposażenia i sprzętu polskich służb mundurowych. Byliśmy świadkami pozorowanego wypadku komunikacyjnego w wykonaniu studentów Ratownictwa Medycznego Akademii Pomorskiej. Mieliśmy okazję do rozwijania umiejętności efektywnego uczenia się oraz zdolności matematyczno-logicznych. Policjant -opiekun psa zademonstrował nam elementy tresury oraz akcję pojmania złodzieja przez policyjnego czworonoga. Dzięki obserwacjom mikroskopowym bałtyckich sinic poznaliśmy ich niesamowite mechanizmy przystosowawcze.

IMG 20170525 09501025 maja 2017 roku uczniowie klasy I a pod opieką p. Iwony Maciaszek  i klasy III b pod opieką p. Doroty Pawelczyk uczestniczyli w XIV Bałtyckim Festiwalu Nauki, który jest imprezą popularno-naukową organizowaną od 2003 roku przez wyższe uczelnie województwa pomorskiego. Dzieci wzięły udział w warsztatach pt.  „Naukowy odlot – budowanie modelu rakiety”. Każda grupa otrzymała model rakiety, który z pomocą instruktora złożyła i wypuściła w powietrze, odpalając modelarski silnik. Aby ochłonąć po tak ekscytującym zadaniu  postanowiliśmy obejrzeć wystawę „Zamki, dwory, pałace” w bibliotece Akademii Pomorskiej.

IMG 20170516 121033W drugiej połowie maja uczniowie klasy Ia pod opieką p. Iwony Maciaszek i klasy IIIb pod opieką p. Doroty Pawelczyk odwiedzili Pracownię Ceramiczną i uczestniczyli w warsztatach filcowania. Filcowanie jest bardzo starym rzemiosłem, dzięki któremu z wełny owczej wytwarzano ubrania i buty. Dzieci filcowały z kolorowej czesanki wełnianej przepiękne kwiaty dla swoich ukochanych mam. Takie zajęcia są wspaniałą okazją do rozwijania nie tylko zdolności manualnych, ale także takich cech jak wytrwałość, kreatywność, czy wrażliwość estetyczna.

DSCN998024 maja nastąpiło rozdanie nagród  uczniom, którzy brali udział w konkursie plastycznym "Fikcyjna postać" zorganizowanym przez Panią Katarzynę Maternik. W tym dniu Pani Dyrektor Jolanta Porada wraz z Panią Katarzyną Maternik wręczyły nagrody zwycięzcom. Pan Jacek Bochenek zrobił zdjęcia wygranym.  Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz zachęcamy do udziału w kolejnych wewnątrzszkolnych konkursach!

Katarzyna Maternik

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

18 kwietnia 2017 r. rusza nabór do klasy pierwszej, do Szkoły Podstawowej nr 9 w Słupsku,

na rok szkolny 2017/2018

Regulamin naboru oraz zgłoszenie/wniosek o przyjęcie do szkoły, dostępne na stronie internetowej szkoły oraz w sekretariacie (tel.: 59 8400 610).

Obowiązek szkolny rozpoczynają dzieci z rocznika 2010.

 

Zapraszamy!!!

 


 

18685407 1889296808010999 1046343311 n23 maja zajęcia koła polonistycznego odbyły się w Miejscu Animacji Kultury przy MBP. Dziewczęta z kl. 6b wybrały się tam, aby zająć się haftowaniem w skali makro. Przed tzw. „młodzieżówką” znajdują się dwie tablice o wymiarach 122x200, w których jest mnóstwo otworów. Może nie raz zastanawialiście się, do czego one służą. My już wiemy, że przy użyciu dodatkowych materiałów – kolorowego sznurka, kółek, kwadratów i trójkątów – można na nich wyhaftować różne obrazy. W czasie zajęć na tablicach pojawiły się kwiaty, motyl, słońce, domek, wieża, rakieta i serce. Taka zabawa kształtuje kreatywne myślenie, umiejętności manualne oraz współpracę w grupie. Instalacja "Dizajn ze sznurka" trafiła do Miejskiej Biblioteki Publicznej dzięki konkursowi grantowemu "Związani z Miastem" ogłoszonemu przez Fundację Aviva w czerwcu 2015 roku. Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku zajęła w nim drugie miejsce. Zabawę sznurkami polecamy też uczniom klas młodszych.

Danuta Milczarek

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

IMG 20170522 111805W dniu 22 maja odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego "Fikcyjna postać". Jury w składzie: Katarzyna Maternik, Elżbieta Wojciechowska, Jacek Bochenek przyznało nagrody w dwóch kategoriach:

Klas 1-3

I miejsce Kłączyńska Anna klasa 3B (opiekun plastyczny Elżbieta Wojciechowska)

II miejsce Małyska Martyna klasa 2A (opiekun plastyczny Elżbieta Wojciechowska)

III miejsceWietrzykowska- Wikarska klasa I (opiekun plastyczny Iwona Maciaszek)

wyróżnienia: Zuzanna Kępińska klasa 2A (opiekun plastyczny Elżbieta Wojciechowska)

Dagmara Uznańska klasa 2A (opiekun plastyczny Elżbieta Wojciechowska)

ratownictwo przedmedyczne18 maja 2017 r. uczniowie klasy 3 a pod czujnym i fachowym okiem p. Jacka Bochenka zgłębiali tajniki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach edukacji zdrowotnej. Każde dziecko z wielkim zaangażowaniem ćwiczyło pozycję boczną ustaloną. Wszystkim bardzo się podobało, a zajęcia cieszyły się wielkim zainteresowaniem.

 

Małgorzata Somionka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

DSCF272219 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Słupsku odbył się Międzyszkolny Konkurs Świat na Tak - Prawa Dziecka. Patronat nad imprezą objęli: Prezydent Miasta Słupska – pan Robert Biedroń i Rzecznik Praw Dziecka - pan Marek Michalak. Celem konkursu było upowszechnienie wśród dzieci wiedzy o przysługujących im prawach. Naszą szkołę reprezentowali:

1. Maja Ostaszewska, Nikola Jędrzejczyk (klasa 5a), Wiktoria Katschke, Maja Jabczyńska, Klaudia Kozłowska (klasa 6b) - inscenizacja teatralna inspirowana hasłem tegorocznej edycji: ,,Prawo do godnych warunków i odpowiedniego poziomu życia’’ (opiekun: p. Angelika Kujawska- Kożuchowska)

rajd lebork13 maja członkowie Szkolnego Koła Krajoznawczo - Turystycznego PTTK, wzięli udział w XI Rajdzie Krajoznawczym „Ziemia Lęborska”. W promieniach wiosennego słońca, spacerowaliśmy Trasą Paula Nipkowa – wielkiego wynalazcy zwanego ojcem telewizji. Trasa ta prowadziła ulicami jego rodzinnego miasta – Lęborka. Zobaczyliśmy m.in. jego dom, szkołę i miejsce spoczynku jego rodziców. Miejsca te są oznakowane widocznymi z daleka ekranami telewizorów. Widzieliśmy po drodze także inne zabytki średniowiecznej architektury m.in. Sanktuarium św. Jakuba i Ratusz Miejski. Obejrzeliśmy przygotowany specjalnie dla nas pokaz rycerski. Na zakończenie było ognisko z kiełbaskami, a także uroczyste wręczenie legitymacji członkowskich PTTK.

Beata Grądzka, Dagmara Grajczak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

313 maja 2017 r. uczniowie klasy 3a pod opieką wychowawczyni Małgorzaty Somionki i p. Ewy Tyborczyk uczestniczyli w XI rajdzie krajobrazowym pod egidą PTTK Klub Turystów Pieszych „Mikołajek” w Słupsku. W promieniach majowego słonka udaliśmy się na ul. Szarych Szeregów pod siedzibę PTTK. Zanim wsiedliśmy do autokaru, obejrzeliśmy pomnik BOHATEROM WARSZAWY – SŁUPSK i minutą ciszy uczciliśmy pamięć bohaterów powstania warszawskiego. W Lęborku pod opieką przewodnika, wędrując śladami średniowiecza, widzieliśmy między innymi: Sanktuarium św. Jakuba, pięć baszt, Ratusz Miejski, Dom Młynarza, spichlerz solny i dawny zamek krzyżacki. Obejrzeliśmy film 3D o średniowiecznym Lęborku oraz pokaz rycerski. Bardzo nam się podobały fontanny na placu Pokoju. Było ognisko z pieczeniem kiełbasek, konkurs krajoznawczy i zabawa na placu zabaw. Zachwyceni rajdem i pełni wrażeń wróciliśmy do Słupska.

Małgorzata Somionka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

IMG 446011 maja 2017 roku klasa 2a brała udział w Międzyszkolnej Imprezie Integracyjnej klas I - III. Celem tej imprezy było poznawanie wybranych krajów: nazwa, flaga, stolica, muzyka, zapoznanie z charakterystycznymi zabytkami danego kraju. Zabawa nawiązywała również do twórcy Esperanto - Ludwika Zamenhofa. Dzieci w zabawie i działaniu poznały kilka słów z języka esperanto.

Klasa 2a reprezentowała Chiny. Dzieci przebrane były w typowe stroje chińskie , miały flagi Chin, a na głowach czapki Non-la. Na zakończenie uczniowie otrzymali upominki ufundowane przez SP4 z Oddziałami Integracyjnymi w Słupsku. Wszyscy bawili się doskonale w towarzystwie Kubusia Puchatka.

Jolanta Suszczewicz

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

DSCN999010 maja 2017 czwartoklasistki z koła czytelniczego wraz z p. Katarzyną Maternik kolejny raz udały się na lekcję biblioteczną do Pedagogicznej Biblioteki w Słupsku. Tym razem tematem lekcji był Street dance, czyli taniec uliczny. Dziewczynki z wielką przyjemnością obejrzały film o tej tematyce. W filmie tańczą finaliści brytyjskiego programu: Mam Talent i You can dance. Film ten to brytyjska propozycja dla miłośników tańca, a dziewczynki taniec uwielbiają. Czwartoklasistki z uśmiechem na ustach powróciły do szkoły i nie mogą doczekać się kolejnych zajęć w bibliotece.

Katarzyna Maternik

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

IMG 20170509 1159039 maja 2017r. uczniowie klasy Ia i IIIb pod opieką p. Iwony Maciaszek i p. Doroty Pawelczyk uczestniczyły w Dniu Godności Osób Niepełnosprawnych. Tegoroczne obchody zostały objęte patronatem przez Prezydenta Miasta Słupska Roberta Biedronia i odbyły się pod hasłem „Wieża Marzeń”. W radosnej atmosferze dzieci i ich opiekunowie zgromadzili się w Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym im. Tadeusza Gwiżdża, gdzie organizatorzy wraz z wieloma wspierającymi instytucjami i organizacjami przygotowali mnóstwo atrakcji. Były wspólne tańce przy muzyce, zabawy z piratami, malowanie twarzy oraz smaczny poczęstunek. Nie zabrakło konkursów sportowych i zręcznościowych dla wszystkich śmiałków, którzy chcieli wziąć udział w rywalizacji.

IMG 17409 maja odwiedziliśmy siedzibę Państwowej Filharmonii Sinfonia Baltica. Braliśmy udział w imprezie „Kacper - dziecko bezpieczne na drodze”. Organizatorem imprezy było Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Bawiliśmy się świetnie. Było głośno i wesoło. Nasza Pani uczestniczyła w konkursie układania zebry. W prezencie otrzymaliśmy kamizelki i opaski odblaskowe.

 

 

Bożena Helinska

 

 

ortografia 2W tym roku konkurs organizowany przez SP 6 miał nieco inną formę niż w latach poprzednich. Uczestnicy sami musieli napisać tekst o wiośnie, zawierający trudności ortogaficzne i interpunkcyjne, obejmujące wymagania programowe szkoły podstawowej. Każda szkoła mogła przysłać 3 prace konkursowe. Wysłaliśmy teksty napisane przez Radka Sotela z kl. 5 a pod kierunkiem p. Iwony Poźniak oraz Maję Jabczyńską  i Kornelię Klich z kl. 6 b, nad którymi opiekę sprawowała p. Danuta Milczarek. Z przyjemnością informujemy, że  praca Mai „Wiosenny spacer” zajęła I miejsce, a Radka „Opowiadanie o wiośnie” – III. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Danuta Milczarek

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Zjęcia Bal Ziemi21 kwietnia 2017 roku klasa I a wraz z wychowawczynią p. Iwoną Maciaszek wzięła udział w Eko–zabawie pod hasłem „ Ekologia w wierszu, tańcu i piosence” organizowanej z okazji Dnia Ziemi przez Przedszkole Miejskie nr 5 w Słupsku.  Podczas zabawy,  tańce, piosenki i ekologiczne wiersze zaprezentowały dzieci ze słupskich przedszkoli, z Młodzieżowego Domu Kultury i klasy I a, która przedstawiła pląsy do piosenki Majki Jeżowskiej „ Dłonie”.

Iwona Maciaszek

IMG 20170411 171519W Szkole Podstawowej z Oddziałami. Integracyjnymi nr 4 w Słupsku odbył się międzyszkolny konkurs "Matematyka w Języku Angielskim". Naszą Szkołę godnie reprezentowali Ilona Wasielewska i Jan Karimow z klasy VB. Jan wykazał się świetną znajomością matematyki oraz języka angielskiego i zajął drugie miejsce. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

Dagmara Grajczak

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

DSCN997412 kwietnia odbyła się w naszej Szkole kolejna projekcja emitowanego na żywo przedstawienia w ramach programu - Internetowy Teatr TVP dla Szkół. Tym razem uczniowie z klasy 2 a i 2 b mieli okazję obejrzeć spektakl pt. „Śpiąca Królewna” według Braci Girmm. Przedstawienie przygotowane zostało przez Teatr Guliwer z Warszawy.

20170424 1453174 miejsce zajęli nasi uczniowie, którzy 24 kwietnia wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Słupsku i Regionie. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o Słupsku i jego zabytkach oraz rozbudzenie zainteresowania najbliższą okolicą - teraźniejszością, jej historią, tradycjami, osiągnięciami. Miejscem konkursowych zmagań była SP 10 w Słupsku. Naszą szkołę reprezentowali: Iza Zielińska z kl. 6 a, Maja Jabczyńska z kl. 6 b, Filip Rajter z kl. 6 a. Uczniów do konkursu przygotował p. Zbigniew Stec.
 
                                                               Zbigniew Stec

Zapraszamy uczniów klas 1-3 i 4-6 do udziału

KONKURSIE PLASTYCZNYM

Temat konkursu dla klas 1-3:Zilustruj swoją ulubioną postać z bajki lub baśni.

Temat konkursu dla klas 4-6:  Zilustruj postać z ulubionej książki, bądź lektury.

Termin dostarczania prac do biblioteki  do Pani Katarzyny Maternik do 20 maja. Pod koniec maja ogłoszenie wyników. Dla zwycięzcy nagroda i punkty z zachowania. Dla pozostałych uczestników również punkty z zachowania.

 

ZAPRASZAMY!!!


 

IMG 20170504 1310424 maja 2017 r. uczniowie biorący udział w zajęciach matematycznych realizowanych w ramach projektu „Szansa na sukces”, pod opieką p. Doroty Pawelczyk, uczestniczyli w wycieczce do Królestwa Gier Drewnianych LEONARDIA.

Na dużej, otwartej przestrzeni czekało na nas ponad 100 gier z całego świata. Najprzeróżniejsze labirynty, małe tory przeszkód, ale też drewniane piłkarzyki, cymbergaj czy też flipper. Każda z nich została przemyślana, sprawdzona i ręcznie wykonana z drewna. W niektóre z nich dzieci grały samodzielnie, inne wymagały współpracy, a w kolejnych uczniowie współzawodniczyli ze sobą. Każda gra przynosi ze sobą inne korzyści: relaksuje, rozwija umiejętności skupienia i koncentracji, analizowania i rozwiązywania problemów, pokonywania przeszkód oraz zdolności manualnych.

IMG 20170502 122144W ramach projektu "Budząca się szkoła” dnia 2 maja 2017 roku klasy 2a, 2b, 5b wraz z wychowawcami wzięły udział w wycieczce, której celem było poznanie majowych świąt w plenerze.

Wycieczka miała na celu kształtowanie potrzeb uczestniczenia w świecie wartości uniwersalnych takich jak: dobro, piękno, odpowiedzialność, wytrwałość i ciekawość poznawcza. Jednym z celów tych zajęć w plenerze było nabywanie umiejętności poprzez działanie oraz integracja uczniów .

Po Słupsku oprowadziła nas p. Ewa Kłosowska, która w bardzo interesujący sposób omówiła historię zabytków naszego miasta.

DSCF262428 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Białej Koszuli. Pomysł cieszył się dużym uznaniem zarówno wśród młodszych jak i starszych dzieci. Biała Koszula to nieodłączny element naszej garderoby. Towarzyszy nam podczas szkolnych uroczystości czy ważnych egzaminów. Wszyscy wyglądali pięknie. Członkowie SU dziękują klasom za aktywny udział w zabawie.

Dorota Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

rok zamenhofa 114 kwietnia 2017 roku minęła setna rocznica śmierci Ludwika Zamenhofa. Słupsk jest jedynym polskim miastem, które oficjalnie uznało rok 2017 za Rok Zamenhofa. 12 kwietnia ogólnopolskie uroczystości zainaugurowano "Śniadaniem z Zamenhofem".  W związku z tym dziewczęta z koła polonistycznego postanowiły poszerzyć swoją wiedzę na temat twórcy języka esperanto. Przygotowały 3 prezentacje i obejrzały je na zjęciach. Dowiedziały się, że Zamenhof  urodził się w  Białymstoku, pochodził z wielodzietnej rodziny żydowskiej (miał 10 rodzeństwa), z zawodu był okulistą, a język esperanto wymyślił po to, aby zlikwidować barierę językową między ludżmi, która była, według niego, przyczyną wielu nieporozumień. Dziewczęta wybrały się także na spacer po mieście, m.in. na ulicę L. Zamenhofa i do parku Waldorffa, gdzie znajduje się pamiątkowa tablica ufundowana przez społeczeństwo Słupska w 1960 roku. Wykonały też gazetkę ścienną na korytarzu na II piętrze.

 

Danuta Milczarek

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

20170426 09322426 kwietnia uczniowie z klas 4, 5, 6 wyróżniający się w nauce i zachowaniu wzięli udział w Festiwalu Innowacyjnej Edukacji w Gdańsku. W zamierzeniu organizatora miała to być „największa lekcja neurodydaktyki”, której głównym gościem był profesor Tony Buzan. Atrakcją festiwalu były animacje w foyer ERGO ARENY, występ Cieni formacji Patman Crew i największą - koncert Michała Szpaka. Wszyscy świetnie się bawili. Gratulacje należą się uczennicom kl. 6b: Weronice Szewel i Wiktorii Katschke, które zajęły I i II miejsce w konkursie na wykonanie wzorcowych map mózgu.

Jolanta Porada

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

11We wtorek, 25 kwietnia bieżącego roku klasy: 4a, 5a, 5b, 6a, 6b miały okazję uczestniczyć w lekcji profilaktycznej, którą poprowadził podróżnik - Mariusz Kurc.

Tytuł spotkania to „Człowiek w drodze, własne świadectwo”. Była to opowieść o tym, jak można stać się lepszym człowiekiem, co jest w życiu najważniejsze, jak mimo przeszkód realizować marzenia. Spotkanie okazało się bardzo interesujące: prezentacja filmów z podróży, autobiografia, pogadanka i dyskusja sprawiły, że uczniowie byli ogromnie zainteresowani. Organizatorem i koordynatorem spotkania była p. Iwona Kowanda – pedagog szkolny. Więcej o zaproszonym gościu można znaleźć na stronie: www.kurc.pl

Iwona Kowanda

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

wystawa 219 kwietnia dziewczęta z kl. 6 b – oraz 2 ciekawe świata Patrycje z kl. 4 a – w ramach zajęć koła polonistycznego wybrały się do Spichlerza Zamkowego, aby obejrzeć wystawę lalek znanej w środowisku lalkarskim projektantki Ute Kase-Lepp.  Z wielką uwagą przyglądały się porcelanowym figurkom przedstawiającym postacie ze znanych bajek, np. Czerwonego Kapturka, Kopciuszka, Kaja i Gerdę, Śnieżkę. Ogólny zachwyt wzbudziła lalka o tajemniczej nazwie Mgła.  Z dużych plansz wiszących w pomieszczeniu dowiedziały się, w jaki sposób powstają takie lalki i jak zabawa lalkami wpływa na rozwój dziewczynek. Wszystkie eksponaty pochodzą z z kolekcji prywatnej Marii Aleksanrovich, która od roku 2005 mieszka i pracuje w Słupsku. Opiekę nad uczennicami sprawowała p. Danuta Milczarek.

Danuta Milczarek

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

WP 20170412 01012 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy 6a wraz z nauczycielami: p. Sylwią Siedlar i p. Igorem Sysojew-Osińskim uczestniczyli w „Śniadaniu z Zamenhofem”, które odbyło się w Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym przy ul. Niedziałkowskiego. Impreza ta została zorganizowana z okazji setnej rocznicy śmierci Ludwika Zamenhofa, która przypadła na dzień 14 kwietnia. Słupsk jest jedynym miastem polskim, które oficjalnie uznało rok 2017 za Rok Zamenhofa.W programie wydarzenia było wiele atrakcji, m.in. wspólne śniadanie, występ zespołu młodzieżowego „E-Familio” z Nowego Sącza, lekcje poglądowe prowadzone przez Ninę Pietuchowską z Białegostoku, quiz z nagrodami zaprezentowany przez Mariana Zdankowskiego z Olsztyna. Atrakcyjnym punktem uroczystości była premiera okolicznościowej kartki pocztowej wydanej przez Pocztę Polską S.A.

Sylwia Siedlar

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

chata pl 15edb2846d7 kwietnia 2017 roku klasa 6a wraz z wychowawcą i księdzem Wojciechem Nowatorskim udała się do Multikina na film pt.: „Chata”. Film ten to ekranizacja światowego bestsellera (ponad 20 milionów sprzedanych egzemplarzy), który stał się literacką sensacją w kilkudziesięciu krajach świata, także w Polsce. Poruszająca opowieść o niezwykłej podróży, która pozwala zrozpaczonemu ojcu na nowo odnaleźć sens życia i odkryć ostateczną prawdę o miłości, stracie i przebaczeniu. Pewnego dnia jego rodzinę dotyka tragedia. Najmłodsza córka zostaje porwana. Wszelkie dowody wskazują na morderstwo, choć ciała nie udaje się odnaleźć. Mack popada w coraz głębszą rozpacz, która powoli oddziela go od świata i rodziny. Kilka lat po tragedii otrzymuje tajemniczy list z zaproszeniem do leśnej chaty, w której rozegrał się dramat dziewczynki. List wydaje się pochodzić od samego Boga. Pełen wątpliwości i obaw ojciec decyduje się na spotkanie z nieznanym, które okaże się być niezwykłym doświadczeniem pozwalającym zrozumieć sens rodzinnej tragedii i zupełnie inaczej spojrzeć na życie i świat. Po filmie klasa wraz z księdzem i wychowawcą udała się do pizzerii. Czyli było coś dla ducha i dla ciała. Do szkoły wszyscy wrócili zadowoleni i miejmy nadzieję, że najedzeni.

Sylwia Siedlar

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

sacrum48 kwietnia 2017 roku odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Słupsku XXV Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Sacrum w literaturze polskiej”. Celem konkursu było oddanie chwały Bogu, propagowanie wartości humanistycznych i kultury słowa, jak też ukazanie potrzeb sacrum w życiu człowieka. W konkursie wzięło udział 85 uczniów. Naszą szkołę SP 9 reprezentowała Maja Grębowicz z kl. II b i Amelia Rynkiewicz-Kuka z kl. III a. Chociaż uczennice nie zajęły miejsca to jednak ich występ był oklaskiwany wielkimi brawami. Dziękujemy.

Grażyna Maciejewska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

koszyk1Z okazji Świąt Wielkanocnych
składam serdeczne życzenia
wszelkiej pomyślności, wiosennego, radosnego nastroju
i wspaniałych chwil w rodzinnym gronie

Dyrektor Szkoły Paweł Dajer


 

DSC01919W ramach projektu eTwinning „Maths is everywhere – just find it” uczniowie klasy 4a połączyli się, za pomocą komunikatora Skype, z klasą czwartą z portugalskiej szkoły Colegio Alfragide z miasta Amadora. Pomimo problemów z dźwiękiem, mogliśmy się zobaczyć, pozdrowić i podziękować za kartki wielkanocne. Widzieliśmy także przygotowane przez portugalskich uczniów życzenia zapisane na kartkach. Umówiliśmy się również na kolejną video rozmowę podczas, której przygotujemy dla siebie nawzajem zadania matematyczne. To było bardzo ciekawe i ekscytujące doświadczenie.

Beata Grądzka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

szkola1Szanowni Rodzice przyszłych pierwszoklasistów!
W dniach 10-11 kwietnia br. w godzinach 8.00-14.00

zapraszamy do odwiedzenia

Szkoły Podstawowej nr 9 w Słupsku.
Będziecie Państwo mieli możliwość poznania codziennego funkcjonowania szkoły, przyjrzenia się lekcjom, pracy biblioteki, świetlicy, stołówki, sekretariatu itd.

Można będzie obejrzeć pomieszczenia szkoły

(salę gimnastyczną, pracownie komputerowe, szatnie i sale lekcyjne).

Koniecznie zabierzcie ze sobą dzieci!!! 

ZAPRASZAMY


 

IMG 20170405 1257105 kwietnia 2017 r. dziewczynki z koła bibliotecznego kolejny raz wraz z p.  Katarzyną Maternik udały się na lekcję biblioteczną do Pedagogicznej Biblioteki w Słupsku. Tym razem tematem spotkania był savoir vivre -  ABC dobrego wychowania. Dziewczynki dowiedziały się jak należy  zachować się w różnych sytuacjach, przypomniały sobie, jak kulturalnie się do siebie odnosić. Uczennice chętnie odpowiadały a także zadawały pytania na temat dobrych manier. Na koniec lekcji bibliotecznej miłośniczkom czytania zostały wręczone dyplomy  ABC dobrego wychowania - savoir vivre. Każda z dziewcząt z uśmiechem na ustach i dyplomami udała się na kolejne lekcje do swojej szkoły.

Katarzyna Maternik

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

IMG 3206Miło nam powiadomić społeczność szkolną, że uczennica klasy 2a - Anastazja Sucharska, zajęła I miejsce w Konkursie Powiatowym "Malowanie Wierszem" organizowanym przez Szkołę Podstawową w Zaleskich. 

Anastazji serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

 

 

 

Jolanta Suszczewicz, Elżbieta Wojciechowska

 

 

DSCF25904 kwietnia odbyło się podsumowanie Szkolnego Konkursu Wiedzy o Ludwiku Zamenhoffie. W zmaganiach brali udział uczniowie z klas 4-6. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań życiem Ludwika Zamenhoffa i popularyzowanie wśród uczniów idei komunikacji międzynarodowej języka esperanto. Laureatami zostali:

I m-ce: Iza Zielińska (wychowawczyni: p. Sylwia Siedlar)

II m-ce: Katarzyna Stefanek (wychowawczyni: p. Beata Grądzka)

III m-ce: Magdalena Pruss (wychowawczyni: p. Beata Grądzka)

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Gratulujemy!

Dorota Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

IMG 3145Na Wielkanoc zwykło się przygotowywać nie tylko tradycyjne potrawy świąteczne, ale również piękne dekoracje. Klasa 2a wraz z wychowawczynią p. Jolantą Suszczewicz wzięła udział w warsztatach przedświątecznych w SOK-u. Uczniowie samodzielnie wykonali oryginalny stroik z siana w kształcie tradycyjnego kurczaczka, zaś z marszczonego papieru dziób, charakterystyczny grzebień oraz oczy. Do wykończenia wielkanocnego stroika warto również użyć kolorowych piórek, tasiemek lub wstążek. Każda kura otrzymała własne imię ;-). Pełni wrażeń, że z siana można zrobić takie niezwykłe stroiki wielkanocne, wróciliśmy do szkoły . A święta tuż... tuż.

Jolanta Suszczewicz

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

DSCF261231 marca obchodziliśmy Dzień Czapki z Daszkiem. Inicjatorem pomysłu byli uczniowie naszej Szkoły. Noszenie bejsbolówki to nie tylko domena chłopców. Takie nakrycie głowy w ostatnim czasie podbija serca dziewcząt, które równie dobrze mogą wyglądać w sportowej czapce.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy tego dnia włączyli się do wspólnej zabawy.

 

Dorota Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

OIMG 1559d lutego br. nasza Szkoła bierze udział w międzynarodowym projekcie, w ramach programu eTwinning, „Maths is everywhere – just find it”. Celem projektu jest m.in. poszerzenie wiedzy z matematyki poprzez zabawę, zachęcenie uczniów do matematycznych odkryć w otaczającym świecie, a także zrozumienie, jak użyteczny i interesujący jest ten, często nielubiany przez uczniów, przedmiot. W projekcie bierze udział klasa 4a z naszej Szkoły oraz klasa 4 z portugalskiej szkoły z miasta Amadora, leżącego w pobliżu Lizbony.

IMG 163924 marca odbył się Miejski Konkurs Recytatorski „Przez Poezję z Humorem”. Naszą Szkołę reprezentowała uczennica klasy II b Martyn Sipta. Recytowała wiersz autorstwa Magdaleny Samozwaniec pod tytułem „Cekulada”. Otrzymała wyróżnienie.  Gratulacje!

 

Bożena Helinska

 

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

DSCN054823 marca 2017r dziewczęta z koła bibliotecznego wraz z Panią Katarzyną Maternik kolejny raz udały się na lekcje biblioteczne do Biblioteki Pedagogicznej. Tym razem uczennice miały projekcje filmu, który sobie same wybrały z działu filmoteki - "Zwierzogród".  Panie z biblioteki zrobiły dziewczynkom słodki poczęstunek i picie, co było dla nich miłą niespodzianką.  Z uśmiechem na ustach uczennice powróciły do szkoły i już nie mogą doczekać się kolejnych zajęć w następnym miesiącu.

Katarzyna Maternik

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

IMG 285423 marca 2017 r. uczniowie klasy 2a Anastazja Sucharska, Franciszek Kujawa, Konrad Molicki wzięli udział w spotkaniu edukacyjnym w ramach projektu „Gdzie mieszkają pieniądze”.

Uczestników przywitała pani prezydent Krystyna Danilecka - Wojewódzka oraz dyrektor PKO Bp pan Marek Szerszenowicz.

Bardzo interesująca prezentację na temat oszczędzania zaprezentował pan Janusz Kowalczyk - Makler Giełdy Papierów Wartościowych, obecnie Dyrektor PKO TFI S.A.

Dzieci wzięły udział w "Mini Olimpiadzie" w skład której wchodziło układanie puzzli , rozwiązywanie krzyżówek oraz kalambury. Po bardzo pracowitym spotkaniu zaproszono uczestników na poczęstunek.

Na koniec spotkania nastąpiło podsumowanie wyników "Mini Olimpiady ". Nasza szkoła zdobyła 7 miejsce na 10 uczestniczących.  Nadmienić należy, że w spotkaniu brali udział uczniowie klas 4, natomiast naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych małych biznesmenów i gratulujemy!!!

Jolanta Suszczewicz

Zapraszamy do obejrzenia zdjeć

IMG 274617 marca 2017r. uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami uczestniczyli w spektaklu Teatru Muzycznego Forte „Dzwonnik z Notre Dame”.

Jest to piękna opowieść o garbatym Quasimodo, który pokonuje swój lęk przed otoczeniem, przełamując barierę samotności i odrzucenia. To historia o miłości, tęsknocie i możliwości odwrócenia złego losu. Spektakl przepełniony był wspaniałymi piosenkami z przepiękną muzyką. Dodatkowo wzbogacony efektami i projekcjami multimedialnymi oraz grą świateł. Wiele momentów zachęcało dzieci do wspólnej zabawy i angażowało w tok nieprzewidzianych wydarzeń na scenie. Fabuła spektaklu skłoniła naszych uczniów do przemyśleń i refleksji, że innych powinniśmy cenić i kochać za to, co mają w głębi duszy i w sercu. Nie wytykać inności, nie wydawać osądów po tym, jak ktoś wygląda lub jak się ubiera.

Dorota Pawelczyk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

marzannada17 marca 2017 w Szkole Podstawowej nr 4 odbyły się półfinały  w zawodach klas młodszych -,,Marzannada 2017”. W wyniku rywalizacji nasza Szkoła zajęła 4 miejsce w punktacji generalnej. Opiekunami grup były: pani Małgorzata Somionka, Marzena A. Kujawska-Kożuchowska i Iwona Maciaszek.

 

Marzena A. Kujawska-Kożuchowska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

318 marca 2017 r. uczniowie klasy 3a pod opieką wychowawczyni M. Somionki oraz członkowie Szkolnego Koła Turystycznego klas 4-6 pod opieką p. Dagmary Grajczak i p. Beaty Grądzkiej, w strugach przedwiosennego deszczu, po raz kolejny uczestniczyli w rajdzie - POSZUKIWANIE ŚLADÓW WIOSNY zorganizowanym przez PTTK w Słupsku, któremu towarzyszył konkurs Marzanna w pięciu kategoriach. Troje dzieci z klasy 3a: Marcel Lewandowski, Ariana Raczyńska i Martyna Wauter przygotowało MARZANNĘ symbolizującą złą zimę. Każde z nich otrzymało nagrodę w postaci sprzętu sportowego. Tym razem punktem zbiórki był stawek ŁABĘDZI, gdzie przybyło mnóstwo uczestników z różnorodnymi marzannami.

DSCN054417 marca 2017 w Szkole Podstawowej  nr 1 w Słupsku odbył się III Wojewódzki Konkurs Frazeologiczny "Mistrzowie Słowa". Naszą Szkołę reprezentowało dwoje uczniów z kl. 6a, którymi podczas turnieju opiekowała się p. Katarzyna Maternik. Julia Piotrowska i Filip Rajter zmagali się  z zadaniami z frazeologii. Zadania te nie były łatwe, mimo to Julia i Filip dzielnie walczyli. Z dyplomami i uśmiechem na buziach powrócili do domu. Uczniów do Konkursu przygotowała: Iwona Poźniak.

 Katarzyna Maternik, Iwona Poźniak 

20170314 15265714 marca w sali gimnastycznej odbyły się szkolne rozgrywki tenisa stołowego. W rywalizacji nazwanej Złotą Ligą Tenisa Stołowego SP 9 wzięli udział uczniowie i uczennice z klas starszych. Odbyło się wiele emocjonujących pojedynków, w których młodzi adepci tenisa z pełnym zaangażowaniem podeszli do sportowych zmagań. 

W kategorii dziewcząt zwyciężyła Wiktoria Boratyńska z kl. 6 a. II miejsce przypadło Wiktorii Pierzchało z kl. 6 b.

Wśród chłopców:  I miejsce zajął Oskar Wojdasiewicz z kl. 6 a, II miejsce Kacper Kalita z kl. 6 b, III miejsce Michał Sikorski z kl. 6 a. Pomysłodawcami rozgrywek byli i zawody przeprowadzili p. Jacek Bochenek i p. Zbigniew Stec.

Jacek Bochenek, Zbigniew Stec

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

DSCF256524 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Jeansów. Dziś każdy ma je w swojej szafie, niezależnie od wieku, nosi je wszędzie: do szkoły, do pracy i na co dzień. Pierwsza para jeansów powstała w 1873 roku, kiedy to handlarz - żydowski emigrant z Bawarii - Levi Strauss uszył z płótna namiotowego robocze spodnie dla kalifornijskich poszukiwaczy złota.

 

Dorota Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

WP 20170223 010Staropolskie przysłowie mówi: Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła.

W kalendarzu chrześcijańskim jest to ostatni czwartek przed wielkim postem, znany także jako zapusty. Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. W Polsce oraz w katolickiej części Niemiec, wedle tradycji, w tym dniu dozwolone jest objadanie się. Najpopularniejsze potrawy to pączki i faworki, zwane również w niektórych regionach chrustem lub chruścikami. Dawniej objadano się pączkami nadziewanymi słoniną, boczkiem i mięsem. Kto w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło. Dlatego zgodnie z tradycją uczniowie klasy 6a podczas godziny wychowawczej zajadali się pączkami, żeby nam wszystkim wiodło się w tym roku.

Sylwia Siedlar

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

DSCN0405W środę 22 lutego 2017 dziewczynki z koła bibliotecznego wraz z Panią Katarzyną Maternik udały się na lekcję biblioteczną do Pedagogicznej Biblioteki w Słupsku. Uczennice zwiedziły całą bibliotekę. Poznały miejsce zwane Szuflarnią, w którym to pomieszczeniu znajdują się między innymi maszyny do pisania. Poznały także magazyn z nowoczesnymi, przesuwającymi się półkami na książki. Dziewczynki zwiedziły czytelnię a także filmotekę. Pomogły w noszeniu książek do nowego magazynu, za co w nagrodę dostały firmowe długopisy. Razem z Panią Kasią uczennice umówiły się już na następne spotkanie w marcu, w sali projekcyjnej. Będą wspólnie oglądać wybrany przez siebie film.

Katarzyna Maternik

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

IMG 20170220 090211Uczennice klasy IIIb Natalia Błaszkiewicz i Sara Soboczyńska zdobyły wyróżnienie w IV Międzyszkolnym Logopedycznym Konkursie Plastycznym „W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie”. Celem konkursu było rozbudzanie twórczości plastycznej i językowej dzieci, rozwijanie własnej wyobraźni i oryginalności pomysłów. Organizatorem była Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 w Słupsku. Uczennice wykonały prace pod kierunkiem logopedy p.Jolanty Porady.

Nagrodzonym dziewczynkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Dorota Pawelczyk

krolowie elekcyjniIII miejsce zajęła reprezentacja SP 9 w Międzyszkolnym Konkursie Historycznym ,,Poczet królów i książąt polskich'', który 18 lutego odbył się w SP nr 2 w Słupsku. W edycji -królowie elekcyjni - dużą historyczną wiedzą wykazały się: Iza Zielińska z kl. VI a, Maja Jabczyńska z kl. VI b, Klaudia Kozłowska z kl. VI b. Gratulujemy naszym uczennicom i życzymy sukcesów w kolejnych historycznych zmaganiach. Izę, Maję i Klaudię do konkursu przygotował p. Zbigniew Stec.

Zbigniew Stec

Liga4Uczennice z klasy 6b: Wiktoria Katschke i Klaudia Kozłowska, po samodzielnym rozwiązaniu trzech comiesięcznych zestawów zadań, zostały zakwalifikowane do półfinału Ligi Matematycznej im. Zdzisława Matuskiego, który odbył się 16 lutego. Życzymy dziewczętom dalszych sukcesów, a zwłaszcza zakwalifikowania się do FINAŁU Ligi. Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki dzisiejszych zmagań.

 

Danuta Nowakowska

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

DSC 002014 lutego uczniowie klas II, III i V udali się wraz z p. Katarzyną Maternik do Miejskiej Biblioteki Publicznej po odbiór nagród. Dzieci brały udział w akcji: „Czytamy z Mikołajem", która zakończyła się dla nas dyplomem z wyróżnieniem w konkursie propagującym czytelnictwo, zorganizowane przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Dzieci dostały kubki i książki. Oprócz tego uczniowie zostali zaproszeni na mały poczęstunek oraz zwiedzanie całej biblioteki. Dowiedziały się, co się dzieje z książką zanim ta trafi do czytelnika a także odwiedziły pomieszczenie digitalizacji. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Katarzyna Maternik

20170214 10493014 lutego gościliśmy w naszej szkole Teatr Historyczny Chorągwi Komturstwa Gniewskiego. Zajęcia ,,żywej lekcji historii'' prowadził p. Krzysztof Górecki. W sposób niezwykle obrazowy  i namacalny nasi uczniowie mogli zapoznać się z tematyką: ,,Wojowie i rycerze za czasów Piastów''. Niektórzy zakładali zbroje rycerskie, inni strzelali z kuszy lub byli pasowani na rycerzy. Do zabawy zostali włączeni również nauczyciele. 

W tak ciekawy sposób przeprowadzona lekcja historii na pewno zostanie na długo zapamiętana. Mamy nadzieję, że obecni na zajęciach uczniowie klas: III a, III b, IV a, V a, V b, VI a i VI b pogłębili swoją historyczną wiedzę.

Zbigniew Stec

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

miting211 lutego na Hali Lekkoatletycznej odbył sie miting propagujący współpracę rodzinną. Naszą szkołę reprezentowali : Magda Pruss, Nikola Królak, Nikola Pawlaczyk i Jakub Jońca w konkurencjach biegowych i w rzucie piłką lekarską. Magda Pruss zdobyła I miejsce i złoty medal, Nikola Pawlaczyk zdobyła IV miejsce. Uczniów na zawody wytypował nauczycielka wf-u p. M. A. Kujawska-Kożuchowska

Marzena Angelika Kujawska-Kożuchowska

DSCF255414 lutego na naszych korytarzach pojawili się listonosze z Samorządu Uczniowskiego, do których spieszyły młodsze i starsze dzieci. Był to szczęśliwy dzień dla wszystkich ugodzonych strzałą Amora. Przedstawiciele sekcji kulturalnej SU już kilka dni wcześniej rozpoczęli przygotowania do tego szczególnego dnia. Wykonano specjalną ,,miłosną skrzynkę’’, do której uczniowie mogli wrzucać kartki walentynkowe dla swojego wybranka lub wybranki. Najwięcej kolorowych serduszek przygotowały klasy: 2a (wychowawca: Jolanta Suszczewicz) i 1a (wychowawca: Iwona Maciaszek). Następny dzień zakochanych już za rok. Czekamy z niecierpliwością!

Dorota Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

ceramikarnia8Klasa 2a wzięła kolejny raz udział w warsztatach ceramicznych. Tym razem pani Joanna Sworowska zapoznała dzieci z technologią produkcji mydła glicerynowego. Do wykonania mydła w kształcie serca lub róży potrzebna była baza glicerynowa, barwniki w różnych kolorach oraz naturalne olejki eteryczne. Bazę wylewaliśmy do silikonowych foremek. W międzyczasie, gdy nasze mydełka stygły, wykonaliśmy opakowania w kształcie torebek.

Dziękujemy za wspaniałe walentynkowe spotkanie.

Jolanta Suszczewicz

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

DSCN526713 lutego klasa II b odwiedziła pracownię ceramiki. Przygotowaliśmy się do dnia św. Walentego. Wykonaliśmy walentynkowe pudełeczko i klamerkę z serduszkiem. Prace wykonywaliśmy zgodnie z instrukcją. Pomocą służyła mam pani Monika. Było super!

 

Bożena Helinska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

IMG 141411 lutego odbył się XXVI Rajd Zimowy zorganizowany przez PTTK Klub Turystyki Pieszej „Mikołajek” w Słupsku. Wzięli w nim udział uczniowie naszej Szkoły pod opieką p. Beaty Grądzkiej i Dagmary Grajczak. Rajd odbył się na terenie Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”, a wędrowaliśmy szlakami turystycznymi PTTK na trasie Lubuń – Krępa Słupska. Warunki były trudne: niska temperatura i oblodzone ścieżki. Niejeden uczestnik zaliczył upadek, ale i tak wszystkim dopisywały humory. Po przejściu około 5 km mogliśmy ogrzać się przy ognisku i upiec kiełbaski przygotowane przez organizatorów. Ponadto podczas postoju odbył się konkurs Zimowa Zgaduj – Zgadula oraz test wiedzy o szlakach PTTK. Nasi uczniowie: Jan Karimow i Julia Piotrowska zostali laureatami i otrzymali drobne nagrody. Trochę zmarznięci, ale zadowoleni wróciliśmy do domów z postanowieniem uczestnictwa w następnych rajdach.

Beata Grądzka, Dagmara Grajczak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

lodowisko 52 lutego  klasa 2a i 3a były na lodowisku przed Ratuszem. Niektóre dzieci po raz pierwszy jeździły na łyżwach, dla innych był to kolejny pobyt w tym miejscu. Wszyscy po założeniu łyżew chętnie udali się na taflę lodu, by spróbować swoich sił lub doskonalić umiejętności w tej dyscyplinie sportów zimowych. Nasi uczniowie lubią spędzać czas w aktywny sposób. Jazda na łyżwach jest nie tylko doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu, ale także zachowanie doskonałej sylwetki. Dzieci wspaniale się bawiły jednocześnie dbając o właściwą kondycję organizmu. Po zakończeniu zajęć mali łyżwiarze pełni wrażeń powrócili do szkoły.

Jolanta Suszczewicz

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

DSC 000512 stycznia 2017 r odbyło się  w naszej Szkole uroczyste pasowanie uczniów klas I na czytelników szkolnej biblioteki. Uroczystość miała miejsce w sali gimnastycznej. Dziewczynki z kI. IV z aktywu bibliotecznego prowadzone przez panią Katarzynę Maternik, wprowadziły dzieci w zaczarowany świat bajek - przedstawieniem. Czerwony kapturek i kot w butach zadawały dzieciom zagadki a królowa książka pasowała pierwszaki na czytelników biblioteki szkolnej. Oprócz kota w butach, czerwonego kapturka i królowej książki wystąpiły jeszcze : calineczka, książka 1, sierotka Marysia, które  pięknie powitały dzieci klas I. Na koniec tak jak i na początku przedstawienia dziewczynki wykonały piosenkę. Na zakończenie jeszcze królowa książka rozdała dzieciom dyplomy a pozostałe dziewczynki obdarowały pierwszoklasistów zakładkami do książek.
Katarzyna Maternik
 

DSC0185416 stycznia w naszej Szkole odbył się turniej Morskie Potyczki Komputerowe. Przedmiotem rywalizacji była komputerowa wersja popularnej gry w statki SeaWars. W zabawie uczestniczyli uczniowie z klasy III –VI. Uczestnicy zmierzyli się ze sobą podzieleni na dwie grupy, a zabawie towarzyszyły duże emocje. Ostatecznie zwycięzcami swoich grup okazały się: Lena Długołęcka z klasy 3b i Andżelika Murawska z klasy 6b. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Beata Grądzka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

DSCF250413 stycznia, z inicjatywy uczniów odbył się Dzień Kolorowego Szalika. Zazwyczaj odczuwamy większą potrzebę jego noszenia, kiedy nadchodzą chłodne dni.  Jak się okazało, ta część garderoby może być inspiracją do fajnej zabawy. Pomysłowość dzieci bardzo nas zaskoczyła. Na szkolnym korytarzu można było zobaczyć szale w różnych fasonach. Ciekawie prezentowały się szaliki w kratę i szaliki sportowe. Uczniowie zwracali uwagę na takie detale, jak frędzle czy cekiny. Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim dzieciom i nauczycielom za przyłączenie się do akcji.

Dorota Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

DSCF2430W czwartkowe popołudnie, 12 stycznia ,odbyła się w naszej Szkole tak długo oczekiwana dyskoteka karnawałowa. W tym dniu sala gimnastyczna przystrojona była balonami, serpentynami z bibuły oraz wspaniałymi rysunkami wykonanymi przez panią Elżbietę Wojciechowską. Pierwszy konkurs dla uczestników zabawy przygotowała pani Danuta Milczarek. Dzieci miały za zadanie jak najszybciej nadmuchać balony do momentu ich pęknięcia. Publiczność szkolną zachwycił konkurs Top Model przygotowany przez panią Iwonę Poźniak. Uczniowie z niezwykłym wdziękiem prezentowali swoje stroje i fryzury niczym na wybiegu w Mediolanie. Zabawa wzbudziła ogromny entuzjazm, czego dowodem były gromkie brawa.

DSCF242011 stycznia w Szkole Podstawowej nr 2 w Słupsku odbył się Międzyszkolny Konkurs Kolęd. Każdy z uczestników miał wykonać kolędę w dowolnym języku państw europejskich (z jednoczesnym zastrzeżeniem, że nie może być to język polski). Celem konkursu było poszerzenie wiedzy o kulturze i cywilizacji europejskiej, poszukiwanie wspólnych źródeł kultury i obyczajowości, wzmocnienie motywacji do nauki języków obcych. I miejsce w kategorii zespół wywalczyła grupa Fasola si-do w składzie: Magdalena Pruss, Zuzanna Gosik (wokal), Filip Sielski (gitara). Nasi uczniowie zaprezentowali kolędę ,,Stille Nacht”. Wyróżnienie przypadło Śnieżynkom w składzie: Natalia Kobylińska, Maja Krzyżanek, Martyna Wauter, Amelia Kuka- Rynkiewicz, Ariana Raczyńska. Młodsze dzieci zaśpiewały utwór ,,Lass uns froh und munter sein’’. Opiekunem naszych reprezentantów była pani Dorota Pietrzak.

Dorota Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

konkursy plastyczne 2aW konkursie plastycznym Portret Świętego Mikołaja  3 miejsce w Konkursie Plastycznym Pomorskim zajęła Dagmara Uznańska z 2a, a w Konkursie Pomorskim "Spacerujące koty" zdobyła wyróżnienie.

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej przyznało dyplomy i podziękowania za udział w konkursie "Do czego MORZE służyć może" następującym uczniom z klasy 2a: Zuzanna  Kępińska, Dagmara Uznańska, Martyna Małyska, Wiktoria Szczolko, Wiktoria Wichlińska, Ania Matis, Jessica Czechowska, Anastazja Sucharska oraz Mateusz Kiwka. 

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Elżbieta Wojciechowska, Jolanta Suszczewicz

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

DSCF23963 stycznia ogłoszono wyniki Wojewódzkiego Konkursu ,,Die schönste Weihnachtskarte’’ (Najpiękniejsza Kartka Świąteczna) dla klas 1-3 uczących się języka niemieckiego. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności językowych, kształtowanie tolerancji dla innych ludzi, rozwijanie zainteresowań, uzdolnień, talentów i wyobraźni uczniów. W kategorii klas pierwszych trzecie miejsce zajęła Wiktoria Furtak z klasy 1a. Wśród wyróżnionych znalazła się również uczennica z klasy 2a Wiktoria Wichlińska. Naszą szkołę godnie reprezentowali również: Vievien Bernacka, Sabinka Ciszewska, Maja Guzowska, Malwinka Kańska, Oliwia Pozlewicz (klasa 1a), Jessica Czechowska, Zuzia Kępińska, Dagmara Uznańska (klasa 2a), Zuzia Sielska (klasa 2b), Maja Krzyżanek, Martyna Wauter, Arianka Raczyńska (klasa 3a).

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Miastku.

Dorota Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

DSCF2364Rozstrzygnięto konkurs na najładniej i najbardziej pomysłowo udekorowaną świątecznie salę dydaktyczną. Celem konkursu było rozwijanie aktywności artystycznej dzieci, propagowanie umiejętności pracy w grupie i poznawanie tradycji związanej ze świętami Bożego Narodzenia.

Wyniki:

Klasy młodsze:

I miejsce: klasa 3a (wychowawca: Małgorzata Somionka)

II miejsce: klasa 2a (wychowawca: Jolanta Suszczewicz)

III: klasa 3b (wychowawca: Dorota Pawelczyk)

adwent 3a

Tegoroczny adwent w klasie 3 a obfitował w przepiękne wydarzenia.

1. Prowadzenie kalendarza adwentowego – codziennie jeden uczeń losował „aniołkowy podszept”, czyli złotą myśl, która pomagała w kontrolowaniu i poprawianiu własnego zachowania w szkole i poza szkołą.

2. Czterokrotne spotkania z Mikołajami: rajd MIKOŁAKOWY, czekoladka mikołajkowa w szkole, POCZYTAJ MI BAJKĘ, Czytanie z Mikołajem.

3. Warsztaty kodowania.

4. Wykonywanie dekoracji bożonarodzeniowej: malowanie ceramicznych aniołków, ubieranie choinki, stroiki papierowe, witraże.

gazetkaRadosnych i spokojnych

Świąt Bożego Narodzenia,

pełnych odpoczynku, miłości

i ciepła rodzinnego

oraz szczęścia i pomyślności

w nadchodzącym Nowym Roku 2017.

Dyrekcja SP 9


 

wigilia 4a21 grudnia klasa 4a spotkała się przy wigilijnym stole, przygotowanym przez mamy: p. Beatę Szynkaruk i p. Annę Turzyńską. Po wysłuchaniu ewangelii wg Św. Łukasza i złożeniu życzeń, uczniowie przy dźwiękach kolęd spożywali świąteczne ciasta upieczone przez rodziców. Uczennice: Ola Dziadak i Nikola Królak przygotowały dla każdego ucznia specjalne zadania , które wzbudziły dużo śmiechu i radości. Następnie odbyło się tradycyjne śpiewanie kolęd. Największą popularnością cieszyła się - Świeć, gwiazdeczko, świeć – Arki Noego.

Beata Grądzka

20161221 123021Słupskie lodowisko pod ratuszem cieszy się dużą popularnością. Do godziny 14 mogą z niego korzystać bezpłatnie zorganizowane grupy szkolne. W ramach lekcji wychowania fizycznego dwa razy wybrałem się z chłopcami klas IV i VI. Uczniom bardzo podoba się taka forma aktywności. Na profesjonalnie przygotowanym lodowisku mogli uczyć się i doskonalić swoje umiejętności jazdy na łyżwach. Sztuka ta lepiej wychodziła tym, którzy jeżdżą też na łyżworolkach. W tym roku organizatorzy kupili nowe, wygodniejsze łyżwy, przez co jazda jest bardziej komfortowa. Zadbano także o ogrzewane pomieszczenie do zmiany obuwia. Brawa dla włodarzy miasta za dobrą inicjatywę. W drodze powrotnej wszyscy podziwialiśmy  piękny mural na ul. Starzyńskiego.

Artur Bojkowski

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

20161221 10164621 grudnia uczniowie klasy 6 b spotkali się jak co roku na wspólnej Wigilii. Przy przygotowanym przez rodziców stole było tradycyjne dzielenie się opłatkiem, słuchanie kolęd, rozmowy. Dodatkowe nakrycie dla niespodziewanego gościa bardzo się przydało. Nieoczekiwanie odwiedził nas były uczeń klasy, obecnie mieszkający w Walii Michał Łowisz, który wszystkich kolegów, koleżanki oraz wychowawcę obdarował słodyczami.

Zbigniew Stec

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

UWAGA!!!

 

22 grudnia (czwartek)

- dzień wolny od zajęć dydaktyczno - wychowawczych.

Świetlica szkolna jest czynna w godzinach 6.30 - 16.30

 

 

KIMG 9016lasa 2a w ostatni dzień przed świętami Bożego Narodzenia doświadczyła dużo radości. Pani Agnieszka z Ceramikarni przywiozła długo oczekiwane Anioły, które dzieci robiły na 2 kolejnych warsztatach. Same się dziwiły, że po wypaleniu w piecu w temperaturze około 800 stopni tak pięknie wyglądają. Następnie dziewczynki przygotowywały razem z rodzicami Wieczerzę Wigilijną, a chłopcy bawili się na dywanie interaktywnym . Następnie była zamiana, chłopcy kończyli przygotowania do Wigilii a dziewczynki mogły poskakać na dywanie interaktywnym. Zabawy było co niemiara. Następnie razem z księdzem Wojciechem, rodzicami wspólnie zasiedliśmy do Wigilii. Mam nadzieję, że na długo w pamięci dzieci zostanie ten dzień. Wszystkim życzymy Wesołych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia.

Maria Jolanta Suszczewicz

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

IMG 20161214 111733Uczniowie klasy IIIb przystąpili do Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Żyjmy zdrowo na sportowo”. 14 grudnia 2016 roku praca Sary Soboczyńskiej  otrzymała wyróżnienie.  Nagrodę, małej artystce, wręczył dyrektor szkoły p. Paweł Dajer. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Rozwojowych „PORTA” przy Szkole Podstawowej nr 3 w Słupsku. Konkurs został zorganizowany w ramach Rządowego Programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła”. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań dzieci i młodzieży różnymi formami aktywności ruchowej i zrozumienie potrzeby dbania o własne zdrowie i sprawność fizyczną.

Sarze gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dorota Pawelczyk

DSCF233816 grudnia Samorząd Uczniowski zorganizował akcję, w której mógł wziąć udział każdy i choć trochę poczuć się jak Święty Mikołaj. Był to Dzień Czapki Mikołaja. Oryginalnym i niezwykle uroczym pomysłem okazały się nakrycia głowy z rogami renifera i warkoczami. Do wspólnej zabawy udało się zachęcić wielu uczniów i nauczycieli. Była to też okazja do zrobienia pamiątkowych zdjęć.

Dorota Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

IMG 20161215 11433815 grudnia w Urzędzie Miejskim w Słupsku odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczniom wyróżnionym w konkursie propagującym humanitarne postawy wobec zwierząt „Bądź ich stróżem, a nie katem –zostań dzikich zwierząt bratem”. Nagrody otrzymali uczniowie klasy IIIbKamil Jarząb i Emil Leśkiewicz. Celem konkursu było zwrócenie uwagi dzieci na działania człowieka powodujące cierpienie dzikich zwierząt oraz znalezienie możliwości przeciwdziałania. Organizatorem konkursu była Fundacja Dziki Azyl-Centrum Pomocy dla Jeży i Dzikich Zwierząt w Słupsku. Wyróżnione prace będą wykorzystywane w celu promocji przeciwdziałania przemocy wobec dzikich zwierząt. Chłopcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dorota Pawelczyk

20161215 11135014 grudnia uczniowie klasy 6 b uczestnicząc w Akcji Pociąg do Kultury obejrzeli dwie ciekawe wystawy. Pierwszą z nich było Czarostwo autorstwa Moniki Smykały w galerii Baszty Czarownic. Artystka łączy zainteresowanie roślinami ze sztuką współczesną. Przestrzeń Baszty Czarownic oraz historia związana z tym budynkiem, stają się punktem wyjścia do refleksji nad sztuką jako narzędziem poznawczym.

Następnie udaliśmy się do Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej.

IMG 857614 grudnia dyrektor naszej Szkoły p. Paweł Dajer wręczył  uczennicy klasy 2a Dagmarze Uznańskiej nagrodę za zajęcie I miejsca w konkursie plastycznym. Dagmara namalowała pastelami pracę  na temat "Żyjmy zdrowo na sportowo ". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

 

Maria Jolanta Suszczewicz

 

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 

IMG 20161213 11251913 grudnia 2016 roku klasy I a i III b wraz z wychowawczyniami p. Iwoną Maciaszek i p. Dorotą Pawelczyk były na lodowisku przed Ratuszem. Niektóre dzieci po raz pierwszy jeździły na łyżwach, dla innych był to kolejny pobyt w ty miejscu. Wszyscy po założeniu łyżew chętnie udali się na taflę lodu, by spróbować swoich sił lub doskonalić umiejętności w tej dyscyplinie sportów zimowych. Nasi uczniowie lubią spędzać czas w aktywny sposób . Jazda na łyżwach jest nie tylko doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu, ale także zachowanie doskonałej sylwetki. Dzieci wspaniale się bawiły jednocześnie dbając o właściwą kondycję organizmu. Po zakończeniu zajęć mali łyżwiarze pełni wrażeń powrócili do szkoły.

Dorota Pawelczyk, Iwona Maciaszek

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

czytanie z mikolajem9 grudnia 2016 r. w klasach: 2 b – p. Bożena Helinska i 3 a – p. Małgorzata Somionka odbyło się wspólne CZYTANIE Z MIKOŁAJEM. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem wysłuchali bajki Walta Disneya „Pracownia świętego Mikołaja” z książki pt. „Wesołych Świąt”. Dowiedzieli się z niej, jak św. Mikołaj wraz z niezliczoną rzeszą pomocników ciężko pracuje przez cały rok, żeby do każdego dziecka dotarł wymarzony prezent pod choinkę. Następnie przystąpiły do wykonywania zadań: mikołajowa kolorowanka literowa dla drugoklasistów a matematyczna dla trzecioklasistów, sudoku „Zaprzęg św. Mikołaja” oraz kartka dla św. Mikołaja. Dzieci chętnie też słuchały i śpiewały piosenki świąteczne. Wszystkim bardzo podobały się takie zajęcia.

Bożena Helinska, Małgorzata Somionka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

IMG 8556Uczniowie klasy 2a kolejny raz wzięli udział w warsztatach ceramicznych. Dzisiejsze spotkanie to malowanie wcześniej wykonanych aniołów z gliny szkliwem ceramicznym. Pani Joanna i p. Agnieszka, instruktorki warsztatów, poinformowały uczniów o dalszych losach prac dzieci. Czekamy z niecierpliwością, kiedy figurki zostaną wypalone w piecu i odnajdą swoich właścicieli. Z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty.

Maria Jolanta Suszczewicz

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

IMG 20161206 125358 1W dniach 6 i grudnia w klasie IIIb, wychowawca p.Dorota Pawelczyk, zostały przeprowadzone zajęcia w ramach akcji „Matematyka z Mikołajem” i „Czytamy z Mikołajem”.

Podczas zajęć matematycznych uczniowie zmagali się z grami logicznymi, łamigłówkami, rebusami, krzyżówkami i nietypowymi zadaniami, które przygotowali samodzielnie. Natomiast 9 grudnia dzieci czytały baśń H.Ch. Andersena „Dziewczynka z zapałkami”. Po wspólnym omówieniu treści rozwiązały krzyżówkę, uzupełniły tabelkę używając poznanych części mowy. W grupach układały historyjki obrazkowe dotyczące znanych baśni. Najwięcej jednak emocji było przy rozwiązywaniu quizu on-line dotyczącego przeczytanych lektur.

W czasie zajęć panowała życzliwa atmosfera, dzieci wzajemnie sobie pomagały i wspierały się w trudniejszych zadaniach.

Dorota Pawelczyk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

programowanie9 grudnia klasy IIIb i IIIa pod opieką p.Doroty Pawelczyk i p.Małgorzaty Somionki wzięły udział w warsztatach z kodowania, które odbyły się w Słupskim Inkubatorze Technologicznym. Organizatorem wydarzenia „Programować każdy może” była firma Cortland.

Podczas warsztatów uczniowie z klocków Lego zbudowali, zaprogramowali i wysłali na misję poszukiwawczą sympatycznego łazika naukowego Milo. Uczniowie mieli również okazję zbudować miasto według własnego planu i zaprogramować urządzenia nim sterujące. Światła drogowe, przejazd kolejowy czy system sterujący światłami na skrzyżowaniach drogowych to tylko niektóre wyzwania, przed którymi stanęły dzieci podczas warsztatów.

matematyka z mikolajem

5, 6, 7 grudnia 2016 r. zostały przeprowadzone lekcje Matematyka z Mikołajem. Uczniowie klas starszych i 3b zmagali się z różnorodnymi grami strategicznymi i logicznymi, które przynieśli także ze swoich domów i zaprezentowali  rówieśnikom. Rozgrywki rozpoczynały się wnikliwym przeczytaniem i przeanalizowaniem zasad gry. Każdy chciał wygrać, więc uczniowie opracowywali różne strategie. Towarzyszyło temu wiele emocji. Była radość z wygranej, ale i smutek z przegranej. Uczniowie uczyli się zdrowej rywalizacji, działania w grupie, radzenia sobie ze stresem i przegraną, postępowali według instrukcji - zasady gry.

Magda michael jacksonMagdalena Pruss, uczennica klasy 4a, otrzymała wyróżnienie w V Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej, który odbył się 24 listopada w SP5 w Słupsku. Tegoroczna edycja konkursu poświęcona była Michaelowi Jacksonowi. Nasza Magda wykonała utwór "Music and Me". Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Dagmara Grajczak 

15439852 1022481917882021 8580463266860984845 nW grudniu klasa 6a wzięła udział w Akcji „Czytamy z Mikołajem”. Szóstoklasiści pracowali w parach. Każdy duet otrzymał karty pracy z innym początkiem opowiadania o Świętym Mikołaju. Najpierw dzieci głośno odczytywały pozostałym uczniom swoje fragmenty mikołajowych historii, słuchały podpowiedzi i pomysłów innych dzieci, jak mogły te opowieści dokończyć rozmową bohaterów tekstu z Mikołajem, a następnie przystąpiły do tworzenia dialogów. Po napisaniu prac uczniowie ćwiczyli czytanie tekstów z podziałem na role i z odpowiednią modulację głosu. W kolejnej części zajęć szóstoklasiści odczytywali swoje opowiadania z dialogiem i nagrywali je na dyktafon. Na koniec wszystkie prace zostały odsłuchane, a dzieci same dokonały oceny przygotowanych i odczytanych dialogów. Zwracały uwagę na treść opowieści i sposób jej głosowego zaprezentowania.

Iwona Poźniak

IMG 10537 grudnia 2016 roku wzięliśmy udział w Międzyszkolnym Turnieju Sportowym klas II pod nazwą „Z Mikołajem na start”. Rozgrywki odbyły się w SP 4 w Słupsku. Rywalizowaliśmy zgodnie z zasadami fair play oraz integrowaliśmy się z uczniami klas drugich ze wszystkich słupskich podstawówek. Nasza reprezentacja, w składzie: pięć dziewczynek i pięciu chłopców, zaciekle walczyła we wszystkich rozgrywkach. Ostatecznie w turnieju zajęliśmy II miejsce. Wszystkim uczestnikom zabawy serdecznie GRATULUJEMY.

Bożena Helinska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

15589858 1022479881215558 2116716038132254827 nW grudniu klasa 5a przyłączyła się do Akcji Czytania z Mikołajem. Dzieci poznawały wiersze o Świętym Mikołaju. Uczniowie odczytywali głośno utwory znalezione w internecie, potem wspólnie omawiali i interpretowali ich treść, ustalali w jaki sposób można wiersze ilustrować, a następnie uczniowie podzielili się na grupy i na kartkach dużego papieru bardzo starannie przepisały wierszyki, zachowując układ wersów i narysowały do nich piękne ilustracje. Gotowe plakaty zostały powieszone na korytarzu, by cała społeczność szkolna mogła je podziwiać i poczytać poezję związaną ze Świętym Mikołajem.

Iwona Poźniak

poczytaj mi bajke6 grudnia 2016 r. w MIKOŁAJKI uczniowie klasy 3 a pod opieką p. M. Somionki reprezentowali naszą Szkołę w drugiej edycji akcji POCZYTAJ MI BAJKĘ zorganizowanej na sali widowiskowej OSiR im. Gwiżdża przez instruktorów z SOSW i Komendy Hufca ZHP Słupsk. Zaproszeni goście czytali skróconą wersję „ Opowieści wigilijnej” Dickensa. Następnie trzyosobowe grupy przebrane za bohaterów z baśni rozwiązywały trudną krzyżówkę i układały puzzle.  Gratulujemy Arianie, Mai i Martynie wiedzy i znajomości "Opowieści wigilijnej”. W mikołajkowym nastroju wróciliśmy do szkoły, gdzie każdy otrzymał słodki upominek.

Małgorzata Somionka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

IMG 8201Mikołajki to ważne wydarzenie dla wszystkich ... zwłaszcza dla dzieci. W dniu 6 grudnia pojawił sie w s. 103 długo wyczekiwany gość. Dzieci na powitanie zaśpiewały piękna piosenkę "Witamy Cię nasz Mikołaju ". Nie zabrakło również smakołyków i prezentów z Mac Donalda. Za wszystko baaardzo dziękujemy i do zobaczenia za rok.

Jolanta Suszczewicz

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

IMG 20161206 1110226 grudnia klasy 4-6 oraz Ia i IIIb pod opieką p. Iwony Maciaszek i p. Doroty Pawelczyk wybrały się do Multikina na film pt. „Vaiana. Skarb oceanu”. Dzieci z zapartym tchem obejrzały opowieść o przygodach niezwykłej nastolatki, która wyruszyła na pełną niebezpieczeństw wyprawę, by ocalić rodzinną wyspę. Podczas podróży Vaiana poznała potężnego półboga Mauiego. Dzięki niemu osiągnęła mistrzostwo w nawigacji oraz rzuciła wyzwanie ogromnym potworom morskim i przeznaczeniu. Na koniec dzieci nagrodziły film gromkimi brawami. Po pełnym radości i wzruszeń seansie szczęśliwi wróciliśmy do szkoły, gdzie czekał na nas Mikołaj ze słodkimi upominkami. Dziękujemy.

Dorota Pawelczyk, Iwona Maciaszek

rajd mikolajkowy3 grudnia 2016 r. uczniowie kl. 3 a pod opieką p. Małgorzaty Somionki, p. Ewy Tyborczyk i p. Anny Raczyńskiej uczestniczyli w Rajdzie Mikołajkowym zorganizowanym przez PTTK. Wędrowaliśmy urokliwymi ścieżkami Lasku Południowego do Parku im. Józefa Trendla. Podczas wędrówki odbyło się spotkanie z pomocnikami św. Mikołaja, którzy wręczyli każdemu uczestnikowi prezent!!! Słodki upominek, kolorowanka lub kredki, znaczek rajdowy oraz wspólne zdjęcie z pomocnikiem św. Mikołaja dostarczyły turystom dużo radości. Nasza szkoła otrzymała pamiątkowy dyplom za udział w rajdzie. Spacer zakończył się ogniskiem z pieczeniem kiełbasek. Cieszymy się, że mogliśmy być razem oraz miło i aktywnie spędzić sobotnie przedpołudnie. Pogoda i humory dopisały nam na medal. Dziękujemy rodzicom: p. Annie Raczyńskiej, p. Ireneuszowi Krzyżankowi i p. Robertowi Taczale za przewiezienie nas spod szkoły do punktu zbiórki przy ul. Gdyńskiej i z powrotem.

Małgorzata Somionka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

IMG 1026Nasza Szkoła realizuje program  Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i Ministerstwa Sportu i Turystyki „Lekkoatletyka dla każdego”. Kolejny już raz uczestniczyliśmy w zabawach lekkoatletycznych na hali w Centrum Lekkoatletycznym im. Ryszarda Kieniewicza. Rywalizowaliśmy z: SP1, SP2, SP Objazda, SP Zaleskie, SP1 Ustka, SP2 Ustka. Konkurencje to skok w dal, rzuty na odległość, skoki przez plotki, bieg na czas. Zdobyliśmy największą ilość punktów i zdobyliśmy pierwsze miejsce.  Gratulacje dla naszych przedstawicieli.  HURRRRA!!!!!!

Bożena Helinska

IMG 801530 listopada klasy 2 a i b wyruszyły na wycieczkę  do Polanowa do Manufaktury Bombek. Uczniowie prześledzili proces produkcji bombek który rozpoczyna się rozgrzewaniem szklanych rur do temperatury 800 stopni, po czym formuje się pożądany kształt. Następnie w  odpowiednim pomieszczeniu  srebrzy  się , złoci lub nadaje kolor bombkom zgodny z aktualną linią produkcyjną. Ostatnim etapem jest zdobienie wykonywane ręcznie różnymi  technikami. Najprzyjemniejszą częścią wycieczki było samodzielne wykonanie swojej autorskiej  bombki. Praca twórcza uczniów obfitowała  w wiele ciekawych i oryginalnych pomysłów. Wszystkim wycieczka bardzo się podobała. Było super!!!

Bożena Helinska, Jolanta Suszczewicz, Brygida Skolarus

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

andrzejki 6b25 listopada (nieco wcześniej niż nakazuje tradycja) uczniowie 6 b zorganizowali klasowe andrzejki. Wszyscy z niecierpliwością czekali na kolejne wróżby, dzięki którym mogli poznać swój przyszły zawód, miejsce pracy, imię chłopaka lub dziewczyny oraz odpowiedzi na wiele innych pytań związanych z przyszłością. Odbyło się także tradycyjne lanie wosku. W miłej i sympatycznej atmosferze klasa 6 b spędziła czas na wspólnym andrzejkowym spotkaniu. 

Zbigniew Stec

 

 

 

 

DSCN012623 listopada kółko czytelnicze odbyło się w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej. 7 dziewcząt z szóstej klasy, razem z p. Katarzyną Maternik wybrało się do biblioteki. Dziewczynki pieczętowały książki, a także dowiedziały się jak wycofać nieaktualne już książki z użytkowania. Pod koniec lekcji bibliotecznej dziewczęta mogły poprzeglądać czasopisma w czytelni, a przy tej okazji przypomniały sobie zasady zachowania się w bibliotece.

 Katarzyna Maternik

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

DSCN0208Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne andrzejki od dawien dawna są tradycyjnym wieczorem wróżb i idealnym pretekstem do spędzania niezapomnianego wieczoru w gronie przyjaciół i nie tylko.

W andrzejkowych czarach-marach biorą udział zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Wróżb na ten czarodziejski wieczór jest bardzo dużo. Należy jednak pamiętać, że wszystkie wróżby powinno się traktować tylko jako żarty i dobrą zabawę.

andrzejki 3a25 listopada uczniowie klasy 3a pod opieką p. M. Somionki zgłębiali tajniki popołudnia katarzynkowo-andrzejkowego. 29 listopada to data znana wszystkim zwolennikom dobrej zabawy. Na ten dzień przypadają andrzejki - tradycja lubiana w wielu krajach i chętnie obchodzona, jako ostatnia okazja do zabawy przed adwentem. Katarzynki to męski odpowiednik andrzejek. Nazwa pochodzi od imienia świętej Katarzyny, patronki kawalerów, którzy pragną w przyszłości szczęśliwie się ożenić. Tego dnia kawalerowie sobie wróżą podobnie jak panny w andrzejki. Większość wróżb andrzejkowych ma na celu przepowiedzenie, która panna lub kawaler najszybciej zawrze związek małżeński. Uczennice: Maja, Martyna, Natalia i Oliwia przygotowały rekwizyty i przeprowadziły tradycyjne wróżby. Każdy chłopiec mógł poznać imię przyszłej żony a dziewczynka - imię przyszłego męża. Innym sposobem wywróżenia szybkiego zamążpójścia jest zabawa z butami. Było dużo śmiechu i radości.

Małgorzata Somionka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

IMG 775025 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bluzy z Kapturem. Na szkolnych korytarzach można było zobaczyć kolorowe bluzy z oryginalnymi nadrukami przedstawiającymi m.in. śmieszne napisy, postacie z kreskówek, kosmiczne galaktyki. Nasi uczniowie doskonale wiedzą, że ta wygodna i popularna część sportowego stroju ma w sobie wszystko, co określa modę. Szczególnie bluzy z zabawnymi motywami muszą znaleźć się w szafie każdego modnisia.

Miło zaskoczyli nas uczniowie z klasy 2a (wychowawca: pani Jolanta Suszczewicz), którzy tego dnia przynieśli do szkoły swoje ulubione misie. Maskotki towarzyszyły im podczas lekcji i wspólnej zabawy. Dzieci pamiętały, że 25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim uczniom i nauczycielom za przyłączenie się do akcji.

Dorota Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

IMG 20161124 095416W dniu 24 listopada uczniowie klasy Ia i IIIb pod opieką p.Iwony Maciaszek i p.Doroty Pawelczyk wybrali się do Słupskiego Ośrodka Kultury na spektakl pt. „Księga Dżungli”, w wykonaniu aktorów Wrocławskiego Teatru Panteatr. Uczniowie przenieśli się w niezwykły świat dżungli, aby poznać historię Mowgliego, chłopca wychowywanego przez stado wilków. Jego mentorem była surowa i mądra pantera Bagheera. Mowgli uczył się życia w dżungli – jej zasad i wspólnego egzystowania ze zwierzętami. Gdy jednak krainę nawiedziła niespotykana susza, wszystkie zwierzęta stały się dla siebie jedną rodziną. Tylko zły tygrys Shere Khan nie chciał przystosować się do zasad. Uważał, że człowiek nie może mieszkać w dżungli, a jego miejsce jest poza nią. Młody bohater musiał wyruszyć w drogę, by uchronić się przed drapieżnikiem, a podczas swojej wędrówki spotkało go wiele przygód. Opowieść o ludzkim szczenięciu - Mowglim to historia o miłości, przetrwaniu i twardych, ale dobrych prawach zwierząt. To historia z morałem, że rodziną jest ten, kto wspiera, pomaga i kocha mimo wszystko.

Dzieci były zachwycone przedstawieniem, opuszczały Słupski Ośrodek Kultury w dobrych humorach i z szerokim uśmiechem na buzi.

Dorota Pawelczyk, Iwona Maciaszek

rajd nocny19 listopada 2016 r. uczniowie klasy 3a pod opieką swojej wychowawczyni p. Małgorzaty Somionki i mamy Ariany uczestniczyli w RAJDZIE NOCNYM zorganizowanym przez PTTK – Słupsk. Każdy z nas przygotował świecącą ozdobę – światełko przypięte do czapki lub kurtki. Wyglądem przypominaliśmy chodzące lampy, co robiło niesamowite wrażenia tym bardziej, że wieczór był bardzo ciemny. W rajdzie uczestniczyli również członkowie szkolnego koła turystycznego pod opieką p. Dagmary Grajczak i p. Moniki Sucharskiej oraz członkowie koła europejskiego wraz z opiekunem p. Beata Grądzką. Nasza trasa wiodła wzdłuż drogi między działkami przy ul. Gdańskiej. Było dużo śmiechu i trochę strachu. Momentami brnęliśmy po błocie i kałużach do miejsca, gdzie przygotowane było ognisko. Zjedliśmy upieczone przez siebie kiełbaski. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy znaczek oraz opaskę odblaskową. To była wspaniała przygoda.

Małgorzata Somionka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

PB21174421 listopada odbył się w SP 1 w Słupsku X Wojewódzki Konkurs Sienkiewiczowski. Tym razem uczniowie stanęli w szranki z nowelistyką naszego Noblisty oraz faktami z jego życia w oparciu o biografię Krzyżanowskiego wydawnictwa PWN. W konkursie wzięło udział 15 uczestników ze szkół w Głobinie, Korzybiu, Objeździe, Stanięcina, i SP 3, 5, 6 i 9 ze Słupska. Naszą Szkołę reprezentowały Julia Piotrowska i Wiktoria Boratyńska. Julia Piotrowska zajęła III miejsce. Szóstoklasistce gratulujemy!

Iwona Poźniak

DSCF230717 listopada gościliśmy w naszej Szkole p. Magdalenę Komorowską, przedstawicielkę Zielonego Punktu w Urzędzie Miejskim w Słupsku. Pani Komorowska poprowadziła zajęcia w klasie 6a pt. ,,Jak oszczędzać energię?’’. W trakcie szkolenia uczniowie mogli poznać źródła energii, a także dowiedzieć się dlaczego i w jaki sposób oszczędzać prąd elektryczny. Dzieci z wielkim zapałem i zaangażowaniem sprawdzały przy użyciu woltomierza, ile energii pobierają poszczególne rodzaje żarówek. Lekcja odbyła się w ramach projektu  ,,Każdy Wat na wagę złota’’, którego celem jest ograniczenie energii w szkołach poprzez wdrażanie innowacyjnej metodologii 50/50. W skład zespołu ds. energii w naszej placówce wchodzą: p.p. Sylwia Siedlar, Dorota Pietrzak i Beata Wolska.

Dorota Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

swieto patrona27.10.2016 r. pod sztandarowym hasłem „Odwaga i wytrwałość marynarzy naszym wzorem” odbyła się wspólna lekcja, w której uczestniczyli trzecio- i szóstoklasiści wraz ze swoimi wychowawcami. Uczniowie w losowo wybranych grupach wykonywali przygotowane przez wychowawców zadania. Wykazywali się znajomością życia i działalności naszego patrona – kmdra por. Stanisława Hryniewieckiego. Z puzzli układali portret bohatera, a z rozsypanki wyrazowej – hasło, jakie widnieje na sztandarze naszej Szkoły. Trzeba było też wśród zdjęć przedstawiających transport morski rozpoznać i narysować okręt. Wykonywaniu poszczególnych zadań towarzyszyły szanty. W ten sposób powstały piękne plakaty, które ozdabiały szkolne korytarze. Każda klasa otrzymała dyplom uczestnictwa w zajęciach. Taka lekcja na długo zostanie w pamięci uczniów.

Bardzo dziękujemy p. Jackowi Bochenkowi za pomoc w przeprowadzeniu tej lekcji.

Dorota Pawelczyk, Sylwia Siedlar, Małgorzata Somionka, Zbigniew Stec

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

sniadanie daje mocW tradycję naszej szkoły wpisała się Ogólnopolska Akcja ŚNIADANIE DAJE MOC. Dla przypomnienia w ubiegłym roku uczestniczyliśmy w Biciu Rekordu Guinnessa. 8 listopada 2016 r. dzieci z klasy 3 a wraz z paniami Małgorzatą Somionką i Ewą Tyborczyk przygotowywały pyszne zdrowe śniadanie. Na stole królowały: chleb pełnoziarnisty, masło, żółty ser, wędlina a przede wszystkim, o czym uczniowie doskonale wiedzą warzywa (sałata, ogórek, pomidor, papryka, marchewka) i owoce (winogrona, kiwi, banany, mandarynki). Były też soczki owocowe i woda mineralna niegazowana. Każdy komponował według własnego gustu i smaku wyśmienite kanapki. Za nim zasiedliśmy do stołu, odbyła się pogadanka i mycie rąk. Dzieci zachwycone wystrojem sali i praktyczną lekcją na zawsze zapamiętają, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Podziękowania kierujemy tym mamom, które zrobiły zakupy i pomogły w zorganizowaniu zajęć.

Małgorzata Somionka, Ewa Tyborczyk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

DSCN00788 listopada w naszej Szkole odbyła się wspólna lekcja wychowawcza dla klasy 1a i 4a. Tematem zajęć było Święto Niepodległości, obchodzone w naszym kraju 11 listopada. Uczniowie mogli się dowiedzieć, dlaczego ten dzień jest ważny dla wszystkich Polaków, jakie są symbole narodowe naszego państwa, a także poznali legendę o Lechu, Czechu i Rusie. Następnie podzieleni na grupy układali z puzzli mapę Polski, rysowali flagę narodową, również wykonali symboliczne kotyliony. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali wspólnie piosenkę „Kocham Cię Polsko”.

Uczniowie obydwu klas pracowali z dużym zaangażowaniem, współpracując ze sobą podczas wszystkich zadań.

Bardzo dziękujemy p. Jackowi Bochenkowi za pomoc w przeprowadzeniu tej lekcji.

Beata Grądzka, Iwona Maciaszek

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

swiatowy dzien zwierzatŚwiatowy Dzień Zwierzątświęto obchodzone corocznie 4 października w dzień wspominania św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt. Św. Franciszek w stosunku do człowieka i przyrody wyrzekł się chęci dominacji oraz wyznawał ideę braterstwa wszystkich stworzeń. Głosił, że wszyscy mieszkańcy Ziemi są braćmi, bez względu na charakter, poglądy, narodowość, stan majątkowy i każdy, kto prosi o pomoc, wróg czy przyjaciel powinien być wysłuchany i przyjęty. Obchody Dnia Zwierząt mają na celu zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomić im, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i ma swoje prawa. My postanowiliśmy pomóc zwierzętom w słupskim schronisku przetrwać zimę, bardzo trudny dla nich czas. Uczniowie naszej Szkoły przynieśli koce i karmę, która została przekazana do schroniska. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczniom, którym los tych biednych stworzeń nie jest obojętny.

Sylwia Siedlar

228 października obchodziliśmy wesoły ,,Dzień Bransoletki”. W ostatni piątek miesiąca nadgarstki naszych uczniów zdobiły kolorowe bransoletki ze skóry, drewna, koralików, muszelek. Nie zabrakło ozdób wykonanych z segregowanych odpadów. Pomysłowość dzieci bardzo nas zaskoczyła.

W różnych kulturach noszenie bransoletek ma najróżniejsze konotacje znaczeniowe. Ciekawy zwyczaj panuje w Bułgarii, gdzie ludzie obdarowują się czerwonymi włóczkowymi gałgankami, które przyczepiane są do ubrania.

Dorota Pietrzak

DSCF226927 października w naszej Szkole odbyła się dyskoteka dla uczniów klas 4-6 zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Ulubiona muzyka i ciekawe dekoracje sprawiły, że wszystkie dzieci poczuły niezwykłą atmosferę i cudownie się bawiły. Tańce pozwoliły na chwilę zapomnieć o szkolnych obowiązkach. Uczniowie brali udział w licznych konkursach. Uczestnikom imprezy najbardziej podobało się gryzienie cytryny i żonglowanie piłką. W trakcie zabawy wybrano króla i królową dyskoteki.

IMG 671728 października klasa 2a wraz z wychowawczynią p. Jolantą Suszczewicz odwiedziła zaczarowany świat gliny w Ceramikarni. Podczas zajęć p. Joanna i p. Agnieszka zapoznały uczniów z tajnikami modelowania i wypalania gliny. Dzieci lepiły anioły, które zawisną w sali 103. W ten sposób rozwijały zdolności manualne i wyobraźnię. Pełne wrażeń wróciły do szkoły i juz  niecierpliwie czekają na kolejne warsztaty.

Jolanta Suszczewicz

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

P101052726 października 2016 roku został przeprowadzony etap szkolny WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO. W zmaganiach wzięło udział 18 matematyków naszej Szkoły z klas  4-6. Można było zdobyć maksymalnie 20 punktów, a co najmniej 14  uprawniało do startu w etapie rejonowym Konkursu. Niestety naszym uczniom to się nie udało. Najwyższą punktacją (10 pkt.) poszczycić się mogą: Adrian Lorenc, Paweł Roguski i Filip Rajter z klasy 6a. Gratulacje.

Danuta Nowakowska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

822 października uczniowie klasy 3 a pod opieką p. M. Somionki i p. E. Tyborczyk uczestniczyli w rajdzie W NIEZNANE na terenie Ziemi Bytowskiej zorganizowanym przez PTTK. W piękny sobotni dzień wędrowaliśmy po Parku Krajobrazowym „Dolina Słupi”. Trasa o długości 3,5 km wiodła z Gałęzowa, ścieżką przyrodniczą w malowniczych okolicach Jeziora Głębokiego. Była okazja do podziwiania unikatowej roślinności w jesiennej szacie oraz fotografowania przepięknych i rzadko spotykanych zakątków przyrodniczych. Szczęściarze znajdywali grzyby. Po uroczystym ognisku z pieczeniem kiełbasek był czas na zabawę i konkursy. Otrzymaliśmy wyróżnienie za wspólnie zebrany i ułożony „Bukiet jesieni”. Na zawsze zapamiętamy wspólnie spędzony czas.

Małgorzata Somionka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

220 października uczniowie klasy 3 a wraz z wychowawczynią M. Somionką odwiedzili Pracownię Ceramiczną. Z wielką ciekawością dzieci zgłębiały tajniki powstawania przedmiotów ceramicznych. Zapoznały się z pracownią i narzędziami. Podczas zajęć pani Joanna przybliżyła im od podstaw pracę w glinie ceramicznej, tj. zasady i techniki modelowania, wypalania oraz szkliwienia. Po warsztatach prace leżakują dwa tygodnie, a po wyschnięciu trafiają do pieca. Po około dwóch,  trzech tygodniach wracają do młodych ceramików. Lepiąc aniołka uczniowie rozwijali swoją wyobraźnię i zdolności manualne. Modelowanie ręczne było świetną zabawą twórczą.

Małgorzata Somionka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

IMG 6476W piątek 21 października odbyła się w naszej szkole Żywa Lekcja Biologii. Społeczność uczniowska wysłuchała ciekawych opowieści o życiu zwierząt, które u nas nie występują. Uczniowie obserwowali kameleona jemeńskiego, patyczaki rogowate, modliszki, straszyki olbrzymie, karaczany madagaskarskie, wije, gekony, skorpiony, ptaszniki. Bardzo zainteresowała ich wylinka zostawiona przez pająka ptasznika. Dzieci miały możliwość oglądania z bliska wii, a straszyk odbył wędrówkę po sweterku jednej z uczennic. Na zakończenie odbył się sprawdzian z umiejętności słuchania i zapamiętywania wiadomości, a nagrodą był patyczak.

Sylwia Siedlar, Bożena Helinska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

IMG 641220 października klasy IIa i IIb wraz z wychowawczyniami p. Jolantą Suszczewicz i p. Bożeną Helinską gościły wykładowcę z Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego Szkoły Policji w Słupsku st. asp. Łukasza Hołtyna. Wysłuchaliśmy, powtórzyliśmy i utrwaliliśmy różne zagadnienia z zakresu ruchu drogowego. Dzieci zadawały różnorodne pytania dotyczące bezpieczeństwa, bezpiecznego poruszania się po drogach rowerem. Policjant przypomniał im, że po drogach poruszamy się rowerem dopiero po uzyskaniu karty rowerowej. W związku z ważnym zagadnieniem dotyczącym widoczności dzieci, sprawdzały odblaski na swoich plecakach. Lekcja była super, dziękujemy bardzo.

Bożena Helinska, Jolanta Suszczewicz

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

DSC 033615 października uczniowie uczęszczający na Zajęcia Szkolnego Koła Turystycznego, którego opiekunami są panie Dagmara Grajczak i Monika Sucharska, wybrali się na jesienny spacer po naszym pięknym mieście. Chcieliśmy spojrzeć na Słupsk oczami turysty. Zaopatrzeni w plany miasta odwiedziliśmy jedne z ciekawszych słupskich atrakcji turystycznych. Zajrzeliśmy także do Młyna Zamkowego. Pogoda dopisała, humory także (jak widać na zdjęciach). Kolejne wyprawy już zaplanowane.

Dagmara Grajczak, Monika Sucharska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

DSC 0070 640x427Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w SP 9 zorganizowano integracyjną imprezę na sportowo pod hasłem: EDUKACJA INTAGRACJA - SZKOLNA RODZINA. Celem spotkania było zintegrowanie dzieci, rodziców i nauczycieli. Poszczególne 8-osobowe grupy  brały udział w wyścigach rzędów, rywalizując między sobą i dobrze się bawiąc. W ogólnej klasyfikacji I miejsce zdobyli uczniowie, II miejsce nauczyciele, i a III - rodzice.Wszyscy otrzymali słodkie nagrody. Święto Edukacji na sportowo wszystkim przypadło do gustu. Prowadzenie imprezy -  p. Angelika Kujawska-Kożuchowska i p. Artur Bojkowski, oprawa muzyczna - p. Jacek Bochenek, zdjęcia  - p. Dagmara Grajczak.

Biblioteka25 października 2016 r. zajęcia czytelnicze odbyły się w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej przy ul. Jaracza. Dziewczynki poznały funkcjonowanie biblioteki.  Odwiedziły wszystkie pomieszczenia znajdujące się w bibliotece między innym Szuflarnię - pokój starych sprzętów, które dla nich były nowością. Największym zainteresowaniem cieszyła się maszyna do pisania. Dziewczynki mogły spróbować, jak kiedyś się pisało. Duże zainteresowanie wzbudziła również  filmoteka i na pewno jedne z kolejnych zajęć odbędą w sali projekcyjnej. Wizyta zakończyła się przeglądaniem czasopism w czytelni oraz wpisem do zeszytu czytelnianego.

Katarzyna Maternik

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

1eb74d45Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

składamy wszystkim nauczycielom

i pracownikom szkoły,

najserdeczniejsze życzenia,

wielu sukcesów w pracy zawodowej

i życiu osobistym.

Życzymy, aby Wasz trud

i codzienne zaangażowanie w życie szkoły

znalazło trwałą wdzięczność uczniów

i dało Wam osobistą satysfakcję. 

Dużo zdrowia, cierpliwości

i zadowolenia z uczniów,

życzy Rada Rodziców.

712.10.2016 r. uczniowie klasy 3a (uczestnicy koła dziennikarskiego i regionalnego) pod opieką p. Małgorzaty Somionki i p. Ewy Tyborczyk odwiedzili słupską redakcję „Głosu Pomorza”. Z bliska przyglądali się odpowiedzialnej pracy dziennikarzy. Pan Daniel, odpowiedzialny za umieszczanie w dzienniku informacji dotyczących wydarzeń kulturalnych, przedstawił też dziennikarzy i pracowników z działu promocji, składu i biura ogłoszeń. Pani Kasia z działu promocji podarowała kolorowanki. Dzieci miały możliwość zadawania pytań. Na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcie, które zostanie opublikowane w „Głosie”.  W drodze do redakcji podziwialiśmy niektóre osobliwości Słupska: pomniki, zabytki i most Kowalski.

Małgorzata Somionka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

14658391 1777349125872435 2082121872 nMAK to Miejsce Animacji Kultury, które znajduje się w małym pawilonie przy budynku MBP przy ul. Grodzkiej. Tam właśnie odbyły się 12 października kolejne zajęcia koła polonistycznego. Uczennice kl. 6b z zainteresowaniem wysłuchały, jakie atrakcje czekają tu na mieszkańców Słupska. Dowiedziały się na, czym polega projekt „Ameryka w twojej bibliotece” i obejrzały piękne książki przekazane przez Ambasadę USA. Pani bibliotekarka objaśniła im, co to jest makrohaft i do czego służą zielone, dziurkowane tablice przed budynkiem. W dziale MULTIMEDIA, gdzie można wypożyczyć audiobooki, filmy i płyty, podziwiały stare radia i przepiękny gramofon oraz słuchały muzyki z czarnego krążka. Próbowały też pisać na bardzo starej maszynie do pisania. Pan Daniel Odija zaprosił je na piątkowe popołudnia z grami planszowymi. Na zakończenie wizyty dziewczęta jednogłośnie stwierdziły, że na pewno tu wrócą.

Danuta Milczarek

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

event10 października w naszej Szkole odbył się event lekkoatletyczny. Dzielnie rywalizowali ze sobą uczniowie klas młodszych wraz wychowawczyniami p. Jolantą Suszczewicz, Dorotą Pawelczyk, Iwoną Maciaszek i Bożeną Helinską. Były szybkie biegi, omijanie przeszkód, przeskakiwanie przez przeszkody. Wszystkim wyzwaniom uczniowie dali radę. W nagrodę otrzymali dyplomy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

ceramikaW piątkowe popołudnie odwiedziliśmy pracownię ceramiki. Obchodziliśmy tam Dzień Chłopaka. Było wiele konkursów i atrakcji. Chłopcy malowali paznokcie koleżankom i myli okna. Jednym z trudniejszych zadań było zaplatanie warkoczy. Wydrążaliśmy dynie, na kole garncarskim  wyrabialiśmy gliniane garnuszki. Dużym powodzeniem cieszyło się filcowanie bransoletek. Samodzielnie uszyliśmy sobie misie Przytulaczki. Zjedliśmy dyniowe babeczki, które samodzielnie dekorowaliśmy. Było SUPER.

Bożena Helinska

 

 

1330 września to Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W jego ramach uczniowie klasy III b (opiekun – Dorota Pawelczyk) na zajęciach komputerowych zmagali się z testem ze znajomości tabliczki mnożenia. Podczas edukacji matematycznej dzieci rozwiązywały działania sprawdzające znajomość tabliczki mnożenia i dzielenia, wskazując poprawny wynik na planszy. Uzupełniały tabliczkę mnożenia odpowiednimi liczbami, a następnie kolorowały w celu łatwiejszego jej przyswojenia. Dzieci wykonywały również ćwiczenia z użyciem kart matematycznych A. Grabowskiego, bowiem uczymy się również poprzez zabawę. W klasie 4a (opiekun – Beata Grądzka) przeprowadzone zostały wyścigi. Uczestnicy pokonywali kolejne etapy wykazując się znajomością tabliczki mnożenia. Po zaciętej rywalizacji mistrzami zostali: Magdalena Pruss, Aleksandra Dziadak oraz Arek Leszczyński.

20160930 09402530 września klasa 6 b udała się z wizytą do  słupskiej redakcji Głosu Pomorza. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z procesem powstawania naszej lokalnej prasy, odwiedzili wszystkie redakcyjne zakamarki  obserwując i rozmawiając z dziennikarzami odpowiedzialnymi za poszczególne działy. Dowiedzieliśmy się, że oprócz wydania gazetowego coraz więcej zwolenników ma internetowe wydanie Głosu Pomorza, z którego miesięcznie korzystają tysiące czytelników. Naszą ciekawość wzbudziło też biuro rzeczy znalezionych. To tutaj przychodzą słupszczanie w nadziei, że może w redakcji Głosu odnajdą swoją zgubę.
DSCN000529 września odbył się w naszej Szkole Dzień Głośnego Czytania. W tym celu  z młodszymi  klasami  spotkała się p. Katarzyna Maternik - szkolna bibliotekarka. W trakcie lekcji w klasie 2b i 3a uczniowie mieli możliwość wysłuchania opowiadań pt. "Dzwoneczek" oraz "Dzwoneczek i zaginiony skarb". Nauczycielka  w przebraniu wróżki rozdałła dzieciom kolorowanki, które kolorowali w trakcie słuchania.

DSC 0015„Żadne kazanie nie jest bardziej skuteczne od dobrego przykładu”

Św. Jan Bosko

29 września uczniowie naszej Szkoły zostali wyróżnieni w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2016. Są to: Ola Dziadak i Filip Sielski z kl. 4a, Klaudia Lewandowska i Emil Leśkiewicz z kl. 3b oraz Julia Pieńkowska z kl. 2b.

W czerwcu bieżącego roku uczniowie wzięli udział w konkursie plastyczno-literackim zatytułowanym „Czym jest dobra opieka”, „Co to znaczy kimś się opiekować”? Między innymi ich prace zostały wybrane spośród kilku tysięcy nadesłanych z całej Polski. Uroczyste wręczenie nagród przez panią wiceprezydent odbyło się w Urzędzie Miejskim w Słupsku. Dzieci otrzymały książki, dyplomy oraz piłki do gry  w siatkówkę ufundowane przez Prezydenta Miasta, które wręczał wraz z autografem znany były siatkarz.

Uczniowie byli bardzo przejęci i zadowoleni.

Koordynator kampanii

Iwona Kowanda

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

528 września zajęcia koła polonistycznego odbyły się nie jak zwykle w szkolnej sali, lecz w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Celem wycieczki nie była jednak wypożyczalnia. Uczennice z kl. 6b odwiedziły pracownię digitalizacji. Dowiedziały się tam, w jaki sposób analogową formę książki, gazety, kliszy, eksponatu zamienia się w postać cyfrową. Obejrzały różne rodzaje skanerów – od zupełnie małych do takich, które ważą kilkaset kilogramów. Obserwowały, jak skanuje się gazetę i miały okazję zeskanować własne dłonie. Nauczyły się też korzystać z zasobów Bałtyckiej Biblioteki Cyfrowej, bo tam właśnie trafiają cyfrowe wersje książek, czasopism oraz materiałów ikonograficznych, kartograficznych i dokumentów życia społecznego. Dziewczęta bardzo ucieszyła informacja, że już niedługo będą mogły współtworzyć cyfrowe książki, ponieważ pracownia bazuje na pracy wolontariuszy. Przewodnikiem po pracowni digitalizacji był p. Przemysław Kowalczyk (były pracownik naszej Szkoły), a organizatorem wycieczki p. Danuta Milczarek – opiekunka koła polonistycznego.

Danuta Milczarek

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

IMG 20160923 12125123 września 2016r. klasy V a i V b wraz z opiekunami: p. Moniką Sucharską, p. Igorem Sysojew–Osińskim i p. Angeliką Kujawską–Kożuchowską wybrały się do
MK Bowling w Centrum Handlowym Jantar w Słupsku na kręgle. Śmiechu i radości było co niemiara. Po wizycie w „MK Boling” uczestnicy udali się na smaczne co nieco do pobliskich restauracji. Wspólna wycieczka była udana i wszyscy w radosnych nastrojach wrócili do szkoły. Jeśli zachowanie uczniów będzie poprawne, zgodnie z umową jaką zawarli z wychowawcami, planowanych jest jeszcze wiele ciekawych atrakcji i wycieczek.

Igor Sysojew-Osiński

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

120 września uczniowie klasy III b pod opieką wychowawczyni p. Doroty Pawelczyk wybrali się na wycieczkę do Kręgielni MK Bowling. Gra w kręgle to sport dla każdego: młodszego i starszego. Słupska kręgielnia dysponuje dwunastoma torami do gry, wśród nich są tory wyposażone w bandy ułatwiające grę dzieciom. System liczenia punktów oraz zarządzania torami jest całkowicie skomputeryzowany, co ułatwia grę. Jednak nasi milusińscy samodzielnie i bardzo sprawnie liczyli swoje punkty utrwalając zagadnienia matematyczne. Uczniowie podczas rozgrywek wzajemnie motywowali się do działania, utrwalali umiejętność sportowej rywalizacji, rozwijali poczucie koleżeństwa, uczyli się zasady fair play i szacunku dla rywala. Do szkoły wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

Dorota Pawelczyk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

zywa lekcja23 września klasy Ia i IIIb pod opieką p.Iwony Maciaszek, p. Doroty Pawelczyk i p. Elżbiety Wojciechowskiej odwiedziły Ośrodek Jeździecki „Amazonka” w Bierkowie. Podczas wycieczki uczniowie mieli okazję zobaczyć wiejskie zwierzęta i stajnię. Nabyli podstawowe wiadomości dotyczące jazdy konnej, siodłania i zostali szczegółowo zapoznani z podstawowymi elementami sprzętu jeździeckiego. Każdy uczestnik wycieczki mógł samodzielnie czesać i czyścić konia. Dzieci wzięły również udział w konkursach i zabawach na świeżym powietrzu. Jednak największe emocje budziła przejażdżka na koniach. Na koniec było ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek oraz ziemniaków.

Wycieczka do stadniny dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń.

Dorota Pawelczyk, Iwona Maciaszek, Elżbieta Wojciechowska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Głosowanie zamknięte. Dziękujemy wszystkim za oddane głosy!

Podliczanie głosów trwa. Czekamy na wyniki.

 

Obejrzyj filmik ! 

film 158157 180

DSC0160121 września pierwszoklasiści zostali uroczyście pasowani na uczniów naszej Szkoły. Jednocześnie uczniowie klasy 4a przeszli tradycyjnie Chrzest Morski. Uroczystość ta odbyła się w Ustce. Zapoczątkowała ją wizyta w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej, gdzie uczniowie mogli zwiedzić salę tradycji, a także posłuchać czego uczą się młodzi marynarze podczas zajęć w Centrum. Najwięcej emocji wzbudziła możliwość wejścia do wnętrza prawdziwej torpedy oraz prawdziwa musztra wojskowa. Obie  klasy obejrzały także symulator statku. Uczniowie mogli poczuć się tak jak na prawdziwym mostku kapitańskim i spróbować sterowania okrętem wojennym.

Kolejnym punktem programu było przejście na plażę, gdzie na uczniów czekały diabły morskie, a także zadania do wykonania. Po pomyślnym przejściu prób wiedzy, odwagi i wytrzymałości nastąpiło pasowanie na ucznia oraz chrzest morski przeprowadzony przez samego władcę mórz Posejdona i jego żonę Amfitrytę. Po uroczystości obie klasy otrzymały prezenty, a także specjalne certyfikaty przygotowane przez CSMW.

Ogromne podziękowania za pomoc i wsparcie należą się kadrze Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej, Dyrekcji Szkoły, uczennicom  z koła europejskiego, a także p. Annie Butryn.

Beata Grądzka, Iwona Maciaszek

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

DSCN0009Sprzątanie Świata (ang. Clean Up the World) – międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. Akcja Sprzątanie Świata wywodzi się z Australii. Po raz pierwszy odbyła się w 1989 r., kiedy 40 tysięcy mieszkańców Sydney wzięło udział w akcji sprzątania terenów portu. 23 edycja akcji Sprzątanie Świata – Polska 2016 przebiega pod hasłem „Podaj dalej... drugie życie odpadów". Głównym przesłaniem akcji było promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji, unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu, uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilości wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności. My włączyliśmy się do akcji 16 września 2016 roku. Sprzątaliśmy teren wokół Szkoły oraz ulice: Małachowskiego, Morcinka, Poniatowskiego. Cieszy fakt, że śmieci na ulicach i w parkach jest coraz mniej.

Klaudia Kozłowska kl.6b

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

IMG 060716 września w parku Chopina odbył się Piknik Europejski inaugurujący Tydzień Mobilności Europejskiej, w którym uczestniczyli członkowie naszego szkolnego koła europejskiego EuroTeens. Gośćmi specjalnymi spotkania byli: Robert Biedroń - Prezydent Miasta Słupska, Jarosław Wałęsa - Poseł do Parlamentu Europejskiego, Natalia Szczucka - Dyrektor Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej w Polsce, która przyjechała na piknik własnym rowerem. Zebrani mogli usłyszeć, czym goście zajmują się na co dzień, na czym polega współczesna polityka europejska, a także zachęcano ich do poruszania się po mieście rowerem. Kulminacyjnym wydarzeniem Europejskiego Tygodnia Mobilności będzie Dzień bez samochodu, obchodzony 22 września. Tego dnia wszyscy mieszkańcy Słupska, którzy zrezygnują z jazdy własnym samochodem, będą mogli skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej.

Beata Grądzka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

IMG 062916 września klasy 2. i klasa 3 a spędziły przedpołudnie w ośrodku jeździeckim w Bierkowie. Wycieczka do stadniny dostarczyła uczniom niezapomnianych wrażeń związanych z obcowaniem z końmi oraz była okazją do nauki wrażliwości, pokory i dyscypliny. Podczas zajęć przyrodniczo–edukacyjnych dzieci uzyskały informacje dotyczące życia i hodowli tych zwierząt. Najbardziej ekscytująca była przejażdżka na koniach. Były także konkursy i zabawy w plenerze. Wycieczkę zakończyło wspólne ognisko, pieczenie kiełbasek i ziemniaków.

 

Bożena Helinska, Jolanta Suszczewicz, Ewa Tyborczyk, Brygida Skolarus

 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

DSC 0068 640x4271 września w Szkole Podstawowej nr 9 w Słupsku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017. Po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej, w pełni sił do nauki, uczniowie powrócili do szkoły, gdzie spotkali się ze swoimi wychowawcami, nauczycielami i kolegami. Podczas uroczystości obecni byli zaproszeni goście: p. Maciej Jeleniewski – dyrektor ds. inspekcji morskiej w Urzędzie Morskim w Słupsku, ksiądz Zbigniew Krawczyk oraz p. Klaudia Mrowińska-Fiołek – przewodnicząca Rady Rodziców. Uczniów, rodziców i nauczycieli przywitał p. Paweł Dajer – dyrektor Szkoły.

rozpoczecie2UWAGA!!!

 

Uroczystość rozpoczęcia

roku szkolnego 2016/2017,

odbędzie się

 

1 września o godzinie 9.00.

 

Zapraszamy


 

wakacjeŻyczę Wam udanego odpoczywania, aby te wakacje były pełne słonecznych dni, niezapomnianych chwil oraz wspaniałych podróży.

Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!

 

Dyrektor Szkoły - Paweł Dajer

Sign 3Zapraszamy do zapoznania się z trzecią - ostatnią gazetką Projektu Erasmus + "W zdrowym ciele, zdrowy duch", którego realizacja w naszej szkole właśnie dobiega końca. Trzeci numer SIGN został przygotowany przez szkołą z Turcji na podstawie materiałów nadesłanych z Polski, Rumunii, Grecji i Litwy.

Aby przejść do gazetki kliknij w jej nazwę lub w zdjęcie okładki: SIGN 3

 

 

 

koniec rokuZAKOŃCZENIE

ROKU SZKOLNEGO

2015/2016

 

 

KLASY I -III GODZINA 9.00

 

KLASY IV - VI GODZINA 10.30


DSCF208021 czerwca odbyło się podsumowanie plebiscytu na Najlepszego Nauczyciela. W ubiegłym tygodniu przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili wśród uczniów klas 1-6 głosowanie mające na celu wyłonienie najlepszego pedagoga. Komisja w składzie: Klaudia Falejczyk- przewodnicząca, Kamila Hulecka, Kuba Kępa, Patryk Łoboda - członkowie, przeliczyła zebrane głosy. Pierwsze miejsce zajęła pani Sylwia Siedlar. Drugie miejsce przypadło pani Monice Sucharskiej. Na podium znaleźli się ex aequo pani Jolanta Suszczewicz i pan Igor Sysojew- Osiński. Zwycięzcy konkursu w nagrodę otrzymali drobne upominki i pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy!

Dorota Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

IMG 80736 czerwca 2016 roku został rozstrzygnięty Konkurs Fotograficzny "Piękno przyrody naszego regionu". Jury pod przewodnictwem znanego słupskiego fotografa Zbigniewa Bieleckiego wybrało najpiękniejsze prace. III miejsce przypadło uczniowi klasy 1a Piotrowi Tomaszewskiemu. Do konkursu przygotowała wychowawczyni Maria Jolanta Suszczewicz .

Piotrkowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Maria Suszczewicz

 

 

P621129620 czerwca 2016r. w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku odbyło się podsumowanie trzeciej edycji plebiscytu „Pociąg do Kultury”, w którym udział wzięła nasza szkoła. Podziękowania za udział w tegorocznym plebiscycie odebrali uczniowie z klasy II b. Szkolnym opiekunem konkursu była p. Dorota Pawelczyk. Plebiscyt przeprowadzony był w trzech obiektach wystawienniczo-edukacyjnych BGSW: Galerii Kameralnej, Baszcie Czarownic i Centrum Aktywności Twórczej w Ustce. W konkursie wzięło udział 15 szkół i przedszkoli ze Słupska i Ustki.

DSC 0300 640x42718 czerwca 2016 r. odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem Pomoc dla Sebastiana, ucznia  naszej Szkoły, chorego na nowotwór. Część dochodów z Festynu zostanie przekazana jego rodzinie na cele zdrowotne. Na otwarcie festynu zaprezentowała się para taneczna z Klubu PAKTAN ze Słupska. Dzieci zatańczyły dla nas sambę, czaczę i jivea. Uczennice z klasy 2 b Natalia Błaszkiewicz - i 3 b - Magdalena Pruss, zaśpiewały piosenki.

Później rozpoczął się konkurs na najpiękniejsze ciasto. Jedno z nich zostało zlicytowane przez grupę zwartych rodziców i nauczycieli z dyrekcją na czele – dochód również przeznaczony był dla Sebastiana. Odbył się także konkurs na najzabawniejszą i najciekawszą fryzurę.

mistrz ortografiiJak co roku uczniowie kl. 4-6, wytypowani przez polonistów, rywalizowali w konkursie ortograficznym. 19 uczestników w I etapie pisało trudne dyktando, w II rozwiązywało łamigłówki i ćwiczenia ortograficzne, a III etap polegał na znalezieniu i poprawieniu błędów w dyktandzie. Z przyjemnością informuję, że tytuł MISTRZA ORTOGRAFII zdobyli:

w kategorii klas 4:

Rozalia Perchacz kl. 4a – I miejsce

Ilona Wasielewska kl. 4b – II miejsce

Janek Karimow kl. 4b – III miejsce

20160616 10235316 czerwca 2016 roku klasa 4b oraz kilkoro uczniów z innych klas pojechali się na wycieczkę do Szymbarka. Organizatorem tej wycieczki był p. Igor Sysojew-Osiński, a opiekunami: p. Małgorzata Somionka i p. Sylwia Siedlar. Uczniowie mogli tam zobaczyć najdłuższą deskę, dom Sybiraka, pociąg, którym transportowano ludzi na daleką Syberię, przeżyć symulację nalotu bombowego w bunkrze oraz oczywiście wejść do domu do góry nogami. Całe zwiedzanie zostało zwieńczone ogniskiem z kiełbaskami. Zabawa była świetna, pogoda dopisała. Wszyscy wrócili do szkoły zadowoleni i weseli.

Sylwia Siedlar

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Album foto zmnZapewne wszyscy pamiętamy, że nasza Szkoła uczestniczyła w Ogólnopolskim Programie „Książki naszych marzeń”, którego inicjatorem było Ministerstwo Edukacji Narodowej. Między innymi, w ramach tego projektu, wychowawcy klas 1-6 spośród 120 nowych książek wybrali jedną, z którą zapoznali uczniów podczas lekcji wychowawczych. Następnie nauczyciele przeprowadzili na lekcjach zajęcia plastyczne, zorganizowali konkursy i dostarczyli do biblioteki ilustracje tematycznie związane z czytaną lekturą. W taki sposób powstał Album – Książki naszych marzeń w SP nr 9 w Słupsku”. Zainteresowani czytelnicy mogą się z nim zapoznać w czytelni szkolnej.

Grażyna Meger

Baner konkursuMiło mi poinformować społeczność szkolną, że nasi uczniowie zostali wyróżnieni w ogólnopolskich konkursach. I tak w XII Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Z poprawną polszczyzną na co dzień” wyróżnienie otrzymała Maja Jabczyńska z klasy 5b. Natomiast w II Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Savoir-vivre na co dzień” wyróżniono Kacpra Wasilewskiego z klasy 6a. Uczniów do konkursów przygotowywała p. Grażyna Meger.

Grażyna Meger

festyn grafika18 czerwca odbędzie się Festyn Rodzinny

pod hasłem

Pomoc dla Sebastiana,

ucznia  naszej Szkoły chorego na nowotwór. Część dochodów z Festynu zostanie przekazana jego rodzinie na cele zdrowotne.

Pomóżmy rodzicom Sebastiana w tych trudnych chwilach.

Zapraszamy!!!

1Wbrew pozorom to osoby niepełnosprawne wnoszą bogactwo wartości w życie ludzi zdrowych, dają im szansę na zastanowienie się nad losem i docenienie tego, co otrzymali od życia, poznanie siebie. - Maria Grzegorzewska

15.06.2016 r. po raz XVI w naszym mieście obchodzono Dzień Godności i Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Celem obchodów jest sprzeciw wobec dyskryminacji osób niepełnosprawnych w pracy, w urzędzie oraz w życiu codziennym, a także zwrócenie uwagi na bariery – edukacyjne, zawodowe, komunikacyjne, prawne, kulturalne, a przede wszystkim mentalne, które uniemożliwiają im prowadzenie normalnego życia. W uroczystościach na terenie  Parku Kultury i Wypoczynku, gdzie odbyła się część artystyczna obchodów połączona z wieloma atrakcjami i poczęstunkiem, obok osób niepełnosprawnych, wzięły liczny udział przedszkolaki i uczniowie słupskich szkół.

WP 20160615 00615 czerwca 2016 roku klasy 5a i 5b uczestniczyły w wycieczce do Słowińskiego Parku Narodowego. Opiekunami byli: p. Zbigniew Stec, p. Artur Bojkowski i p. Rajter – mama Filipa oraz p. Sylwia Siedlar.

Udaliśmy się na teren Słowińskiego Parku Narodowego, aby przejść szlakiem przez wydmy. Następnie pojechaliśmy zobaczyć skansen w Klukach oraz do Smołdzina na ognisko. Pogoda nam dopisała, było bardzo ciepło, świeciło słoneczko. Zadowoleni wróciliśmy szczęśliwie do domu.

Sylwia Siedlar

Zapraszamy o obejrzenia zdjęć

Czytelnictwo II semestr 1 1

Biblioteka szkolna informuje, że w II semestrze roku szkolnego 2015/16 najlepiej: w kategorii klas 1 – 3 czytały klasy: 1 miejsce – 2b, 2 miejsce – 2a, 3 miejsce – 1a, w kategorii klas 4 – 6: 1 miejsce – 5a, 2 miejsce – 4a, 3 miejsce – 4b. Natomiast wzorowymi czytelnikami w tym półroczu w kategorii klas 1 – 3 okazali się: Maja Rusek – 1a, Maja Grembowicz – 1b, Aneta Krupińska – 2a, Kacper Fecko – 2b, Kępska Karolina – 3a, Wiktoria Piotrowska – 3b. Natomiast w kategorii klas 4 – 6 wzorowymi czytelnikami są: Dagmara Podgórska – 4a, Wanesa Rzepka – 4b, Małgorzata Marach – 5a, Klaudia Kozłowska – 5b, Wiktoria Wojdasiewicz – 6a, Natalia Czarniak – 6b. Wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych wielu niezmiernie pasjonujących chwil podczas obcowania z książką.

                      Grażyna Meger

rozpoczecie15 czerwca 2016 r.,

o godz. 18.00,

w sali 115, odbędzie się zebranie rodziców

przyszłej klasy pierwszej (2016/2017)

z wychowawcą klasy.

Serdecznie zapraszam!

Dyrektor Szkoły - Paweł Dajer

WP 20160614 02514 czerwca 2016 r. uczniowie klasy 4a mieli możliwość uczestniczenia w lekcji przyrody poprowadzonej przez p. Annę Kasprzak specjalistę ds. edukacji ekologicznej w Parku Krajobrazowym „Dolina Słupi”. Zajęcia zostały poprowadzone w parku, który mieści się na terenie, gdzie znajduje się nowa siedziba pracowników Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” – przy ulicy Poniatowskiego. Uczniowie pracowali z kartami pracy, rozpoznawali gatunki drzew rosnące w okolicy, uczestniczyły w konkursie. Dzieciom zajęcia bardzo się podobały.

Sylwia Siedlar

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

20160613 12272613 czerwca w naszej Szkole odbyła się cotygodniowa konferencja prasowa Prezydenta Miasta Roberta Biedronia tematycznie związana ze sprawami Słupska. Uczestniczyli w niej także zastępcy Prezydenta: Marek Biernacki i Krystyna Danilecka–Wojewódzka. Wybór naszej Szkoły na miejsce konferencji nie był przypadkowy. W tym czasie odbyły się warsztaty dla naszych uczniów pt. „Kaleka czy Cool-awy” poprowadzone przez fundację „Towarzystwo Przyjaciół Szalonego Wózkowicza”, która bierze udział w projekcie „Otwarty Słupsk”. Po warsztatach odbyło się spotkanie Prezydenta z Prezesem Fundacji – Markiem Sołtysem.

20160613 09105213 czerwca 2016r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych „Kaleka czy COOL-awy”. Warsztaty przeprowadzone zostały przez fundację „Towarzystwo Przyjaciół Szalonego Wózkowicza”. Spotkanie miało na celu niwelowanie barier mentalnych i budowanie zrozumienia oraz ułatwienia kontaktów między ludźmi zdrowymi i z niepełnosprawnością. Dzieci miały możliwość zaobserwować psa rasy labrador podczas pracy, dostrzec trudności z jakimi na co dzień spotykają się osoby niepełnosprawne na wózkach inwalidzkich oraz osoby niewidome. Uczniowie brali aktywny udział w ćwiczeniach, odgrywanych scenkach, jeździli na wózkach inwalidzkich, poruszali się po torach przeszkód jako osoby niewidome.

Nasi uczniowie z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach.

Katarzyna Kiersnowska, Dorota Pawelczyk, Maria Suszczewicz

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Foto 01Zgodnie z Regulaminem Biblioteki Szkolnej przypominamy o obowiązku zwrotu wypożyczonych książek (w tym również bezpłatnych podręczników, które powinny być oddane wychowawcom klas) wypożyczonych w roku szkolnym 2015/2016. Czekamy na nie w bibliotece od dnia 15 czerwca 2016 r. Po tym czasie zbiory biblioteczne będą udostępniane tylko w czytelni oraz na zajęcia lekcyjne. Jednocześnie zachęcamy Was do czytania książek w czasie wakacji. Biblioteka szkolna, co prawda będzie nieczynna, ale zawsze możecie skorzystać z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku. Dobra książka uprzyjemni Wam niejeden wieczór lub pochmurny dzień, a przeczytanie kilku lektur z pewnością "zaprocentuje" w czasie nowego roku szkolnego.

                                                                                         Grażyna Meger

IMG 20160611 140231 1280x719W sobotę 11.06.2016r. odbyły się Szachowe Mistrzostwa Miasta  Słupska Juniorów.

Organizatorem turnieju był Integracyjny Klub Sportowy Zryw w Słupsku. W turnieju wzięło udział 27 zawodników ze szkół podstawowych w Słupsku (SP 2, SP 5, SP 8, SP 9, SP Ziarno), Ustce (SP 1, SP 2, SP Adventure) i z SP z Włynkówka. Każdy z uczniów rozegrał po 7 partii systemem szwajcarskim z czasem po 10 minut na zawodnika. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Adam Burak kl. Ib, Kacper Fecko kl. IIb oraz Adrian Gołębiowski kl. VIb – przygotowanych przez p. Igora Sysojewa–Osińskiego oraz p. Zbigniewa Steca. Wszyscy uczniowie otrzymali od organizatorów  drobne upominki.  Adrian Gołębiowski zajął I miejsceAdam Burak  III miejsce jako laureaci w swoim roczniku. Najlepszym gratulujemy sukcesów i zapraszamy na kolejny turniej!

Igor Sysojew-Osiński

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

 

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

20160530 153144Na przełomie maja i czerwca po raz osiemnasty rozegrane zostały zawody piłki nożnej Złotej i Srebrnej Ligi SP 9. Sportowa rywalizacja dostarczyła młodym zawodnikom, jak i ich kibicom, wiele piłkarskich wrażeń i emocji. Zawody zorganizował i przeprowadził p. Zbigniew Stec.

Czołowe lokaty przypadły drużynom:

Złota Liga (klasy IV - VI):

1 miejsce: FC Pająki (Łabędzki Kamil, Szynkielewski Jakub, Piekarski Dorian, Rajter Filip, Łowisz Michał, Osipiak Jan, Kępski Eryk.

2 miejsce: Tiger Team (Kalita Kacper, Gołojuch Krystian, Sikorski Michał, Niewęgłowski Martin, Wojdasiewicz Oskar, Zadworzański Dawid.

3 miejsce: 4 Move ( Podgórski Brajan, Kępa Konrad, Świderski Emil, Demidok Patryk).

Srebrna Liga (klasy I - III):

1 miejsce: FC Barcelona Junior ( Fecko Kacper, Leśkiewicz Emil, Długołęcka Lena, Zamczyk Szymon, Jarowski Adam, Marglarczyk Kamil).

2 miejsce: Liverpool (Taczała Kacper, Tomczyk Paweł, Gutowski Olgierd, Lewandowski Marcel, Bąska Monika, Rutkowska Marta, Krupińska Aneta)

Zbigniew Stec

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

DSCF21159 czerwca odbyła się dyskoteka, w której brali udział uczniowie klas 4-6. Dzieci bardzo chętnie prezentowały swoje talenty podczas wspólnej zabawy. Nie zabrakło żonglowania piłką czy tańca w parze na gazecie. Pląsy na sali gimnastycznej w rytm najnowszych przebojów nie zmęczyły uczestników imprezy. Wszyscy bawili się zgodnie i wesoło. Dla uczniów klas szóstych była to niestety ostatnia dyskoteka w szkole podstawowej.

Samorząd Uczniowski dziękuje nauczycielom, którzy czuwali nad bezpieczeństwem dzieci. Szczególne podziękowania kierujemy do pana Jacka Bochenka za przygotowanie doskonałej oprawy muzycznej.

Dorota Pietrzak

Zapraszamy o obejrzenia zdjęć

konkurs plastycznyUczniowie klasy II b (wychowawca p. Dorota Pawelczyk) wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Bez barier”. Organizatorem była Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 10. Celem konkursu było rozwijanie twórczości plastycznej dzieci, zainteresowanie problematyką tolerancji i zrozumienia odmienności drugiego człowieka, rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz rozwijanie zdolności i zainteresowań plastycznych. Uczestnikami konkursu byli uczniowie drugich i trzecich klas szkół podstawowych miasta Słupska.

I miejsce zajęła Maja Paszke, II miejsceSebastian Rychliński i Jarosław Wichliński.

Serdecznie gratulujemy młodym artystom i życzymy dalszych sukcesów.

Dorota Pawelczyk

IMG 0603W czwartek 2 czerwca 2016 r. miała miejsce Gala Finałowa Zielonego Konkursu Języka Angielskiego 2016 pt. „Recycling, Regeneration, Reuse”, odbywającego się w ramach Pomorskiego Festiwalu Nauki. Konkurs został zorganizowany przez Koło Naukowe „Pomeranian Linguists”, działające przy Instytucie Neofilologii Akademii Pomorskiej w Słupsku, i adresowany był do uczniów szkół podstawowych Miasta Słupsk i Powiatu Słupskiego.

Celem Zielonego Konkursu było uświadomienie uczestnikom potrzeby znalezienia innowacyjnych sposobów na recykling, rekuperację energii oraz powtórne wykorzystanie materiałów/produktów. Dodatkowym celem było promowanie nauki języków specjalistycznych od najmłodszych lat.

Jury postanowiło przyznać w każdej kategorii trzy nagrody główne i dwa wyróżnienia. Anastazja Sucharska - uczennica klasy 1a, zdobyła w tym konkursie II miejsce w kategorii klas I-III. Swoją pracę wykonała pod opieką plastyczki p. Elżbiety Wojciechowskiej i anglistki p. Moniki Sucharskiej.

Gratulujemy!

20160604 1247384 czerwca 2016 roku na placu Zwycięstwa Urząd Miasta Słupska i Młodzieżowy Dom Kultury zorganizowali ekologiczny Dzień Dziecka. Nasze uczennice: Maja Jabczyńska, Wiktoria Katschke, Martyna Kowalik i Klaudia Kozłowska zaprezentowały bajkę ”O rybaku i złotej rybce” – autorstwa p. Iwony Poźniak. Opiekę nad uczennicami sprawował p. Zbigniew Stec – wychowawca klasy 5b, za co serdecznie dziękuję.

Sylwia Siedlar

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

english campZapraszamy uczniów naszej Szkoły na

półkolonie biblijno-językowe English Camp

prowadzone przez wolontariuszy z USA, które odbędą się w dniach 8-12 sierpnia br. W programie trochę nauki i dużo wspólnej zabawy. Tematem przewodnim w tym roku jest woda J. Zgłoszenia można pobrać w sekretariacie Szkoły, gdzie też można dokonać wpłaty wpisowego w wys. 50 zł. Zgłaszać się trzeba jak najszybciej, bo liczba miejsc jest ograniczona.

Do zobaczenia na EC2016!

Ks. Wojciech Froehlich

DSCF20736 czerwca odbyło się podsumowanie akcji Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych z Gdyni - Pomóż i Ty. W tym roku pomagaliśmy dzieciom z nieuleczalną chorobą wzroku i zaburzeniami w postrzeganiu świata. Zbiórka środków na ten cel odbywała się przez rozprowadzanie przez członków Samorządu Uczniowskiego cegiełek w postaci zakładek. Dla najbardziej zaangażowanych uczniów przedstawiciele SU przygotowali pamiątkowe dyplomy. Na szczególne wyróżnienie zasługują: Natalia Kobylińska, Amelia Rynkiewicz-Kuka, Ariana Raczyńska z klasy 2a (wychowawca: p. Zbigniew Bednarczyk), Iza Zielińska z klasy 5a (wychowawca: p. Sylwia Siedlar). Kolejny raz udowodniliśmy, że razem możemy dokonać rzeczy niezwykłych, wkraczając w świat ogromnych wartości, jakimi są otwartość na drugiego człowieka, życzliwość, a przede wszystkim dobroć.

Dorota Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

IMG 00125 czerwca 2016 r. na „Stawie Łabędzim” w Słupsku odbyła się Słupska Olimpiada Młodzieży w Wędkarstwie Spławikowym. Organizatorem był Polski Związek Wędkarski w Słupsku. Do udziału w olimpiadzie zostały zgłoszone przez opiekuna szkolnego  koła wędkarskiego „Wielka Ryba”, p. Igora Sysojewa–Osińskiego,  dwie drużyny składające się z miłośników wędkarstwa. Najlepszą zawodniczką z naszej Szkoły okazała się Wiktoria Boratyńska z klasy 5a następnie Kacper Kalita 5b, Kordian Matusiak 5a, Adrian Gołębiowski 6b, Michał Sikorski 5a, Adrian Lorenc 5a.

P60212432 czerwca 2016 r. uczniowie klasy II b pod opieką p. Doroty Pawelczyk uczestniczyli w Międzyszkolnej Zabawie Integracyjnej „Kubuś Puchatek i dzieci świata”. Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 4. Każda klasa druga z różnych szkół prezentowała jeden kraj. Uczniowie naszej szkoły wylosowali Chiny, a zatem dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat tego państwa. Oprócz Chin zaprezentowało się jeszcze 9 innych państw - równie ciekawych. Uczniowie słupskich szkół wspólnie bawili się przy dźwiękach skocznej muzyki. Towarzyszył im oczywiście Kubuś Puchatek. Zabawa się udała i dzieci wróciły do szkoły zadowolone z dyplomem i słodkim upominkiem.

Dorota Pawelczyk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

20160602 0952122 czerwca klasy: Ia i Ib odwiedziły Galerię Rybacką Leszka Kołakowskiego w Jezierzanach. Dzieci oglądały eksponaty i urządzenia niezbędne w pracy rybaka dawniej i dziś: łodzie, sieci, lampy, wiosła, kotwice wyłowione z dna morskiego, kompasy, sonary, a także mapy. Uczniowie dowiedzieli się, ile wąsów ma sum, gdzie można spotkać latające ryby, dlaczego ryby nigdy nie zamykają oczu  i czy to prawda, że ryby głosu nie mają . Po  zajęciach był grill i zabawy na placu. Było super.

 

Bożena Helinska i Małgorzata Somionka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

  

 

DSC00596Szkoła Podstawowa nr 6 wraz z Fundacją Radius zorganizowała konkurs informatyczny „Znam swoje prawa” w ramach projektu „Prawa Dziecka – jeden świat, jedna przyszłość. Celem konkursu było rozwijanie kreatywnego, twórczego myślenia oraz rozwijanie umiejętności korzystania z technologii informacyjnej. Zadaniem uczestników było stworzenie prezentacji multimedialnej dotyczącej w/w tematu. W konkursie tym wzięła udział uczennica klasy 5b Klaudia Kozłowska, która zajęła II miejsce. Gratulujemy!

Beata Grądzka

20160601 1036541 czerwca 2016 roku klasy 1 - 3 wzięły udział w imprezie z okazji Dnia Dziecka organizowanej przez Młodzieżowe Centrum Kultury w Słupsku. W czasie tego wydarzenia, które odbywało się na tarasie MCK – u, dzieci malowały na sztalugach, rysowały kredą, budowały miasta i roboty z kartonów, uczestniczyły wraz z animatorem w zabawach aktorskich, skakały na skakankach, hula hopach. Brały udział w zabawie poszukiwania dźwięków z użyciem instrumentów niekonwencjonalnych. Głównym punktem programu były występy na dziecięcej scenie MCK –u. Uczniowie śpiewali, przygotowane wcześniej z wychowawczyniami, szanty. Nasi Milusińscy dostali słodkie upominki od organizatorów imprezy, a także nagrody ufundowane przez Radę Rodziców z SP-9. Po wesołej zabawie niektóre z klas udały się jeszcze na lody. Szczęśliwie i radośnie powróciliśmy do Szkoły.

Wychowawcy klas 1-3

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

20160520 13401519 maja 2016r. w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się XX konkurs wiedzy o środowisku dla klas trzecich. Reprezentantami naszej Szkoły byli: Nikola Turzyńska, Kacper Wiszniewski z klasy 3 A i Katarzyna Stefanek z klasy 3 B. Opiekunami dzieci były p. Iwona Maciaszek i Katarzyna Kiersnowska. Gratulujemy udziału.

Katarzyna Kiersnowska i Iwona Maciaszek

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

DSC 000621 maja grupa uczniów pod opieką p Z. Bednarczyka udała się do schroniska dla zwierząt, gdzie czytała fragmenty książek Toma Justyniarskigo. Słuchaczami były...psy. Pieski były bardzo grzeczne i z zaciekawieniem słuchały. Uczniowie którzy poświęcili swój wolny czas to: Jakub Jońca, Wadim Konszewicz, Martyna Pelc kl . IV i Natalia Korzeń, Maja Krzyżanek z kl. IIa. Brawo.

Zbigniew Bednarczyk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

DSC 0296Uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i  dziećmi SP 6 i NSP 7 odwiedzili Skrzatusz z okazji IV Diecezjalnego Dnia Dziecka . Przywitaliśmy Maryję w sanktuarium i przeszliśmy do przygotowanego namiotu na spotkanie z ks. bpa Edwardem Dajczakiem. Obejrzeliśmy celebrację chrzcielną „ Najpierw Jezus, potem Mieszko, dzisiaj Ja”.  Radości było co nie miara, wspólna integracja z dziećmi z całej diecezji, śpiew i zabawa nie miały końca. Po mszy św. korzystaliśmy z przygotowanych atrakcji dla dzieci– dmuchańców, pokazów. Oczywiście nie można wrócić do domu bez pamiątek  zakupionych na tradycyjnych straganach. Po całym dniu atrakcji pełni radości wróciliśmy do domu.

Małgorzata Zaborowska

DSCF207231 maja otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Germanistycznej Olimpus, która odbyła się w pierwszym semestrze. Konkurs miał na celu sprawdzenie posiadanych umiejętności językowych uczniów ze szkół podstawowych. Pytania dotyczyły czytania ze zrozumieniem, słownictwa, gramatyki i kultury krajów niemieckojęzycznych. Dyplom Laureata zdobył Filip Rajter z klasy 5a. Szkołę reprezentowali również: Zuzanna Gosik, Katarzyna Stefanek z klasy 3b, Paweł Roguski z klasy 5a oraz Sebastian Mąsior z klasy 4a. Nasi uczniowie po raz kolejny dowiedli, że nauka jest dla nich bardzo ważna a sprawdzenie swoich wiadomości to cenne doświadczenie. Sebastianowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy!

Dorota Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

20160530 10242830 maja 2016 r. reprezentanci klas 1-3 uczestniczyli w zawodach lekkoatletycznych w ramach projektu Kids Athletics na Stadionie 650-lecia. Koordynatorem Projektu był Tomasz Czubak, rekordzista Polski na 400 metrów, a trenerami Bernadetta Kopeć, Mariola Szeremeta i w Barbara Madejczyk. Konkurencje były bardzo ciekawe min.: biegi sztafetowe, biegi z pokonywaniem płotków, rzut oszczepem, skok w dal, skoki z miejsca dodawane Nasi uczniowie mimo, iż nie zajęli czołowych miejsc, spisali się na medal. Najlepsi byli w rzucie oszczepem. Z medalami i dyplomami wrócili szczęśliwi do Szkoły.   Gratulujemy.

Katarzyna Kiersnowska i Iwona Maciaszek

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

rybyW sobotę 21 maja 2016r. na Łabędzim Stawie odbyły się „Mistrzowskie Zawody Spławikowe Młodzieży” koła PZW "Słupia". Naszą szkołę reprezentowała Wiktoria Boratyńska z klasy 5a. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i determinacji Wiktoria zajęła I miejsce w kategorii indywidualnej.

Serdecznie gratulujemy wygranej!

 

Igor Sysojew-Osiński

 

konkurs przyrodniczy 2Dnia 25 maja 2016r. uczniowie klasy 2b: Kacper Fecko i Sebastian Rychliński (przygotowani przez p. Dorotę Pawelczyk), zajęli II miejsce w VI Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym „Chcę być zdrowy”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 2. Celem konkursu jest promocja zdrowia wśród najmłodszych, zachęcanie dzieci do poszukiwań nowatorskich metod poszerzania wiedzy na temat własnego i innych zdrowia. Dwuosobowe drużyny biorące udział w konkursie miały do wykonania wiele konkurencji tematycznie związanych z edukacją zdrowotną.

Nasi uczniowie spisali się na medal. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dorota Pawelczyk

WP 20160519 00419 maja 2016 roku w Centrum Edukacji Ekologicznej Spółki „Wodociągi Słupsk” odbył się finał X edycji konkursu ekologicznego dla uczniów szkół podstawowych powiatu słupskiego „Woda – Dar Natury”. W konkursie wzięło udział 13 trzyosobowych zespołów ze Słupska, Kobylnicy, Głobina, Smołdzina, Niepoględzia, Kwakowa, Kończewa, Słonowic, Zagórzycy, Główczyc i Potęgowa. Naszą Szkołę reprezentowały: Martyna Kowalik, Klaudia Kozłowska i Maja Jabczyńska z klasy 5b.

DSCF206725 maja rozstrzygnięto wyniki szkolnego konkursu na najciekawszy komiks ekologiczny. Zadaniem uczestników było stworzenie komiksu obrazującego zasady oszczędzania ciepłej wody, energii elektrycznej i cieplnej. Praca mogła być wykonana w dowolnej kolorystyce i technice plastycznej. Ocenie podlegało: trafność doboru tematu prac, jakość wykonania, stopień trudności, pomysłowość. Decyzja było wyjątkowo trudna, ponieważ każdy z autorów włożył wiele wysiłku w przygotowanie komiksu.

20160519 14521820 maja 2016r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Słupsku odbyła się Międzyszkolna Olimpiada Matematyczna dla uczniów klas 3. Przedstawiciele z każdej słupskiej szkoły zmagali się z trudnymi zadaniami matematycznymi. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie: z klasy 3 AKacper Skórek pod opieką p. Iwony Maciaszek, z klasy 3 BMagdalena Pruss pod opieką p. Katarzyny Kiersnowskiej. Gratulujemy udziału w konkursie.

Katarzyna Kiersnowska, Iwona Maciaszek

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

20160520 14570820 maja 2016r. w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla klas trzecich. Celem konkursu jest kształcenie wrażliwości uczniów kończących I etap edukacji na znajomość zasad ortograficznych i interpunkcyjnych, prawidłowe stosowanie ich w praktyce oraz spotkanie „Młodych Mistrzów Ortografii”. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 3 AKinga Roszko pod opieką p. Iwony Maciaszek oraz z klasy 3 B - Zuzanna Gosik i Magdalena Pruss pod opieką Katarzyny Kiersnowskiej. Gratulujemy udziału w konkursie.

Iwona Maciaszek, Katarzyna Kiersnowska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

borejkowie24 maja uczennice klasy 5 b: Maja Jabczyńska i Klaudia Kozłowska wzięły udział w konkursie czytelniczym, którego organizatorem od 26 lat jest Szkoła Podstawowa nr 4. W czasie zmagań uczestnicy musieli wykazać się znajomością trzech powieści autorstwa Małgorzaty Musierowicz: „Kwiat kalafiora”, Ida sierpniowa” i „Kłamczucha”, które wchodzą w skład cyklu „Jeżycjada”. Konkurs polegał na rozwiązywaniu  różnego rodzaju łamigłówek, dotyczących członków rodziny Borejków. Nasza reprezentacja zajęła V miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Uczennice przygotowała do konkursu p. Danuta Milczarek.


27 maja 2016 r. jest dniem wolnym od zajęć

dydaktyczno-wychowawczych.

W tych dniu otwarta jest świetlica szkolna

w godzinach 6.30 - 16.30


 

Foto dzien matkiZ okazji nadchodzącego Dnia Matki już 24 maja 2016 roku Koło Przyjaciół Biblioteki SYLABA, pod kierunkiem p. Grażyny Meger, zaprosiło klasy: 1a, 1b, 2a, 4a, 4b, 5a, 5b na przedstawienie pt. KABARET-DZIEŃ MATKI. W inscenizacji występowały osoby: Narrator, Matka I, Matka II, Matka III, Dziecko I, Dziecko II, Dziecko III, Dziecko IV, Sędzia. Przedstawienie przeplatały piosenki o miłości, zgodzie, życiu rodzinnym. Uroczystość została uświetniona tańcem wykonanym przez uczennice z klasy 4a do muzyki Michaela Jacksona. Zespół taneczny został przygotowywany przez p. Andżelikę Kujawską-Kożuchowską. Cieszymy się, że ta szkolna uroczystość dostarczyła uczniom, nauczycielom i zaproszonym Rodzicom wielu wzruszeń, przemyśleń, radości i szczęścia.

                                                                                                      Grażyna Meger

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

20160523 152100Dnia 23 maja 2016r. uczennice: Natalia Błaszkiewicz z kl. II b (przygotowana przez p. Dorotę Pawelczyk) i Magdalena Pruss z kl. III b (przygotowana przez p. Katarzynę Kiersnowską) wzięły udział w IV Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Dziecięcej „Z piosenką przez świat”. Organizatorem konkursu była Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 7. Założeniem konkursu było rozwijanie wśród uczniów zainteresowań muzycznych, a także wyłonienie dzieci uzdolnionych wokalnie. Uczniowie występowali w trzech kategoriach wiekowych. Nasze uczennice wyśpiewały sobie wyróżnienia piosenką pt. „Zuzia, lalka nieduża” i „Jak rozmawiać trzeba z psem?”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dorota Pawelczyk i Katarzyna Kiersnowska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

20160520 091241Dnia 20 maja 2016r. odbył się w naszej szkole event lekkoatletyczny. Konkurencje opracowali i prowadzili liderzy programy Kids Athletics. Pod opieką wychowawczyń klasy 1-3 brały udział w zabawie sportowej. Rywalizacja w poszczególnych konkurencjach była bardzo ostra i zawzięta. Poszczególne grupy walczyły o jak najlepsze wyniki. Dopisała nam pogoda i humory, a to najważniejsze.

Wychowawczynie klas 1-3

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

IMAG164425 kwietnia 2016r. rozstrzygnięty został II WOJEWÓDZKI KONKURS „THE CALENDAR OF BRITISH HOLIDAYS", w którym uczennica naszej szkoły, Maja Jabczyńska z klasy 5b zajęła II miejsce! Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Miastku. Patronat honorowy nad konkursem objął burmistrz Miastka p. Roman Ramion. Zadaniem uczestników było wykonanie kalendarza, na którego kartach należało przedstawić informacje (w języku polskim /angielskim/obu językach) o świętach obchodzonych w Wielkiej Brytanii. Najlepsze kalendarze wyłoniono spośród 130 przesłanych prac! SERDECZNE GRATULACJE!

Monika Sucharska

 

 

DSCF205120 maja rozstrzygnięto konkurs Samorządu Uczniowskiego na najciekawsze fioletowe ubranie. Wśród klas starszych najlepiej zaprezentowała się klasa 5b. Wychowawca, p. Zbigniew Stec zadbał, aby każdy uczeń miał na sobie chociaż jeden fioletowy element. To już czwarte zwycięstwo tej klasy! Laureatami konkursu w kategorii klas młodszych zostali:

I miejsce: klasa 2b (wychowawca: p. Dorota Pawelczyk)

II miejsce: klasa 1b (wychowawca: p. Bożena Helinska)

III miejsce: klasa 1a (wychowawca: p. Jolanta Suszczewicz)

Wszystkim dzieciom gratulujemy pomysłów i zaangażowania.

Dorota Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

DSCF203417 maja w Sali Widowiskowej ,, Forum’’ Zespołu Szkół Samorządowych w Kobylnicy miała miejsce wspólna zabawa językami obcymi przeprowadzona w ramach Dnia Języków Obcych III Kobylnickiego Festiwalu Nauki. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Leszek Kuliński, wójt gminy Kobylnica; Andrzej Obałek, dyrektor Zespołu Szkół Społecznych STO w Słupsku; Iwona Poźniak, nauczyciel języka polskiego, konsultant Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku.

13235169 900205573442990 7925221404281121646 oZ radością pragniemy poinformować, że listopadowa próba pobicia Rekordu Guinnessa  w największej lekcji przygotowania zdrowego śniadania, w której udział brali uczniowie naszej Szkoły, zakończyła się sukcesem! Komisja Guinnessa uznała udział 6778 uczestników i tym samym polska lekcja przygotowania zdrowego śniadania okazała się najlepsza na świecie! Komisja Rekordów Guinnessa w Wielkiej Brytanii oficjalnie potwierdziła ustanowienie nowego światowego rekordu, a polski wynik jest lepszy od poprzedniego o 444 uczestników! Ostatni rekord w tej kategorii należał do Chińczyków lepiących tradycyjne pierożki, a wcześniej do samego Jamie’go Oliviera.

dzieci szkola

Lista dzieci przyjetych do klasy I

na rok szkolny 2016/2017

 

(kliknij tutaj)

 

 

DSCF202214 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Słupsku odbył się Międzyszkolny Konkurs Świat na Tak - Prawa Dziecka. Patronat nad  imprezą objęli: Prezydent Miasta Słupska - p. Robert Biedroń i Rzecznik Praw Dziecka - p. Marek Michalak. Celem konkursu było upowszechnienie wśród dzieci wiedzy o przysługujących im prawach. Naszą szkołę reprezentowali:

1. Iza Zielińska, Patrycja Rataj z klasy 5a (opiekunowie: p. Sylwia Siedlar i p. Zbigniew Stec) wykonały plakat ilustrujący hasło: ,,Prawo do wyrażania własnych poglądów i uczestniczenie w życiu własnej grupy’’.

DSC 003311 maja 2016 roku uczniowie z naszej Szkoły wzięli udział w kolejnych zajęciach sportowo-rekreacyjnych zorganizowanych w sali sportowej Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego im. Tadeusza Gwiżdża w Słupsku. Podobnie jak poprzednie zajęcia tak i tym razem rozpoczęły się one od rozgrzewki oraz ćwiczeń rozciągających, aby zaraz po tym przystąpić do gier i zabaw sportowych. Wszystkie gry były bardzo ciekawe i wesołe, jednak najbardziej uczestnikom zajęć przypadła do gustu gra typu kółko i krzyżyk, jednak tym razem polem rozgrywek nie była kartka papieru a cała powierzchnia parkietu sali gimnastycznej. Gra wymagała od uczestników nie tylko sprawności fizycznej, lecz także logicznego myślenia.

plakatTB2016

Hasłem Tygodnia Bibliotek 2016 jest „Biblioteka inspiruje”. W tym roku przypada on na dni od 8 do 15 maja. Tydzień Bibliotek to program promocji czytelnictwa. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Zapraszamy wszystkich uczniów naszej biblioteki do aktywnego udziału. Szczególnie polecamy i zachęcamy do wizyt w czytelni podczas długich przerw, a tam do czytania komiksów Gigant oraz nowości książkowych pozyskanych w ramach Rządowego Programu KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ.

                      Grażyna Meger

DSCF200929 kwietnia był jednym z najbarwniejszych dni w miesiącu. W ostatni piątek na naszych korytarzach królował kolor żółty. Pomysłowość uczniów bardzo miło nas zaskoczyła. Samorząd Uczniowski postanowił nagrodzić pamiątkowymi dyplomami najbardziej zaangażowane klasy. Laureatami konkursu zostali:

w kategorii klas 4-6:

I miejsce: klasa 5b (wychowawca: p. Zbigniew Stec)

II miejsce: klasa 4b (wychowawca: p. Igor Sysojew-Osiński)

IMG 004528 kwietnia 2016r. w Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi odbył się XXXIX Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – etap rejonowy. Naszą szkołę reprezentowali Klaudia Falejczyk 6b, Nicol Ambroziak 6a, Kuba Kępa 6b oraz Sebastian Miętkiewski 6b. Po ciepłym przywitaniu przez Dyrektora Dziesiątki oraz zaproszonych przedstawicieli Urzędu Miejskiego, Kuratorium Oświaty, Straży Miejskiej, Policji uczniowie przystąpili do rozwiązywania testów ze znajomości ogólnych przepisów ruchu drogowego oraz skrzyżowań drogowych.

20160429 09113528 kwietnia 2016r. klasy II B, III A, III B z wychowawczyniami, udały się do Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Słupsku.  Nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Straż Pożarną. Poznały procedury postępowania kryzysowego dla dzieci w wypadku zagrożenia.  Dzieci dowiedziały się jakie zadania są wykonywane w ramach całodobowego dyżuru Centrum.

Foto na strone 640x45227 kwietnia 2016 r. po raz kolejny zagościł w naszej Szkole Internetowy Teatr Telewizji Polskiej dla szkół. Tym razem uczniowie z klas: 4a i 4b pod opieką nauczycieli: p. D. Milczarek, p. D. Nowakowskiej, p. S. Siedlar, p. I. Sysojewa-Osińskiego oglądali na dużym ekranie „na żywo” bezpośrednią transmisję spektaklu pt. „Baśń o zaklętym kaczorze” Teatru Hansa Christiana Andersena w Lublinie. Było dużo wędrowania, bo jak to z wielkimi miłościami bywa, czasem trzeba pójść za ukochanym aż na koniec świata, w stalowych trzewiczkach, przez góry, lasy i morza…

                Grażyna Meger

20160422 102255Dnia 22 kwietnia 2016 r. obchodziliśmy w naszej Szkole Światowy Dzień Ziemi. Jest to największe ekologiczne święto obchodzone w 192 krajach świata. Rok 2016 to walka o niską emisję zanieczyszczeń. Hasło spotkania brzmiało: ”Czyste powietrze wokół nas - ochrona powietrza i przeciwdziałanie emisji zanieczyszczeń”. W programie pod hasłem "Ekologia w wierszu i piosence" prezentowały się przedszkola numer 9, 5, 11 i szkoły podstawowe numer 6 i 9. Klasa I B z naszej Szkoły prezentowała opowiadanie „O tym, jak fabryka mała okolicę zatruć chciała”. Na koniec spotkania zaśpiewaliśmy wspólnie piosenkę „Ziemia – wyspa zielona”.

Bożena Helinska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

ortografia2Dwie uczennice z klasy 6B: Hanna Pisarenok i Patrycja Matejko wzięły udział w konkursie literackim organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Miastku. Konkurs ma na celu rozwijanie i wspieranie dziecięcej twórczości oraz uwrażliwianie dzieci na najważniejsze wartości życiowe, takie jak miłość, przyjaźń, rodzina, wolność, pokój, zdrowie. Hania poświęciła swój wiersz przyjaźni, a Patrycja napisała o miłości  i tęsknocie. Obu uczennicom rad i pomocy udzielała polonistka p. Danuta Milczarek. Wyniki konkursu poznamy 31 maja.

Danuta Milczarek

ortografia 115 kwietnia zostały ogłoszone wyniki corocznego konkursu ortograficznego, którego organizatorem od wielu lat jest Szkoła Podstawowa nr 6. Konkurs odbył się 1 kwietnia. Wzięło w nim udział 18 uczniów słupskich podstawówek. W tym roku tematem tego trudnego dyktanda były zwyczaje wielkanocne. Naszą Szkołę reprezentowały uczennice kl. 6b: Klaudia Falejczyk i Natalia Czarniak, które wprawdzie nie stanęły na podium, ale na pewno dały z siebie wszystko.

 

Danuta Milczarek

wolontariat18 kwietnia 2016 r. dzieci przebywające na oddziale pediatrycznym słupskiego szpitala odwiedziła siostra Dominika - Kanoniczka Ducha Świętego wraz z młodzieżą wolontariatu Młodzi Miłosierdzia z Gimnazjum im. gen. Mariusza Zaruskiego w Ustce. Przy wspólnej zabawie, śpiewie, gitarowej muzyce dzieci mile spędziły czas.

Dziękujemy siostrze Dominice i młodzieży z Ustki za piękny występ dla hospitalizowanych dzieci.

Zbigniew Stec

IMG 764815 kwietnia 2016 r. uczennice: Anastazja Sucharska z kl. 1B (przygotowana przez p. Marię Suszczewicz) i Zuzanna Gosik z III B (przygotowana przez p. Katarzynę Kiersnowską) brały udział w Miejskim Konkursie Recytatorskim „Przez poezję z humorem" w Szkole Podstawowej nr 8. Jego celem jest propagowanie poezji wśród dzieci, zachęcenie do czytania poezji dziecięcej, kształtowanie umiejętności posługiwania się poprawną polszczyzną oraz rozwijanie zainteresowań i zdolności związanych z recytacją. Dzieci występowały w 3 kategoriach wiekowych. Nasze uczennice otrzymały wyróżnienia w postaci książek i dyplomów.

Katarzyna Kiersnowska, Maria Suszczewicz

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

mat413 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 6 w Słupsku odbył się XIII KONKURS MATEMATYCZNO-INFORMATYCZNY DLA KLAS PIĄTYCH. Naszą Szkołę reprezentowali i zmagali się z zadaniami logicznymi uczniowie klas piątych: Nikola Wąsowicz (5b) i Filip Rajter (5a). Gratulujemy udziału i życzymy powodzenia w następnych konkursach.

Danuta Nowakowska

 

 

 

BIBLIOTEKA plakat 2Od 18 kwietnia do 16 maja 2016 r. biblioteka szkolna zaprasza wszystkich zainteresowanych uczniów do wzięcia udziału w akcji pt. ZOSTAŃ SPONSOREM SWOJEJ BIBLIOTEKI, PRZYNIEŚ PRZECZYTANE KSIĄŻKI. Zbieramy książki w dobrym stanie i o różnorodnej tematyce, literaturę dziecięcą i młodzieżową, lektury dla szkoły podstawowej, mile widziane komiksy i książki dla dzieci. Najciekawsze publikacje wzbogacą zbiory biblioteki. Część z nich wystawiona będzie na Kiermaszu Książek i Podręczników organizowanym  podczas Festynu Rodzinnego. Zaangażowanych w akcję uczniów nagradzamy dodatnimi punktami z zachowania.

                                                                                                          Grażyna Meger

20160411 13503611 kwietnia 2016 roku klasy: III a i III b wzięły udział w imprezie „Witamy Wiosnę!”, zorganizowanej przez Młodzieżowe Centrum Kultury w Słupsku. W czasie tego artystycznego wydarzenia, które odbywało się na tarasie MCK–u, dzieci malowały na sztalugach, rysowały kredą, tworzyły kolorowe kwiaty z bibuły, wzięły udział w warsztatach supłania i motania włóczki, budowały miasta i labirynty z kartonów, uczestniczyły wraz z animatorami w zabawach z bańkami mydlanymi i chustami animacyjnymi. Mogły podziwiać występy wokalistów Studia Piosenki MCK, pokazy taneczne Studia Tańca BALANCE oraz brać udział w zabawie poszukiwania dźwięków z użyciem instrumentów niekonwencjonalnych. Występowały również na dziecięcej scenie MCK–u, śpiewając swoje ulubione piosenki.

Iwona Maciaszek, Katarzyna Kiersnowska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

DSCN9978Z okazji świąt wielkanocnych w naszej szkole odbył się uroczysty apel, który  wpisuje się w wieloletnią tradycję naszej szkoły. Młodzi artyści to uczniowie klasy 5 a.  Z wielkim zaangażowaniem prezentowali przygotowany montaż słowno – muzyczny.  Głównym celem było wprowadzenie widzów  w nastrój zadumy nad naszym zbawieniem. Uczniowie przybliżyli widzom  znaczenie krzyża, który jest  znakiem zbawienia. Przygotowane pieśni religijne pełne spokoju, ale i nadziei prowadziły do  radości płynącej ze zmartwychwstania Chrystusa. Aktorzy poruszali temat sensu  cierpienia,  miłości okazanej człowiekowi przez drugiego człowieka, a przede wszystkim przez  Jezusa. Scena pustego grobu oraz wystrój sali przypominały tradycje świąt wielkanocnych. Pisanki dekorujące salę wykonali uczniowie klas młodszych pod okiem pani Elżbiety Wojciechowskiej. W apelu uczestniczyła cała społeczność szkolna. Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami.

Małgorzata Zaborowska

szesciolatek do szkoly
 Zapraszamy rodziców dzieci siedmio i sześcioletnich (rocznik 2009

i 2010) do zapisywania dzieci do klasy pierwszej Naszej Szkoły.

 

Jednocześnie trwa rekrutacja do oddziału przedszkolnego, który planujemy utworzyć w roku szkolnym 2016/2017.

Zapewniamy bezpłatną opiekę świetlicową w godzinach od 6.30 do 16.30 oraz możliwość skorzystania ze stołówki.

 

Regulamin naboru oraz Zgłoszenie/Wniosek dostępny w zakładce Rekrutacja

Wszelkie informacje udziela sekretariat szkoły -

tel. 59 8400 610

 

Serdecznie zapraszamy!!!

 

Zachęcamy rodziców dzieci 6 letnich to przeczytania listu Dyrektora naszej Szkoły (kliknij tutaj)

522 marca 2016 r. na oddziałach: chirurgicznym dla dzieci, otolaryngologicznym oraz pediatrycznym odbyło się składanie życzeń i wręczanie kartek wielkanocnych personelowi. Wcześniej dzieci z wielkim zapałem i zaangażowaniem pod czujnym okiem nauczycieli podczas zajęć świetlicowych przygotowywały świąteczne kartki. Wielokrotnie rodzice służyli pomocą swoim pociechom w układaniu kompozycji. Na twarzach obdarowywanych pojawiał się uśmiech i wdzięczność. Było to bardzo miłe spotkanie.

Małgorzata Somionka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

630 marca rozstrzygnięto konkurs językowo-plastyczny ,,Mein Osterstrauß’’. Zadanie konkursowe polegało na wykonanieu pracy plastycznej przedstawiającej wymarzony bukiet wielkanocny. Jego najważniejsze założenia to rozwój zainteresowań, wyobraźni i kreatywności uczniów oraz nawiązanie do tradycji wielkanocnych. Najpiękniejszą pracę wykonała Jessica Czechowska z klasy 1a. Drugie miejsce przypadło Arianie Raczyńskiej z klasy 2a, trzecie - Patrycji Szreder z klasy 3b. Na wyróżnienie zasłużył bukiet autorstwa Mai Krzyżanek z klasy 2a. Zwycięzcy konkursu zostali obdarowani nagrodami i pamiątkowymi dyplomami. Gratulujemy!

Dorota Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęcia

wielkanocGdy nadejdzie Wielkanocny poranek
niech spełnią się życzenia:

tęczowych pisanek...
mazurków kajmakowych,

bazi srebrzystych, bogatego zająca

i kurczaczków puszystych.
Świątecznego nastroju,

biesiady obfitej, 
lukrowego baranka, a w dyngusa - głowy wodą zmytej!

Dyrektor SP 9

DSC 1164

19 marca 2016 r. w Słupskim Inkubatorze Technologicznym odbył się XX Jubileuszowy Festiwal Piosenki Marynistycznej „Łajba 2016” propagujący tradycje marynistyczne. Festiwalowi towa-rzyszyły dwa ogólnopolskie konkursy: XVIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny, XV Ogólnopolski Konkurs Dziennikarski o „Laur Słupskich Kotwic”  oraz dwa nowe wydarzenia: I Międzyszkolny Konkurs o Tytuł Mistrza Nawigacji, zorganizowany przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku we współpracy ze Szkołą Podstawową z Oddziałami Przyszpitalnymi nr 9 w Słupsku oraz inauguracja działań utworzonego przy PSzOP nr 9 w Słupsku Szkolnego Klubu Żeglarskiego Ω 9.

Foto na strone16 marca 2016 roku Koło Przyjaciół Biblioteki SYLABA zaprosiło klasy: 2a, 2b, 3a, 3b, 4a, 4b, 5a, 5b na przedstawienie pt. KOPCIUSZEK INACZEJ 2016.pl. W inscenizacji występowały osoby: Narrator 1., Narrator 2., Narrator 3., Bernadetka-Kopciuszek, Ojciec, Macocha, zła siostra Krystyna, zła siostra Justyna, Chrzestna, Karol Książę. Cała opowieść zakończyła się bajkowym happy endem: dorośli się dogadali, dzieciom się wytłumaczyło, że nikt nie jest gorszy, choćby, mówił czy wyglądał inaczej. Od tej pory wszyscy żyli w zgodzie i miłości, wystarczyło posłuchać się nawzajem. Przedstawienie przeplatały piosenki o przyjaźni, miłości, zgodzie, życiu oraz taniec do piosenki ”Albatros”. Na koniec widzowie zostali zapoznani z prezentacją pt.: „Czy warto czytać?”, popularyzującą Rządowy Program „Książki naszych marzeń”. Były to zajęcia otwarte dla społeczności szkolnej.

                                                                                                    Grażyna Meger 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć        

DSCF190018 marca był dniem szczególnym, ponieważ Samorząd Uczniowski ogłosił go Dniem Zielonym. W ostatni piątek miesiąca wszyscy uczniowie i nauczyciele mieli ubrać się na zielono. Ten optymistyczny kolor wywołał wśród dzieci dużo pozytywnych emocji. Laureatami konkursu na najbardziej ,, zieloną ‘’ klasę zostali:

Klasy 4-6

I miejsce: klasa 5b (wychowawca: p. Zbigniew Stec)

II miejsce: klasa 4b (wychowawca: p. Igor Sysojew- Osiński)

III miejsce: klasa 5a (wychowawca: p. Sylwia Siedlar)

Klasy 1-3

Pierwsze miejsce: klasa 2b (wychowawca: p. Dorota Pawelczyk)

Wyróżnienie: klasa 3a (wychowawca: p. Iwona Maciaszek)

Zwycięzcom gratulujemy!

Dorota Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

mis1 kwietnia 2016 r. w naszej Szkole odbędzie się zabawa losowa pt. Kopalnia skarbów, w związku z tym Rada Rodziców zwraca się z prośbą do uczniów, rodziców, nauczycieli i innych pracowników szkoły o przynoszenie najróżniejszych, niepotrzebnych rzeczy w dobrym stanie. Mogą to być maskotki, zabawki, artykuły szkolne, dekoracyjne i inne. Przedmioty te prosimy zostawiać u Pani Woźnej, do końca marca. Dziękujemy serdecznie:)

Klaudia Mrowińska-Fiołek

117 marca 2016 r odbyła się 25. edycja międzynarodowego konkursu KANGUR MATEMATYCZNY. W zmaganiach z logicznymi zadaniami wzięło udział 41 uczniów naszej Szkoły. Wszyscy pracowali z wielkim zaangażowaniem. Każdy uczestnik Konkursu otrzymał układankę przestrzenną „Pentomino”. Czekamy na wyniki.

Danuta Nowakowska

 

Foto na strone 314 marca 2016 r. w naszej Szkole odbył się I etap II Ogólnopolskiego Konkursu „Savoir-vivre na co dzień”. Głównym celem konkursu jest propagowanie grzeczności obyczajowej jako elementu nie tylko kultury społecznej, ale także kultury języka polskiego. W naszej szkole wzięło w nim udział szścioro uczniów. Test składał się w większości z zadań zamkniętych, ale było też jedno pytanie, na które uczniowie musieli samodzielnie udzielić odpowiedzi. Jednocześnie należy podkreślić, że żaden test konkursowy nie rozstrzyga, ani nie mierzy „stopnia grzeczności i kultury osobistej człowieka”. Ten test to tylko (aż?) przyczynek do rozmów i zastanowienia się nad tym, co zrobić i jak to zrobić, by świat wokół nas był „grzeczniejszy” – przede wszystkim dzięki nam. Dziękuję uczniom za udział w konkursie, teraz z niecierpliwością czekamy na jego wyniki (18 maja). Szkolny organizator konkursu – p. Grażyna Meger.

                                                                              Grażyna Meger

zajecia pokazowe2 marca 2016 r. odbyło się spotkanie rodziców i uczniów z klasy 1a z rodzicami przyszłych uczniów klas pierwszych. Dzieci aktywnie prezentowały swoje umiejętności. Zagrały na bum bum rurkach, deklamowały wierszyki o literach, wykonały prace origami, bawiły się chustą Klanza.

Spotkanie miało temat „W literkowie”. Brali w nim aktywny udział także rodzice, którzy uczestniczyli w konkursie na największą liczbę wyrazów zaczynających się na daną literkę.

Mam nadzieję, że wszyscy w dobrych nastrojach, dumni ze swoich pociech wrócili do domu :).

Spotkanie przygotowały panie: M.J. Suszczewicz i B. Helinska.

DSCN03189. marca 2016 r. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przyszpitalnymi nr 9 im. kmdra por. Stanisława Hryniewieckiego w Słupsku była gospodarzem I Międzyszkolnego Konkursu Nawigacyjnego o tytuł ,,MISTRZA NAWIGACJI” dla uczniów klas VI szkół podstawowych subregionu słupskiego, zorganizowanego przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku we współpracy z kmdr. ppor. dr. Dariuszem Kloskowskim. Do konkursu przystąpili uczniowie ze szkół podstawowych ze Słupska, Kobylnicy, Ustki i Rokit.

Foto 03 KNM zm Od 8 marca zapraszamy na wystawę prac plastycznych i literackich, znajdującą się na tablicy ekspozycyjnej na drugim piętrze naszej Szkoły. Prace tam zamieszczone powstawały w miesiącu styczniu i lutym 2016 r. pod kierunkiem p. Elżbiety Wojciechowskiej, w ramach prowadzonej innowacji pt. „Świat widziany oczami młodych artystów”. W ten sposób p. E. Wojciechowska włączyła się do Rządowego Programu KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ. W tym celu zaangażowała dzieci ze świetlicy oraz koła plastycznego do zajęć artystycznych, podczas których wykorzystała książki zakupione do biblioteki szkolnej. Zapoznała uczniów z książką Marcina Przewoźniaka pt. „Zgaduj – zgadula” i na jej podstawie uczniowie wykonali wspaniałe prace plastyczne i literackie, które zaprezentowano na holu drugiego piętra. Gratulujemy opiekunce koła i uczniom.

                                                                                  Grażyna Meger

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

P30111921 marca uczniowie klasy 2b pod opieką p. Doroty Pawelczyk i 7 marca uczniowie klasy 3b pod opieką p. Katarzyny Kiersnowskiej uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych, które odbyły się w Castoramie. Ich celem było rozbudzenie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych, a także zwiększanie wiedzy i świadomości ekologicznej.

Dzieci pod okiem specjalistów z Castoramy wykonywały samodzielnie własne zabawki i konstruowały użyteczne przedmioty.

jagiellonowie35 marca w Szkole Podstawowej nr 2 w Słupsku odbył się Międzyszkolny Konkurs Historyczny ,,Poczet Królów i Książąt Polskich'' - edycja XIV - ,,Jagiellonowie''. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością tematyki: władcy państwa polskiego, polityka i gospodarka polska, stosunki Polski z sąsiadami i papiestwem, kultura polska na tle kultury europejskiej. Nasi uczniowie: Sebastian Miętkiewski kl. 6b, Kuba Kępa kl. 6b, Maja Jabczyńska kl. 5b zakończyli rywalizację na piątym miejscu. Uczniów do konkursu przygotował p. Zbigniew Stec.

 

Zbigniew Stec

indeksZnamy już wyniki II etapu XII Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień”. W drugiej rundzie konkursu maksymalnie można było otrzymać 30 punktów, natomiast aby dostać się do finału należało zdobyć 28 pkt. Reprezentanci naszej Szkoły wypadli bardzo dobrze: Maja Jabczyńska z klasy 5b uzyskała 26 pkt, Filip Rajter z klasy 5a zdobył 26 pkt. Pozostali uczestnicy otrzymali po 25 punktów: Wiktoria Boratyńska – 5a, Adrian Lorenc – 5a, Martyna Kowalik – 5b, Rozalia Perchacz – 5a. Wyżej wymienieni uczniowie będą nagrodzeni ocenami z języka polskiego, punktami z zachowania, wpisem na świadectwie szkolnym oraz dyplomami i prezentami od organizatora konkursu. Gratulujemy uczniom i życzymy powodzenia następnym razem, w nowym roku szkolnym.

                                                                               Grażyna Meger

DSCF18871 marca nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najbardziej fantazyjne białe ubranie. Dzień kolorowy był dobrą okazją do świetnej zabawy, ubarwieniem i urozmaiceniem szkolnego życia. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością. Nie zabrakło takich dodatków, jak: apaszki, szaliki, kokardki. Laureatami konkursu zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski zostali:

Klasy 4-6

I miejsce: klasa 5b (wychowawca: pan Zbigniew Stec)

II miejsce: klasa 4a (wychowawca: pani Monika Sucharska)

III miejsce: klasa 5a (wychowawca: pani Sylwia Siedlar)

           lekcja pokazowa

 

Harmonogram zajęć otwartych dla dzieci sześcioletnich oraz spotkań dla ich rodziców z nauczycielami naszej szkoły, a także organizacji Miejskich Dni Otwartych Szkół Podstawowych (kliknij tutaj)

 

DSC0033922 lutego w naszej Szkole odbył się turniej Morskie Potyczki Komputerowe. Przedmiotem rywalizacji była komputerowa wersja popularnej gry w statki SeaWars. W zabawie uczestniczyli uczniowie z klasy II –VI. Zabawie towarzyszyły duże emocje i po zaciętej rywalizacji w finale zmierzyły się trzy uczennice. Ostatecznie I m-ce zajęła Wiktoria Katschke z kl. 5b, II m-ce Klaudia Szymczyk z kl. 6b, a III m-ce Maja Paszke z kl. 2b. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Beata Grądzka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

DSCF187712 lutego na naszych korytarzach pojawili się listonosze z Samorządu Uczniowskiego, do których spieszyły młodsze i starsze dzieci. Był to szczęśliwy dzień dla wszystkich ugodzonych strzałą Amora. Przedstawiciele sekcji kulturalnej SU już kilka dni wcześniej rozpoczęli przygotowania do tego szczególnego dnia. Wykonano specjalną ,,miłosną skrzynkę’’, do której uczniowie mogli wrzucać kartki walentynkowe dla swojego wybranka lub wybranki. Najwięcej kolorowych serduszek przygotowały klasy: 2b (wychowawca: Dorota Pawelczyk) i 1a (wychowawca: Jolanta Suszczewicz). Następny dzień zakochanych już za rok. Czekamy z niecierpliwością!

Dorota Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą zajęć feryjnych  organizowanych przez placówki kulturalno-oświatowe w Słupsku:

- Młodzieżowy Dom Kutury

- Młodzieżowe Centrum Kultury

- Miejska Biblioteka Publiczna

- Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej

Słupski Ośrodek Kultury

- szkoły publiczne


 

statekUWAGA!!!

22 lutego (poniedziałek - drugi tydzień ferii) o godzinie 10.00 odbędzie się konkurs

MORSKIE POTYCZKI KOMPUTEROWE.

Przedmiotem rywalizacji będzie komputerowa wersja popularnej gry w statki SeaWar.

Wszystkich chętnych zapraszamy w tym dniu do sali 104.

 

Zapraszamy!!!


 

turniej szachowy215 lutego odbył się w naszej szkole Feryjny Turniej Szachowy klasy 2 b. Uczniowie tego oddziału od początku roku szkolnego uczestniczą w zajęciach Edukacja przez szachy w szkole. Korzystając z przerwy w nauce dzieci mogły zmierzyć się w sportowej rywalizacji, wykorzystując poznane dotychczas szachowe reguły. Zwycięzcą został Kacper Fecko, a druga lokata przypadła Emilowi Leśkiewiczowi. Rozgrywki przeprowadził p. Zbigniew Stec.

 

 

WP 20160204 007Podczas zajęć koła europejskiego uczennice klasy 5b zorganizowały "Dzień francuski". Przygotowały prezentacje multimedialne zawierające najważniejsze informacje i ciekawostki dotyczace Francji, jej zabytków i najpopularniejszych miast. Ponadto uczennice: Maja Jabczyńska oraz Zuzia Modzelewska przygotowały typowe francuskie przekąski, które wszystkim bardzo smakowały. Mogliśmy także spróbować croissantów z dodatkiem dżemów zrobionych przez babcie Klaudii Kozłowskiej i Martyny Kowalik. Na koniec przeprowadzony został minikonkurs wiedzy o Francji - uczennice rozwiązywały quiz, krzyżówkę, a także grały w kalambury. Wszystkim ten dzień bardzo  się podobał.

Beata Grądzka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

11 02 2016 SCRABBLE 2 ZMNPodczas zajęć realizowanych w ramach etyki, uczniowie pod kierunkiem prowadzącej lekcje p. Grażyny Meger, bardzo chętnie grają w jedną z najpopularniejszych gier słownych na świecie – Scrabble. Gra polega na losowaniu płytek z literami i kolejnym układaniu z nich słów w sposób przypominający krzyżówkę na planszy. Ułożone słowa są punktowane, przy czym grę wygrywa ten, kto łącznie zdobędzie większą liczbę punktów. Tym razem wygrał Kacper Wasilewski z klasy 6a. Wszyscy wiemy, że Scrabble to jedna z najpopularniejszych gier słownych na świecie. Pomaga ona rozwijać umiejętność logicznego myślenia, dedukcji i wyszukiwania nowych strategii, poszerza słownictwo uczestników. Pobudza także i rozwija wyobraźnię dzieci i młodzieży. Zatem zapraszamy wszystkich chętnych do czytelni w każdy czwartek na siódmą lekcję.

                                                                                           Grażyna Meger

Kopia DSC 003410 lutego 2016 odbyło się w naszej Szkole uroczyste pasowaniu uczniów klas pierwszych na czytelników szkolnej biblioteki. Uroczystość miała miejsce w sali gimnastycznej, która na tę okoliczność przeistoczyła się w ogromną grę planszową. Uczniowie, aby dostać się do wrót biblioteki musieli rzucać ogromną kostką a następnie przesuwać swoje gigantyczne pionki o wyrzuconą liczbę oczek, jednak aby zdobyć prawo do rzutu kostką przyszli użytkownicy szkolnej biblioteki musieli odpowiedzieć na pytanie, które wcześniej wylosowali.

Foto 05 640x454W miesiącu styczniu i lutym 2016 r. p. Brygida Skolarus, w ramach prowadzonej innowacji pt. „Twórcze zabawy plastyczne – sztuka składania i wycinania papieru techniką orgiami i kirigami”, włączyła się do Rządowego Programu KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ. W tym celu zaangażowała dzieci ze świetlicy oraz koła Ligi Morskiej do zajęć plastycznych, podczas których wykorzystała cztery książki zakupione do biblioteki szkolnej. Są to Doroty Dziamskiej: „Magiczne kółeczka”, „Bajkowe kółeczka”, „Nacinamy kółeczka” oraz Agnieszki Frączek, Doroty Dziamskiej „Orgiami z wierszykami”. Na ich podstawie uczniowie wykonali wspaniałe prace plastyczne, które zostały wyeksponowane w świetlicy i bibliotece szkolnej. Gratulujemy opiekunce koła i uczniom.

                                                                                        Grażyna Meger

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

12642667 847322988731249 7866378761958317257 n3 lutego w naszej Szkole, która kultywuje tradycje marynistyczne, odbyła się druga część warsztatów pn.: Matematyczne zabawy nawigacyjne na mapie morskiej, zorganizowanych przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku. W spotkaniu wzięło udział osiem trzyosobowych zespołów ze szkół podstawowych Słupska, Kobylnicy, Ustki i Rokit. Tym razem uczestnicy solidnie przygotowywali się do konkursu, który planowany jest w marcu, jako ewaluacja działań wykonanych w ramach szkoleniach. Uczestnicy ćwiczyli określanie pozycji na mapie i wyznaczanie położenia oraz wytyczanie kursów. Doskonalili umiejętność posługiwania się przyrządami nawigacyjnymi. Uczniowie uczyli się wykonania podstawowych węzłów morskich. Warsztaty prowadzili: kmdr ppor. dr Dariusz Kloskowski i Mirosław Lamkowski.

Foto na ferie 2015 16Już niedługo będą ferie zimowe, dlatego wszystkim uczniom przypominamy, że dzięki funduszom Rządowego Programu KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ księgozbiór naszej biblioteki wzbogacił się o 120 tytułów nowych książek. Książki te zostały zakupione po wcześniejszych konsultacjach z uczniami i nauczycielami. Na półkach mamy nowe książki przygodowe, podróżnicze, fantastyczne, książki dla miłośników zwierząt oraz „poczytajki” dla najmłodszych czytelników. Słowem na pewno każdy znajdzie coś dla siebie i w ten sposób przyjemnie i ciekawie spędzi czas wolny od nauki podczas ferii zimowych. Serdecznie zapraszamy po ciekawe książki na ferie.

                           Grażyna Meger

20160205 1007335 lutego 2016 roku w naszej Szkole odbył się bal karnawałowy dla klas I-III. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, duchów, motylków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców, które przygotował p. J. Bochenek, dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kompanami i nauczycielami. Tańce na parkiecie i wspólne zabawy wyczerpały siły tancerzy. Podczas krótkiej przerwy wszystkie dzieci udały się na poczęstunek przygotowany w klasach.

wychowawcy klas I - III

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

DSCF1853W czwartkowe popołudnie, 4 lutego odbył się w naszej Szkole, tak długo oczekiwany Bal Karnawałowy. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, przystrojoną kolorowymi balonami i ozdobami z bibuły. Wszyscy wyglądali wyjątkowo. Można było podziwiać roztańczonych piratów, clownów, księżniczki. Przedstawiciele SU prowadzili konkursy z nagrodami, w tym konkurs skoków na skakance. Podczas imprezy nagrodzono uczniów, którzy wykazali się fantazją w doborze stroju. Laureatami zostali: Wiktoria Boratyńska, Kuba Jońca, Marcin Demidok, Rozalia Perchacz, Oliwia Strzelecka i Martyna Pelz.

Czytelnictwo I semestr 1 1Biblioteka szkolna informuje, że w I semestrze roku szkolnego 2015/16 najlepiej: w kategorii klas 1–3 czytały klasy: 1. miejsce – 2b, 2. miejsce – 3b, 3. miejsce – 2a, w kategorii klas 4 – 6: 1. miejsce – 5a, 2. miejsce – 4b, 3. miejsce – 4a. Natomiast wzorowymi czytelnikami w tym półroczu w kategorii klas 1 – 3 okazali się: Lena Długołęcka – 2b, Aneta Krupińska – 2a, Anna Kłączyńska – 2b, Wiktoria Pietrowska – 3b, Karolina Słowik – 2b. Natomiast w kategorii klas 4 – 6 są: Małgorzata Marach – 5a, Sara Kasina – 4b, Wiktoria Wojdasiewicz – 6a, Wiktoria Boratyńska – 5a, Julia Piotrowska – 5a. Wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych wielu niezmiernie pasjonujących chwil podczas obcowania z książką.

                                                             Grażyna Meger

                                                                                                                       

 

paczki 3Tłusty czwartek – w kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed wielkim postem, znany także jako zapusty. Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. W Polsce oraz w katolickiej części Niemiec, wedle tradycji, w tym dniu dozwolone jest objadanie się. Najpopularniejsze potrawy to pączki i faworki, zwane również w niektórych regionach chrustem lub chruścikami. Dawniej objadano się pączkami nadziewanymi słoniną, boczkiem i mięsem. Około XVI wieku w Polsce pojawił się zwyczaj jedzenia pączków w wersji słodkiej. Wyglądały one nadal nieco inaczej niż obecnie – w środku miały bowiem ukryty mały orzeszek lub migdał. Ten, kto trafił na taki szczęśliwy pączek, miał cieszyć się dostatkiem i powodzeniem. Dzięki mamie Izy Zielińskiej, która zajęła się zakupem pączków wszyscy uczniowie 5 a będą mieli szczęście w tym roku, bo zjedli pączki. Umiliło nam to lekcję przyrody. Atmosfera była miła a pączki smaczniutkie.

Sylwia Siedlar

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Foto 4 02 2016 karuzela 640x4524 lutego 2016 r. po raz kolejny w naszej Szkole zagościł Internetowy Teatr Telewizji Polskiej dla szkół. Tym razem uczniowie z Koła Przyjaciół Biblioteki SYLABA pod opieką p. Grażyny Meger, oglądali na dużym ekranie „na żywo” bezpośrednią transmisję spektaklu muzycznego pt. „Dookoła karuzeli, czyli dziecko potrafi”, w którym z właścicielem Wesołego Miasteczka i dzieciakami widzowie ruszyli w podróż dookoła karuzeli. Musical „Dookoła karuzeli” to niezwykły spektakl, który bawiąc uczy, a ucząc bawi. To było wspaniałe widowisko muzyczne i taneczne z udziałem dzieci, solistów i orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu.

                    Grażyna Meger

Foto 1 super piotrus pan 121 stycznia 2016 r. po raz kolejny w naszej Szkole zagościł Internetowy Teatr Telewizji Polskiej dla szkół. Tym razem uczniowie z klas: 5a, 5b pod opieką nauczycieli: p. Danuty Nowakowskiej, p. Moniki Sucharskiej i p. Artura Bojkowskiego oglądali na dużym ekranie „na żywo” przedstawienie pt. „Super Piotruś Pan” z Teatru Lalki i Aktora MASKA w Kielcach. To opowieść o prawdziwej miłości i przyjaźni, której głównym bohaterem jest tytułowy Super Piotruś Pan - chłopiec, który nie chce dorosnąć. Pewnego razu w jego beztroskie, pełne przygód życie na wyspie Nibylandii wkracza Wendy - dziewczyna. Jej przybycie owocuje w zdarzenia, po których nic już nie będzie takie, jak dotychczas. Przyjaźń, lojalność poddane zostaną najcięższej próbie. Obudzi się tęsknota i pojawią nowe, nieznane dotąd uczucia. Piotruś - chłopiec, który myśli tylko o sobie, nie wie, czym są uczucia i lata za sprawą szczęśliwych myśli, które unoszą go w górę - pozna prawdziwą siłę Miłości.

                  Grażyna Meger

                    

konkurs mat eliminacje20 stycznia w naszej Szkole odbyły się eliminacje do Konkursu Matematycznego o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 5 w Słupsku dla uczniów klas szóstych województwa pomorskiego. Szóstoklasiści musieli rozwiązać 8 zadań zamkniętych i 4 zadania otwarte w czasie 60 minut. Najwyższą liczbę punktów zdobyły: Wiktoria Beniuk z klasy 6a i Hanna Pisarenok z klasy 6b i to one będą reprezentowały naszą Szkołę w finale konkursu. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dobry wynik w kolejnym etapie.

Danuta Nowakowska

IMG 466720 stycznia 2016 r. klasy 1a, 1b, 2a wraz z wychowawcami wzięły udział w przedstawieniu pt."Cykor, bojąca dusza" w wykonaniu aktorów z Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego w Koszalina.

Wiadoma to jest rzecz, że każdy się boi potworów, okropnych straszydeł z czterema ogonami, jednym okiem i dwiema głowami. Albo tych oślizgłych strachów, które trzęsą się jak galareta. Albo tych najgorszych, zupełnie niewidzialnych lęków. Brrrr!

maja konkurs14 stycznia w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się II etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego, w którym udział wzięli zwycięzcy etapu szkolnego ze szkół podstawowych w Słupsku oraz w powiecie słupskim i lęborskim. Naszą Szkołę reprezentowała Maja Jabczyńska z kl. 5b. I etap konkursu odbył się w listopadzie. Wzięło w nim udział 15 uczniów z klas 5. i 6. Maja uzyskała wtedy największą liczbę punktów i zakwalifikowała się do etapu rejonowego. Organizatorką eliminacji szkolnych była polonistka p. Danuta Milczarek.

 

 

Danuta Milczarek

 

 

Foto strona 640x45211 stycznia 2016 r. odbył się w naszej Szkole II etap XII Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień”. Wzięło w nim udział sześcioro uczniów z klas 4 – 5, przygotowywanych podczas dodatkowych zajęć polonistycznych przez p. Grażynę Meger. Tym razem zadaniem uczestników konkursu było przeredagowanie tekstu tak, aby wypowiedź spełniała kryterium poprawności językowej. Aby zakwalifikować się do III etapu (finału ogólnopolskiego), uczniowie powinni uzyskać 95% prawidłowych odpowiedzi. O wynikach zmagań z poprawną polszczyzną dowiemy się 2 marca 2016 r.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

                 Grażyna Meger

DSCF17627 stycznia zakończyliśmy zbiórkę pieniędzy w ramach 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W sumie zebraliśmy 225 zł 23 gr. Zarząd Fundacji WOŚP po konsultacjach ze środowiskami medycznymi postanowił zbierać środki finansowe dla pediatrii, wyposażając oddziały podstawowe, co umożliwi zakup sprzętu dla większej ilości szpitali, także tych małych. Orkiestra zagra nie tylko dla najmłodszych, lecz także dla najstarszych, zwracając uwagę na to, jak wielkiej pomocy potrzebują seniorzy. Przez 23 lata działalności Fundacja WOŚP zakupiła sprzęt medyczny wydając 650 mln zł zebranych w corocznych Finałach. Sukces Orkiestry jest sukcesem wszystkich, którzy chcą pomagać. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego składają serdeczne podziękowania uczniom, rodzicom i nauczycielom za hojność i dobre serce.

Siema!

                 Dorota Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

DSCN0142Czas Bożego Narodzenia nastraja do radości i wspólnego śpiewania kolęd. W tradycję naszej szkoły wpisują się Jasełka. Uczniowie klas V, VI w przepięknych strojach wcielili się w role postaci bożonarodzeniowych: Maryi, Józefa, babci, pasterzy oraz trzech króli Kacpra, Melchiora i Baltazara. Nie zabrakło też całego grona aniołów otaczających dzieciątko Jezus. Diabełki zostały przepędzone przez odważną kobietę. Narrator Kacper wprowadzał widzów w kolejne sceny przedstawienia. Podsumowaniem był taniec wykonany przez uczennice klasy III edukacji wczesnoszkolnej. Jasełka w wykonaniu młodych aktorów zostały nagrodzone gromkimi brawami. Przepiękna sceneria choinek, zapach siana i światło nastrajała do wspomnień i wprowadzała w wyjątkowy świąteczny nastrój. Cała społeczność szkolna wspólnie z przybyłymi gośćmi i rodzicami śpiewali kolędy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Małgorzata Zaborowska

DSCF173322 grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu Samorządu Uczniowskiego ,,Najpiękniejszy wystrój sali lekcyjnej’’. Celem zabawy było motywowanie dzieci do dbałości o swoje miejsce pracy oraz stworzenie przyjemnej, świątecznej atmosfery w szkole. Do zadań uczniów należało udekorowanie sali ozdobami i wykonanie gazetki z informacją o świętach. Bardzo trudno było podjąć decyzję, ponieważ większość klas była po prostu przepiękna. Po burzliwej dyskusji ustalono wyniki:

I miejsce: klasa 6a (wychowawca: Danuta Nowakowska)

II miejsce: klasa 5a (wychowawca: Iwona Poźniak)

III miejsce: klasa 4b (wychowawca: Igor Sysojew-Osiński)

Zwycięzcy w nagrodę otrzymali słodkie upominki i dyplomy.

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim klasom oraz ich wychowawcom za udział w konkursie.

Dorota Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

20151222 092831Dnia 22 grudnia 2015r. odbyło się bożonarodzeniowe spotkanie, które rozpoczęło się przygotowaniem wigilijnego stołu, na którym znajdowały się różnorodne słodkości przygotowane przez rodziców. Wszystkie dzieci z klasy III A i III B pod kierunkiem wychowawczyń: p. Iwony Maciaszek i Katarzyny Kiersnowskiej, zaangażowały się w pracę. Było składanie życzeń, dzielenie się opłatkiem. Śpiewaliśmy kolędy. Bawiliśmy się radośnie i miło. Na koniec dzieci chętnie obejrzały film związany z Bożym Narodzeniem.

Katarzyna Kiersnowska, Iwona Maciaszek

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

506Dzień 22 grudnia 2015 r. był dla klasy 1a dniem pełnym niespodzianek. Po powrocie z jasełek zastaliśmy suto zastawiony stół świąteczny z tradycyjnymi daniami; barszczyk, uszka, pierogi, sałatka jarzynowa, owoce suszone, nie zabrakło też przepysznych babeczek i pierniczków. Złożyliśmy sobie życzenia, podzieliliśmy się opłatkiem. Za jakiś czas zawitał do nas na rowerze Mikołaj z Krainy Reniferów, który obdzielił dzieci i nie tylko prezentami. Nasze świętowanie nie miało końca.... W sali 109 czekała nas kolejna niespodzianka - loteria fantowa. Każdy los wygrywał!

Następnie wróciliśmy do klasy, gdzie oglądaliśmy film o Bożym Narodzeniu.

Dziękujemy bardzo Św. Mikołajowi, że znalazł czas i nas odwiedził, a rodzicom za wspaniałe przygotowanie wigilii i niezapomniane wrażenia.

Jolanta Suszczewicz

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Christmas Transparent Golden Bell ClipartZ okazji nadchodzących

Świąt Bożego Narodzenia

życzę Wszystkim, aby ten czas był wyjątkowy, pełen ciepła, radości i miłości.

Niechaj Nowy Rok - 2016 dostarczy samych radości, spełni Wasze oczekiwania i nadzieje.
 
Dyrekcja SP 9

Foto etyka wigilia 2015 2

W świątecznej atmosferze 17 grudnia 2015 r. w udekorowanej pięknie klasie 115 uczniowie uczęszczający na zajęcia z etyki brali udział w zajęciach poświęconych tematycznie polskiej Wigilii. Przy stole nakrytym białym obrusem i zastawionym świątecznymi słodkościami uczniowie spędzili zajęcia w wyjątkowej i świątecznej atmosferze. Najpierw składali sobie życzenia, potem śpiewali kolędy karaoke, oglądali film o polskich zwyczajach bożonarodzeniowych, następnie zostali obdarowani niespodziankami od Mikołaja. Były to chwile pełne uroku, magii i radości.

Grażyna Meger

ozdobaWe wtorek, 22 grudnia, po zakończeniu Jasełek, zostały wręczone dyplomy oraz nagrody za konkurs szkolny na "Najpiękniejszą ozdobę choinkową", organizowany przez Dyrektora Szkoły i Radę Rodziców. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce - Franciszek Kujawa kl.I a

II miejsce - Adam Burak kl.I b

III miejsce - Marika Sawicka kl.I a

Wyróżnienia:

Martyna Wauter kl. II a

Iza Zielińska kl. Va

Artur Czarniak kl.VI b

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy! 

Klaudia Mrowińska-Fiołek

dzwonek swietaZ okazji nadchodzących

Świąt Bożego Narodzenia,

pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia

Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, wszystkim Pracownikom Szkoły oraz Uczniom i Rodzicom.

Niech nadchodzące Święta będą dla Wszystkich magicznym i radosnym czasem, pełnym ciepłych, rodzinnych spotkań przy Wigilijnym Stole, spędzonym bez trosk i zmartwień życia codziennego.


Nowy Rok niech spełni wszystkie marzenia i obfituje w sukcesy zawodowe i osobiste.


W imieniu Rady Rodziców SP nr 9 - Klaudia Mrowińska-Fiołek

DSCF172218 grudnia w naszej Szkole zrobiło się … czerwono. Wszystko za sprawą Samorządu Uczniowskiego, który ten dzień ogłosił dniem w kolorze czerwonym. Barwa ta, najgorętsza ze wszystkich, od najdawniejszych czasów była kolorem życia. W niektórych językach to synonim słowa ,,kolorowy’’, zaś w innych słowa ,,piękny’’. Na korytarzach zaczerwieniło się od bluzek, spodni, sukienek, mikołajkowych czapek, kokardek, apaszek. Okazało się, że najwięcej czerwonych elementów zgromadziła klasa 3b (wychowawca: pani Katarzyna Kiersnowska). Na drugim miejscu uplasowała się klasa 1a (wychowawca: pani Jolanta Maria Suszczewicz). Trzecie miejsce przypadło klasie 4b (wychowawca: pan Igor Sysojew- Osiński). Laureaci w nagrodę otrzymali pamiątkowe dyplomy. Ta wesoła zabawa spodobała się dzieciom, zatem z niecierpliwością czekamy na kolejne barwne dni.

Dorota Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

wigilia 5b18 grudnia w przystrojonej sali uczniowie 5 b spotkali się na klasowej Wigilii. Spotkanie było okazją do wzajemnych życzeń, koleżeńskich rozmów, integracji klasowej. Dzięki zaangażowaniu rodziców na wigilijnym stole znalazły się m. in.: paszteciki, barszcz czerwony, przepyszne ciasta. Wszystkim czas umilały piękne polskie kolędy. Na pożegnanie uczniowie oraz wychowawca otrzymali świąteczne torebki wypełnione słodkościami.

 

Zbigniew Stec

 

 

 

 

20151217 115607Lodowisko przed Ratuszem jest już gotowe i odpowiednio zmrożone. 17 grudnia 2015r. ślizgały się na nim nasze dzieci z klas 1A, 1B, 2B, 3B pod opieką swoich wychowawców. Uczniowie bawili się świetnie. Było wesoło i radośnie. Niektóre dzieci od razu jeździły znakomicie, inne oswajały się z lodem. Były także i upadki, ale nie zrażało to naszych uczniów. Dzieci wróciły do Szkoły z uśmiechem na ustach. Odwiedzą na pewno lodowisko jeszcze nie raz.

Katarzyna Kiersnowska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 Foto lodowisko 2 2015 217 grudnia 2015 r. klasy czwarte, piąte i szóste pod opieką nauczycieli: 4a – p. Grażyny Meger, 4b – p. Igora Sysojewa-Osińskiego, 5ab – p. Iwony Poźniak, 6b – p. Artura Bojkowskiego wyszły na lodowisko znajdujące się na Placu Zwycięstwa w Słupsku. Nasi uczniowie mogli w ten sposób ślizgać się za darmo, w ramach współpracy szkół z Urzędem Miasta w Słupsku. Niektóre dzieci bez żadnego problemu radziły sobie z jazdą na łyżwach. Inne musiały się trochę podszkolić pod czujnym okiem p. Artura Bojkowskiego. Natomiast wszystkie były bardzo szczęśliwe i zadowolone z takiej nietypowej formy lekcji wychowania fizycznego.

                                                                                         Grażyna Meger

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

712 grudnia 2015r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się turniej szachowy dla uczniów klas pierwszych i drugich. Naszą szkołę dzielnie reprezentowali uczniowie klasy Ib  - Adam Burak i Borys Stepaniuk  - szkoleni przez p. Igora Sysojewa-Osińskiego oraz uczniowie klasy IIbKsenia Temborowska i Kacper Fecko  - prowadzeni przez p. Zbigniewa Steca. Każdy z uczestników rozegrał po 7 trzydziestominutowych partii, mierząc się z mistrzami trenującymi niekiedy od czwartego roku życia. Chociaż uczestnikom nie udało się zająć miejsca na podium, to każdy z nich ma już na swoim koncie pierwszy sukces (wygrane i zremisowane partie). Zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy wiele sukcesów.

Igor Sysojew-Osiński, Zbigniew Stec

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

kiermaszUWAGA!!!
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY!
Rada Rodziców serdecznie zaprasza na kiermasz świąteczny, który odbędzie się w naszej szkole,

w dniach 17 - 18 grudnia
W programie także: zabawa losowa Kopalnia skarbów (cena losu 2 zł) oraz zdjęcie z...niespodzianką:)


Zapraszamy!

DSCF1710Już od wielu lat uczestniczymy w akcji Góra Grosza, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem akcji jest zebranie środków finansowych na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie rodzinnych domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Akcja ma pokazać uczniom, że mały gest, jeśli jest zwielokrotniony, może okazać się ogromnie ważny i potrzebny. W tym roku zebraliśmy 5 kilogramów monet. Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim klasom za ogromne zaangażowanie. Szczególne podziękowania kierujemy do pani Beaty Grądzkiej oraz klasy 5a (wychowawca: pani Iwona Poźniak), która jako pierwsza wypełniła pudełko złotymi monetami. Cieszymy się, że możemy pomagać!

Dorota Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

dobry dinozaur4 grudnia 2015r. z okazji mikołajek klasy: 1-3 pod opieką wychowawców, poszły do Multikina na film "Dobry dinozaur". Jest to amerykański film animowany z 2015 roku w reżyserii Boba Petersona. Wyprodukowany przez Walt Disney Studios Motion Pictures. W alternatywnej linii czasu, gdzie Ziemia nigdy nie została zniszczona przez asteroidy i dinozaury nie wymarły, młody Apatozaur o imieniu Arlo traci ojca w tragicznym wypadku. Pewnego dnia, Arlo wpada do rzeki i zostaje ranny przez kamienie. Woda poniosła go daleko od domu. Starając się znaleźć drogę z powrotem do góry Platana-Tooth, zaprzyjaźnia się z jaskiniowcem o imieniu Spot. Dzieci z zaciekawieniem i uwagą obejrzały ten film.

Katarzyna Kiersnowska

DSCN99924 grudnia do naszej Szkoły dotarł sam św. Mikołaj, który odwiedził wraz z przedstawicielkami Rady Rodziców, wszystkie klasy. Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie zaprezentowali wierszyki, piosenki bądź kolędy, po wysłuchaniu których Mikołaj wręczył dzieciom pyszne cukierki. Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.

Dziękujemy serdecznie Mikołajowi za przybycie i do zobaczenia za rok!

 

Klaudia Mrowińska-Fiołek

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

wybieram wodeW ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Wybieram wodę”, czyli wspólnej inicjatywy Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Instytutu Promocji Zdrowia i Dietoterapii w naszej Szkole został zorganizowany  konkurs na pracę pod takim właśnie tytułem. Zadanie polegało na przedstawieniu, jak ważną rolę w zachowaniu zdrowia odgrywa prawidłowe nawodnienie i jakie ma to znaczenie dla naszego organizmu, który w około 70% składa się z wody. Nasz organizm potrzebuje jej, aby prawidłowo funkcjonować. Jest to podstawowy składnik naszej diety, o którym często zapominamy. Warto podkreślić fakt, że bez jedzenia jesteśmy w stanie przeżyć kilka tygodni, natomiast bez wody tylko kilka dni.

7697571.3

4 grudnia z okazji mikołajek klasy: 4a, 4b, 5a i 5b pod opieką wychowawców (M. Sucharska, I. Sysojew-Osiński, I. Poźniak, Z. Stec) poszły do Kina "Rejs" na film "Operacja Arktyka". Film opowiadał o 13-letniej Julii i jej rodzeństwie: Idzie i Sindre, którzy przyprowadzili się do nowego miasta na północy mroźnej Norwegii. Ich ojciec pracował jeszcze dalej – prawie pod biegunem północnym. Dzieciaki postanawiły w tajemnicy odwiedzić ojca i zakradły się do helikoptera ratowniczego. Ale trasa lotu zostala zmieniona i rodzeństwo wylądowało na opuszczonej wyspie na dalekiej północy. Niewielki zapas jedzenia, dzika przyroda i brak kontaktu z cywilizacją sprawiają, że Julia i jej młodsze rodzeństwo muszą połączyć siły, aby przetrwać w nadziei, że ratunek w końcu nadejdzie. Dzieci w napięciu obejrzały ten pasjonujący i niezwykle wzruszający film. Film "Operacja Arktyka" gorąco polecamy - obejrzyjcie koniecznie!

Iwona Poźniak

V 02753 grudnia odbyła się VII Olimpiada Wiedzy Muzycznej organizowana przez Szkołę Muzyczną Yamaha. Wzięły w niej udział: Kamila Hulecka i Klaudia Falejczyk z 6b w kategorii szkół podstawowych.Tematem była muzyka polskiego średniowiecza. Olimpiada przebiegała dwuetapowo, test teoretyczny i test słuchowy. Klaudia Falejczyk zdobyła I miejsce i główną nagrodę czyli półroczne stypendium na naukę na wybranym kierunku muzycznymKamila Hulecka zajęła III miejsce i otrzymała bilety na przedstawienie baletowe ,,Dziadek do Orzechów''oraz wejściówki na baseny. Opiekunem uczennic jest p. M. A. Kujawska-Kożuchowska.

M. A. Kujawska-Kożuchowska

scrabbleW październiku 2015 w bibliotece szkolnej rozpoczęło swoją działalność Szkolne Koło Scrabble. Koło działa pod patronatem Ogólnopolskiego Programu Scrabble w Szkole. Zostaliśmy zarejestrowani w programie i otrzymaliśmy gratisowy zestaw do gry – 4 grudnia 2015 roku. Scrabble to jedna z jedna z najpopularniejszych gier słownych na świecie. Pomaga ona rozwijać umiejętność logicznego myślenia, dedukcji i wyszukiwania nowych strategii, poszerza słownictwo uczestników. Pobudza także i rozwija wyobraźnię dzieci i młodzieży. Uczniowie z klas 4-6 spotykają się w czytelni biblioteki w czwartki na 7. godz. lekcyjnej i rozwiązują zadania pod czujną opieką p.Grażyny Meger.

                  Grażyna Meger

AIDS4 grudnia 2015 r. uczniowie: Kamila Hulecka, Klaudia Falejczyk i Kuba Kępa z klasy 6b reprezentowali naszą Szkołę w XIV  Międzyszkolnym Konkursie wiedzy o HIV i AIDS, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Słupsku. Po napisaniu testów drużyna musiała rozwiązać krzyżówkę o układzie krążenia; krwionośnym i limfatycznym. Za zadanie mieli też przygotowanie plakatu o tolerancji wobec osób zarażonych wirusem. Nasza drużyna zajęła II miejsce. GRATULACJE!

Sylwia Siedlar

DSC00227W ramach szkolnego koła europejskiego, uczennice z klasy 5b wraz z opiekunem p. Beatą Grądzką zorganizowały dzień włoski. Było wiele ciekawych prezentacji oraz ciekawostek dotyczących Włoch. Dwie uczennice – Wiktoria Pierzchało i Maja Jabczyńska - przygotowały krzyżówkę, kalambury oraz quiz, który był nie lada wyzwaniem dla reszty grupy. Cztery dziewczyny, które zdobyły największą ilość punktów, dostały słodki upominek. Nie zabrakło także włoskiego jedzenia, takiego jak minipizze, czy włoskie ciasto, które zrobiła Angelika Murawska. Całej grupie ten dzień bardzo się spodobał. Od teraz wszyscy będziemy wiedzieli, jak nazywa się prezydent Włoch i słynny wulkan na Sycylii.

Maja Jabczyńska

choinkaUwaga konkurs!!!

Dyrektor Szkoły i Rada Rodziców serdecznie zapraszają uczniów do wzięcia udziału w świątecznym konkursie

pt. „Najpiękniejsza ozdoba choinkowa”.

Uczestnikiem może być każdy, kto dostarczy co najmniej jedną ozdobę choinkową wykonaną dowolną techniką. Na ocenę wpływać będzie pomysł dzieci i atrakcyjność wykonanej ozdoby. Prace powinny być podpisane i dostarczone

w terminie od 1 do 15 grudnia 2015

do świetlicy szkolnej. Organizatorzy przewidują atrakcyjne nagrody.

Szczegóły w regulaminie konkursu.

Regulamin

Zapraszamy do udziału w konkursie!

Foto 1 andrzejki etyka zmUczniowie naszej Szkoły z klas II-VI, uczęszczający na zajęcia z etyki, pod kierunkiem opiekunki p. Grażyny Meger, przygotowali zajęcia poświęcone wróżbom andrzejkowym. Andrzejki są obchodzone 29 listopada. Jest to wieczór wróżb oraz wigilia świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji oraz Rosji. Pochodzenie andrzejkowych wróżb prawdopodobnie wskazuje na starożytną Grecję. W Polsce w tym dniu w zależności od regionu wróżby dotyczą przyszłości, najczęściej zamążpójścia. W andrzejki główną atrakcją są przede wszystkim wróżby. Uczniowie poznawali swoją przyszłość na podstawie takich wróżb jak: drzewko szczęścia, andrzejkowa numerologia, andrzejkowa wróżba z monetą, andrzejkowa wróżba z butelką, kwiatowa wróżba andrzejkowa, szpilki andrzejkowe, magiczny krąg na andrzejki, kolorowo andrzejkowo, andrzejkowe serce i innych. Nietypowa lekcja etyki, pełna zabaw i wróżb na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów.

                 Grażyna Meger

DSCF165727 listopada w naszej Szkole odbyła się kolejna akcja z cyklu Kolorowe Dni. Jesienną barwą, która dominowała w ostatni piątek miesiąca, był kolor pomarańczowy. To połączenie czerwieni i żółci, symbol spontaniczności, zdecydowania i optymistycznego nastawienia do życia. Swoją pomysłowością zaskoczyły nas dzieci z klasy 2b. Wychowawczyni grupy, pani Dorota Pawelczyk zadbała aby każdy uczeń miał na sobie chociaż jeden pomarańczowy element.  Właśnie ta klasa została laureatem naszego konkursu. Zwycięzcy w nagrodę otrzymali pamiątkowy dyplom. Serdecznie gratulujemy nagrodzonej klasie i jej rodzicom, którzy z dużym zaangażowaniem przygotowali stroje na kolorowy dzień.

Dorota Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

lekkoatletyka27 listopada 2015 roku 24–osobowa reprezentacja szkoły klas młodszych wzięła udział w lekkoatletycznym święcie dla najmłodszych w ramach programu Lekkoatletyka dla każdego. Celem eventu było zachęcenie dzieci do uprawiania sportu, a w szczególności trenowania lekkoatletyki. Impreza odbyła się w hali Centrum Lekkoatletycznego im. Ryszarda Ksieniewicza. Uczniowie brali udział w zmaganiach sportowych i zabawach lekkoatletycznych.

WP 20151118 004Wiktoria Beniuk z kasy 6 a naszej Szkoły zajęła 7 miejsce w Małym Finale Ogólnopolskiego Konkursu Ojczyzny Polszczyzny, który odbywa się pod patronatem Stowarzyszenia Ojczyzny Polszczyzny i prof. Jana Miodka. Ogółem w województwie pomorskim w zmaganiach z zawiłościami języka polskiego wzięło udział 183 uczniów. Do Małego Finału - części ustnej konkursu - zakwalifikowało się tyko 19 osób. Wiktorii serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Iwona Poźniak

Lekcja pokazowa 125 listopada w klasach 4a i 4b odbyła się lekcja pokazowa z języka niemieckiego, jako języka mniejszości narodowej, która została przeprowadzona przez p. Dorotę Pietrzak. Temat zajęć brzmiał: ,, Spojrzenie na Niemcy - Blick auf Deutschland’’. Na lekcji obecni byli: p. Paweł Dajer Dyrektor Szkoły oraz p. Grażyna Meger Lider Zespołu Samokształceniowego Humanistów. Zajęcia zostały przeprowadzone metodami aktywizującymi z użyciem tablicy interaktywnej. Uczniowie rozwiązywali zadania on-line, lokalizowali państwa niemieckojęzyczne na mapie Europy, współpracowali w parach, wcielali się w role znanych osób pochodzących z kraju naszych zachodnich sąsiadów: Heidi Klum, Tila Schweigera, Thomasa Müllera, pani Kanclerz Angeli Merkel. Dzieci spisały się znakomicie. Wszyscy pracowali aktywnie i z pełnym zaangażowaniem.

                                                                                        Grażyna Meger

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Foto ksiazki na strone 452x640Biblioteka szkolna informuje, że uczestniczy w Ogólnopolskim Programie „Książki naszych marzeń”, którego inicjatorem jest Ministerstwo Edukacji Narodowej. Program ten ma na celu: doposażyć biblioteki szkolne w książki o tematyce bliskiej współczesnym doświadczeniom uczniów w poznawaniu i rozumieniu otaczającego świata; promować czytelnictwo wśród uczniów szkół podstawowych; urozmaicać realizację programów nauczania przez zapewnienie uczniom atrakcyjnej oferty lekcji bibliotecznych i inne. W ramach tego przedsięwzięcia zakupiono 120 bardzo ciekawych, kolorowych, pięknie ilustrowanych książek dla uczniów naszej Szkoły. Książki te przybyły do naszej biblioteki 25. 11. 2015 r. i niedługo trafią na półki. Na razie jednak w bibliotece trwają prace związane z opracowaniem technicznym woluminów i wpisywaniem ich do bazy programu komputerowego Mol Optivum. Następnie będzie wdrażany w szkole specjalnie opracowany projekt działań, w którym wykorzystywane będą pozyskane książki.

                                                                                   Grażyna Meger

                                                                                        

DSCF162626 listopada w naszej Szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski klas 4-6. Ulubiona muzyka i dekoracje sprawiły, że wszyscy poczuli niezwykłą atmosferę i cudownie się bawili. Uczniowie brali udział w licznych konkursach. Dzieciom najbardziej podobało się gryzienie pączków, żonglowanie piłką, przeskakiwanie przez skakankę. Dużym powodzeniem cieszył się konkurs na najlepszą parę taneczną. Zabawę należy uznać za udaną. Długo będziemy ją pamiętać.

Członkowie Samorządu Uczniowskiego składają serdeczne podziękowania panu Jackowi Bochenkowi za doskonałą oprawę muzyczną oraz wszystkim dyżurującym nauczycielom, którzy rzetelnie dbali o bezpieczeństwo uczestników imprezy.

Dorota Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

IMG 0036 319 listopada w SP 9 w Słupsku obchodzony był Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Brały w nim udział klasy szóste. Uczniowie wykonali plakaty związane z tematyką dotyczącą szkodliwości palenia tytoniu. W zajęciach brały także udział studentki III roku Pielęgniarstwa Akademii Pomorskiej, które pod kierunkiem pielęgniarki szkolnej Marioli Witkowskiej, przygotowały pogadanki, krzyżówki, ulotki, plakaty i na koniec była dyskusja. Akcja miała na celu przekonanie uczniów i rodziców do bezpiecznych i pozytywnych zachowań prozdrowotnych związanych z życiem bez nałogów oraz unikanie bardzo negatywnych skutków zdrowotnych wynikających z czynnego i biernego palenia.

Iwona Kowanda

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

20151124 11380424 listopada uczniowie klasy 2b pod opieką p. Doroty Pawelczyk zwiedzili Basztę Czarownic – budynek Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej. W galerii organizowane są wystawy malarstwa, fotografii, małych form rzeźbiarskich, grafiki, rysunku i instalacji przestrzennych. Wewnątrz Baszty znawcy i miłośnicy współczesnej sztuki mogą obejrzeć interesującą ich wystawę. Nasi mali miłośnicy tym razem wzięli udział w lekcji o sztuce.

andrzejki 5b25 listopada uczniowie klasy 5 b spotkali się na klasowych Andrzejkach. Przy samodzielnie przygotowanych wróżbach i zabawach miło spędzili popołudniowy czas. Przyszły zawód, rodzina, miejsce zamieszkania, imię sympatii - wierzyć wróżbie czy nie? A może jednak.

 

Zbigniew Stec

Euronet24 listopada w Urzędzie Miejskim w Słupsku odbyła się konferencja pod tytułem ,,Wdrażanie Projektu Edukacyjnego Euronet 50/50 Max’’. Naszą placówkę reprezentował Dyrektor, pan Paweł Dajer. Imprezę zainaugurowali: pan Robert Biedroń, Prezydent Miasta Słupska i pani Beata Maciejewska, Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Słupska ds. Zrównoważonego Rozwoju Zielonej Modernizacji Miasta. Zgromadzeni obejrzeli prezentacje multimedialne przygotowane przez: panią Annę Jaskułę, Dyrektora Stowarzyszenia Gmin Polska Sieć ,,Energie Cites’’ oraz kierowników projektu: panią Patrycję Płonkę i pana Marcina Łojka.

foto 23 11 2015 223 listopada 2015 r. po raz kolejny w naszej Szkole zagościł Internetowy Teatr Telewizji Polskiej dla szkół. Tym razem uczniowie z klas: 2b, 3a i 3a, pod opieką nauczycieli: p. Doroty Pawelczyk, p. Iwony Maciaszek, p. Grażyny Meger, oglądali na dużym ekranie „na żywo” bezpośrednią transmisję przedstawienia pt. „Historia Śnieżki” z Teatru Maska w Rzeszowie. Spektakl ten został przygotowany na motywach baśni braci Grimm, którzy są twórcami najbardziej znanych baśni, które od setek lat fascynują czytelników. Uniwersalną siłą tej baśni jest świat przedstawiony, ukazany dokładnie tak, jak dziecko go postrzega – w sposób uproszczony, czarno-biały, dwudzielny na zasadzie dobro - zło, gdzie dobro zawsze zwycięża, a zło musi być ukarane.

                                                                                     Grażyna Meger

DSC0019913 listopada odbył się w naszej Szkole kolorowy dzień - DZIEŃ BIAŁO-CZERWONY. Dziękujemy wszystkim tym, którzy poczuli radosnego ducha patriotyzmu i tego dnia przywdziali strój w barwach narodowych. Jak zwykle pomysłowość uczniów, a przede wszystkim rodziców mile nas zaskoczyła. Nasze szkolne korytarze zamieniły się w biało-czerwoną rzekę. Nie zabrakło własnoręcznie wykonanych kotylionów, kokard, miniaturowych flag. Organizacja tego dnia miała na celu rozbudzenie wśród uczniów dumy z tego, że jesteśmy Polakami. Zdjęcia przedstawiające najbardziej zaangażowane klasy będzie można oglądać na holu pierwszego piętra.

Dorota Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

DSC 0810 listopada w naszej Szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość poprowadził p. Igor Sysojew–Osiński a o tym ważnym wydarzeniu przypomniała nam klasa 4b. Uczniowie w nietypowy sposób wyjaśnili, czym jest współczesny patriotyzm i jak należy go rozumieć. Nie zabrakło też pieśni odzwierciedlających drogę Polaków do niepodległości.

Podczas uroczystości odbyło się wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu na plakat o zdrowym odżywianiu, który odbywał się w ramach projektu Erasmus + „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Igor Sysojew - Osiński

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

telefonyW październiku 2015 r. postanowiliśmy włączyć się do ogólnopolskiej akcji ekologicznej, w której zebrane zużyte lub uszkodzone telefony zostaną przekazane do profesjonalnego recyklingu. Akcję zorganizowała firma Ekophone, której celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie, szczególnie wśród ludzi młodych. Zużyte telefony komórkowe stanowią ogromne zagrożenie dla naszego środowiska naturalnego, ponieważ zawierają metale ciężkie takie jak np. kadm i ołów. Wyrzucony telefon komórkowy może zatruć znaczne ilości wody i gleby. Nasi uczniowie zebrali 171 sztuk (28 kg.) starych telefonów i tym samym spowodowali, że nie trafią one do śmietnika.

Publikacja116 listopada 2015 r. w naszej Szkole odbył się I etap XII Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego: Z POPRAWNĄ POLSZCZYZNĄ NA CO DZIEŃ. Wzięło w nim udział 12 uczniów z klas 4 – 6 przygotowywanych podczas dodatkowych zajęć polonistycznych przez p. Grażynę Meger. Celem nadrzędnym konkursu jest propagowanie języka polskiego wśród dzieci i młodzieży oraz wyrabianie w uczniach nawyku dociekliwości poznawczej. Zadaniem uczestników było udzielenie jednej poprawnej odpowiedzi na pytania testowe. Wyniki I etapu oraz listę uczniów zakwalifikowanych do II etapu dostaniemy 14 grudnia 2015 r. Gratulujemy uczestnikom konkursu i życzymy sukcesów w dalszych zmaganiach z językiem polskim.

Grażyna Meger

DSC04371 800x60013 listopada br. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Przyszpitalnymi nr 9 w Słupsku odbył się V Międzyszkolny Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej, którego celem było rozwijanie zainteresowań młodego pokolenia Polaków pieśnią patriotyczną i żołnierską, poszerzenie edukacji patriotycznej o prezentację działań o charakterze artystycznym oraz upowszechnianie historii naszego kraju poprzez piosenkę.

16 11 biblioteka 1Biblioteka szkolna informuje, że otrzymała od Rady Rodziców działającej w roku szkolnym 2014/2015 cenne dary książkowe. Księgozbiór biblioteki został wzbogacony o nowe (prosto z księgarni) woluminy, w tym powieści, opowiadania, lektury, bajeczki, książki popularnonaukowe. Wśród nich dominują wydawnictwa z działu literatura dla dzieci i tytuły takich autorów jak: Norman Bridwell, Tina Nolan i innych. Książki wzbogacą księgozbiór biblioteki i będą cennym uzupełnieniem jej zbiorów. Dziękujemy i polecamy książki naszym czytelnikom.

Grażyna Meger

kotekWraz z Samorządem Uczniowskim, którego opiekunem jest p. Dorota Pietrzak postanowiliśmy pomóc zwierzętom, które nie maja swoich właścicieli i los skierował je do schroniska w Słupsku przy ulicy Portowej 1. W naszym mieście jest ono prowadzone przez organizację OTOZ Animals, która skupia 9 schronisk dla bezdomnych zwierząt oraz ośrodek dla zwierząt gospodarskich odebranych podczas interwencji dotyczących znęcania się nad zwierzętami. W październiku uczniowie naszej Szkoły zebrali sporą ilość karmy suchej, jak i puszek dla zwierząt. Zebraliśmy też koce, kołdry i poduszki, które posłużą jako legowiska dla piesków i kotów.

Konkurs AIDS HIVDnia 10 listopada 2015 r. odbył się szkolny konkurs wiedzy o HIV i AIDS, który miał na celu wyłonienie drużyny, która będzie 4 grudnia 2015 r. reprezentowała naszą Szkołę w XIV Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o HIV i AIDS organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Słupsku.

Laureatami szkolnego konkursu zostali:

Kuba Kępa kl. 6b.

Klaudia Falejczyk kl. 6b.

Kamila Hulecka kl. 6b.

DSC 0722 800x5335 listopada w Szkole Podstawowej z Oddziałami Przyszpitalnymi nr 9 im. kmdra por. Stanisława Hryniewieckiego w Słupsku odbyło się Pasowanie Pierwszoklasistów. Pasowanie zaszczycili swoją obecnością goście: Tomasz Bobin – dyrektor Urzędu Morskiego, Iwona Sudakiewicz – dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 5, Beata Wojtecka – dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 6, kmdr ppor dr Dariusz Kloskowski z CSMW, kmdr ppor Krzysztof Kurzeja z CSMW, starszy chorąży sztabowy Tomasz Wolski z CSMW, starszy bosman Mirosław Lamkowski oraz przedstawiciel Rady Rodziców SPzOP nr 9 w Słupsku. Dzieci śpiewały, recytowały wiersze i zostały poddane trzem próbom.

20151105 1146555 listopada 2015 r. w klasie 3 B odbyła się pogadanka pt. Zdrowy styl życia. Zajęcia przygotowały:p. pielęgniarka Mariola Witkowska wraz ze studentkami III roku: Zuzanną Maroń i KingąKalatą. Dzieci dowiedziały się co jest zdrowe dla naszego organizmu, ile posiłków należy spożywać w ciągu dnia, jakie warzywa i owoce należy jeść, by być zdrowym. Przypomniały, że w naszym jadłospisie powinny być: woda, soki oraz kasze i ryż. Rozmawiały o tym, że bardzo ważne jest uprawianie sportu np. bieganie, codzienna gimnastyka, spacery na świeżym powietrzu.  Uczniowie odpowiadali na pytania, rozwiązywali krzyżówki. Na koniec pogadanki dzieci otrzymały upominki w postaci kolorowych folderów, propagujących zdrowy styl życia oraz naklejki związane ze zdrowiem.

Katarzyna Kiersnowska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

DSC 042129 października w klasach II a i II b zostały przeprowadzone lekcje dotyczące bezpiecznej drogi do szkoły. W klasie II a zajęcia poprowadził podinspektor Arkadiusz Gadomski, natomiast w klasie II b – aspirant Łukasz Hołtyn z Komendy Miejskiej Policji.
Uczniowie poznali zasady bezpieczeństwa poruszania się pieszych po drodze. Dowiedzieli się, jak przekraczać jezdnię z sygnalizacją świetlną i bez sygnalizacji. Poznali zasady przewożenia dzieci w pojazdach.
Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach.
Iwona Kowanda

SAM 0024 800x60029 października w naszej Szkole odbyły się warsztaty pn. „Matematyczne zabawy nawigacyjne na mapie morskiej” zorganizowane przez ODN w Słupsku. Zajęcia, przeznaczone dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych oraz nauczycieli matematyki i przyrody na tym poziomie edukacyjnym, przygotował i przeprowadził kmdr ppor. dr Dariusz Kloskowski. Uczestnicy spotkania poznali morskie jednostki miary, właściwości mapy morskiej, nauczyli się określać na niej położenie geograficzne oraz wyznaczać kurs według podanych współrzędnych przy pomocy trójkątów nawigacyjnych.

foto halloween 129 października 2015 r. odbyły się w naszej Szkole zajęcia poświęcone świętu Halloween. Uczniowie zapoznali się z prezentacją multimedialną pt. „Halloween coustoms”, poznali pochodzenie tego święta, zwyczaje z nim związane. Następnie w rytm, specjalnie na tę okoliczność dobranej muzyki, brali udział w konkursach: opowiadanie, recytacja wiersza, mumia, witraże, przeprawa, ozdabianie dyni, walka na miny i innych. Całość zorganizowała uczennica z klasy 6a – Anita Kurdunowicz pod kierunkiem p. Grażyny Meger.

Grażyna Meger

foto 526 października 2015 r. klasy trzecie pod opieką wychowawczyń: p. Iwony Maciaszek, p. Katarzyny Kiersnowskiej oraz p. Grażyny Meger udały się na spotkanie autorskie do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Słupsku. Tam, w ramach Słupskiej Jesieni Literackiej, gościła wszystkich p. Wioletta Piaseckapolska baśniopisarka, tworząca literaturę dla dzieci. Jest autorką ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, dwóch biografii m.in. Hansa Christiana Andersena i Faustyny Morzyckiej, czterech sztuk teatralnych, wielu słuchowisk radiowych. Książki p. Wioletty Piaseckiej wielokrotnie wygrywały plebiscyty czytelnicze.

kids athletics126 października 2015r. w sali gimnastycznej naszej Szkoły odbył się event lekkoatletyczny „Kids Athletics” w ramach programu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki „Lekkoatletyka dla każdego”. Uczniowie klas Ia, Ib, IIb, IIIa pod opieką p. Suszczewicz, p. Helinskiej, p. Pawelczyk i p. Maciaszek wzięli aktywny udział w lekkoatletycznej zabawie.

Nasi najmłodsi uczniowie cyklicznie uczestniczą w tego rodzaju zajęciach sportowych. Celem zajęć „Kids Athletics” jest przede wszystkim poprawa stanu zdrowia oraz sprawności fizycznej dzieci, a także poprawa i rozwijanie zdolności motorycznych. Takie zajęcia sprzyjają również integracji naszych uczniów.

DSC 040523 października w SP 9 odbyły się badania diagnostyczne oraz porady stomatologiczne. W badaniach brali udział uczniowie naszej szkoły, których rodzice wyrazili na to zgodę. Były one przeprowadzane przez lekarzy warszawskich klinik partnerskich Dental Clinic oraz Villa Nova Dental Clinic dla Fundacji Wiewiórki Julii, zajmującej się profilaktyką stomatologiczną dzieci.
Po badaniu każde dziecko otrzymało kartę badania pacjenta do przekazania rodzicom. Nie zabrakło także upominków. Wszyscy uczniowie otrzymali od Fundacji Wiewiórki Julii upominek do higieny jamy ustnej, czyli tubkę pasty do zębów.
Koordynatorkami akcji w naszej szkole były: Mariola Witkowska i Ewa Zalewska – pielęgniarki oraz  Iwona Kowanda – pedagog.
Iwona Kowanda
 

23 października w SP 9 odbyły się badania diagnostyczne oraz porady stomatologiczne. W badaniach brali udział uczniowie naszej szkoły, których rodzice wyrazili na to zgodę. Były one przeprowadzane przez lekarzy warszawskich klinik partnerskich Dental Clinic oraz Villa Nova Dental Clinic dla Fundacji Wiewiórki Julii, zajmującej się profilaktyką stomatologiczną dzieci.

Po badaniu każde dziecko otrzymało kartę badania pacjenta do przekazania rodzicom. Nie zabrakło także upominków. Wszyscy uczniowie otrzymali od Fundacji Wiewiórki Julii upominek do higieny jamy ustnej, czyli tubkę pasty do zębów.

Koordynatorkami akcji w naszej szkole były: Mariola Witkowska i Ewa Zalewska – pielęgniarki oraz  Iwona Kowanda – pedagog.

DSCF156521 października w Słupskim Inkubatorze Technologicznym odbyła się konferencja Słupsk w Kosmosie, inaugurująca projekt kosmiczny ,,Pan Stanisław’’ w placówkach oświatowych na terenie naszego miasta. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie wchodzący w skład samorządów klasowych. Imprezę zainaugurowała Wiceprezydent Słupska, pani Krystyna Danilecka-Wojewódzka. Za pomocą Skype’a połączyliśmy się z panem Robertem Biedroniem. Pan Prezydent nie mógł uczestniczyć w konferencji, ponieważ brał udział w Kongresie Władz Lokalnych i Regionalnych Rady Europy w Strasburgu. ,,Jesteśmy już miastem kosmicznym’’- stwierdził pan Prezydent.

20151020 10180620 października 2015r. klasa I B wraz z wychowawczynią Bożeną Helinską odwiedziła grupę 4 w Miejskim Przedszkolu numer 5. "Tropiciele", bo tak ta grupa się nazywa, przywitała nas występem artystycznym. Wspólnie przygotowaliśmy przestrzenną pracę plastyczną o jesieni. Dzieci opowiadały przedszkolakom o kontrakcie klasowym i zasadach zachowania w szkole. Wspólnie śpiewaliśmy i tańczyliśmy. Dostaliśmy zakładki do książek, jabłka i gruszki. Było super.

Bożena Helinska

 

 

sniadanie daje mocUczniowie klas 1-3 przygotowują się do ogólnopolskiej akcji Bicia Rekordu Guinnessa „ŚNIADANIE DAJE MOC”. Nasza Szkoła jako jedyna w całym województwie pomorskim otrzymała 1000,00 zł – grant w postaci dofinansowania do zorganizowania i przeprowadzenia największej lekcji gotowania zdrowego śniadania. Wyróżnienie zostało przyznane dzięki uczennicy klasy 5 b Martynie Kowalik (wych. Zbigniew Stec) oraz nauczycielkom: p. Małgorzacie Somionce i p. Ewie Tyborczyk, które opracowały hasło konkursowe: Zdrowie wybieramy - razem śniadanie przyrządzamy aż rekord pobijamy!

Małgorzata Somionka

1a     1b

Głosowanie na SuperPierwszaki trwa. Wciąż mamy szansę na cenne nagrody, więc bardzo prosimy całą społeczność naszej Szkoły: Uczniów, Rodziców, Nauczycieli, Pracowników Szkoły o głosy! Głosujcie na PIERWSZAKI z dziewiątki! 

Klasa IA - TUTAJ    Klasa IB - TUTAJ

pomozmy zwierzetomŚwiatowy Dzień Zwierząt (ang. World Animal Day) – święto obchodzone corocznie w październiku w dzień wspominania w Kościele powszechnym św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii.

Po raz pierwszy Światowy Dzień Zwierząt został zorganizowany w Polsce w 1993 roku. W tym czasie zwracamy uwagę społeczeństwu na los bezdomnych zwierząt, znęcanie się nad zwierzętami oraz warunki bytowe w schroniskach.

Dlatego postanowiliśmy pomóc zwierzętom w schronisku przetrwać zimę i poszukać w domowych zasobach starych kocy na legowiska. Oczywiście mile widziana będzie też karma.

Sylwia Siedlar

minister16 października w naszejSzkole gościła Dorota Pyć, wiceminister infrastruktury i rozwoju, która w resorcie jest odpowiedzialna za gospodarkę morską i żeglugę śródlądową. W spotkaniu wziął udział również dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku – Tomasz Bobin. Wizyta była związana ze zbliżającą się XX edycją Festiwalu Piosenki Marynistycznej „Łajba 2016”. Pani minister zapowiedziała pomoc w organizacji przyszłorocznej - jubileuszowej - edycji Festiwalu Piosenki Marynistycznej „Łajba 2016”.

dzien nauczyciela14 października w Szkole Podstawowej z Oddziałami Przyszpitalnymi nr 9 w Słupsku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Gośćmi oświatowego święta byli: Pan Tomasz Bobin - Dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku, ksiądz proboszcz z Parafii NMP - Zbigniew Krawczyk oraz przedstawiciele Rady Rodziców - Pani Klaudia Mrowińska - Fiołek oraz Pani Anna Sielska. W części oficjalnej Dyrektor Szkoły - Pan Paweł Dajer złożył życzenia oraz wręczył nauczycielom i pracownikom szkoły nagrody z okazji DEN. Wszystkim uczestnikom spotkania z programem artystycznym zaprezentowali się uczniowie z klasy 5 b.

Zbigniew Stec

DSC000578 października 2015r. uczniowie klas czwartych wzięli udział w wycieczce do Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce gdzie odbył się długo oczekiwany Chrzest Morski. Data została wybrana nieprzypadkowo, bo w rocznicę zatonięcia okrętu Orkan – którym dowodził patron naszej szkoły.

Po przywitaniu przez współorganizatorów z CSzMW dzieci napisały test wiedzy marynistycznej i zwiedziły salę tradycji.

Następnym punktem programu była musztra prowadzona przez szkoleniowców i marynarzy z jednostki oraz tor przeszkód. Uczniowie uczyli się maszerować, biegać i wykonywać zwroty na komendę.

Po zawodach sportowych i mustrze nastąpiło rozdanie dyplomów dla najlepszych i najwytrwalszych. Potem obie klasy przejechały autokarem aby obejrzeć symulator statku i poczuć się tak jak na prawdziwym mostku kapitańskim.

foto 1 strona swiat garmana8 października 2015 r. uczniowie przebywający w czytelni biblioteki szkolnej obejrzeli bezpośrednią transmisję spektaklu teatralnego pt. „Świat Garmannaz Teatru Baj w Warszawie, w ramach Ogólnopolskiego Projektu Internetowego Teatr Telewizji Polskiej dla szkół, którego szkolnym koordynatorem jest p. Grażyna Meger. Spektakl powstał na podstawie utworów Stiana Hole - współczesnego norweskiego grafika i autora książek dla dzieci. Przedstawia świat widziany oczami chłopca o imieniu Garmann, jego niepokoje i radości, przyjaźnie i antypatie. Hole, a za nim twórcy spektaklu, próbują dowieść, że trudne pytania o lęk, przemijanie, o przyjaźń i miłość nie są zarezerwowane tylko dla dorosłych.

1W piątek, 2 października, marynistyczny wystrój naszej Szkoły wzbogacił się o prawdziwą żaglówkę, którą sprezentował Szkole p. Mirosław Lamkowski. Inicjatorem sprowadzenia tej jednostki pływającej do Szkoły jest p. komandor ppor. Dariusz Kloskowski. Niebawem łódka będzie miała maszt i żagiel, a uczniowie ze szkolnego koła Ligi Morskiej zrobią flagi kodu sygnałowego do ozdobienia jej. Żaglówka nie ma jeszcze nazwy, więc ogłaszamy konkurs na nazwę dla żaglówki. Propozycje nazwy proszęprzesyłać poprzez wiadomości na Librusie, na konto p. I. Poźniak do 15 października br. Ofiarodawcy żaglowki - p. Mirosławowi Lamkowskiemu i pomysłodawcy przedsięwzięcia - p. komandorowi ppor. Dariuszowi Kloskowskiemu serdecznie DZIĘKUJEMY!

Iwona Poźniak

superpierwszakiZagłosuj na nasze PIERWSZAKI! Pomóż dzieciakom z naszej "Dziewiątki" zdobyć atrakcyjne nagrody! Klasa I A i I B naszej Szkoły biorą udział w plebiscycie Głosu Pomorza "SuperPierwszaki". Że nasze PIERWSZAKI są SUPER, to wiadomo, więc głosujcie! Głosuj tutaj:http://www.gp24.pl/plebiscyt/superpierwszaki

Oto zasady: Swój głos na wybraną klasę pierwszą będzie można oddać pomiędzy 9 a 23 października. Regulamin plebiscytu przewiduje trzy sposoby głosowania: poprzez „kliknięcie” na portalu gp24 (codziennie będzie można oddać tym sposobem pięć głosów, każdy o wartości 1 punktu) za pośrednictwem mediów społecznościowych – Facebooka - (codziennie będzie można oddać tą drogą tylko jeden głos, o wartości 2 punktów) poprzez SMS (których można wysłać dowolną ilość, a każdy głos oddany tą metodą będzie miał wartość 5 punktów).

logo zolnierskiV Międzyszkolny Konkurs Piosenki Żołnierskiej

i Patriotycznej 2015

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przyszpitalnymi nr 9 w Słupsku

          Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przyszpitalnymi nr 9 w Słupsku zaprasza do wzięcia udziału w organizowanym przez nas V Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej. Pragniemy stworzyć okazję do wymiany artystycznych wrażeń i jednocześnie zaproponować nowy – artystyczny sposób na wychowanie patriotyczne młodych Polaków. Będziemy zaszczyceni Państwa obecnością na naszym Konkursie i możliwością poznania innych społeczności szkolnych z miasta Słupska i okolic.

DSC 354424 września uczniowie naszej Szkoły zwiedzali wieżę kościoła Mariackiego w Słupsku. Była to nagroda za osiągnięcie najlepszych wyników w nauce. Pani dyrektor Jolanta Porada towarzyszyła dzieciom i ich rodzicom wraz z Małgorzatą Zaborowską – opiekunem. Emocji było co niemiara. Wejście wąskimi, krętymi schodami doprowadziło nas pod dach kościoła. Minęliśmy zabytkowe dzwony i wspinaliśmy się wyżej. Po tych trudach naszym oczom ukazał się przepiękny widok - panorama miasta Słupska i okolic. W blasku słońca podziwialiśmy nasze miasto, tonące w zieleni. Ksiądz proboszcz Zbigniew Krawczyk   opowiadał nam historię kościoła wybudowanego w stylu gotyckim i samej wieży, która jest krzywa.

Małgorzata Zaborowska

pilka nozna124 i 25 września na boisku Orlik przy ul. Wiatracznej odbyły się mecze grupowe piłki nożnej chłopców. Nasi zawodnicy grali w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży. Rozegraliśmy 4 spotkania wygrywając z SP6 i SP5, Oraz remisując z SP2 i SP3. Do półfinałów zakwalifikowały się 4 Szkoły Podstawowe nr: 1, 4, 3 i 9. Wiosną rozegramy pierwszy mecz półfinałowy z drużyną SP4. Ciągle mamy szanse na miejsce medalowe. Dziewiątkę reprezentowali: J. Szynkielewski, K. Łabędzki, P. Małysko, P. Leśko z VIa. P. Łoboda, K. Kępa z VIb. O. Wojdasiewicz, E. Kępski z Va. Trenerem grupy jest p. Artur Bojkowski. Najwięcej bramek w meczach strzelili: Kamil Łabędzki - 11 oraz Jakub Szynkielewski - 8. Gratulujemy młodym piłkarzom i czekamy na półfinały.

Artur Bojkowski

foto o krasnoludkach 23 09 2015 zmniejszone23 września 2015 r. po raz kolejny w naszej Szkole zagościł Internetowy Teatr Telewizji Polskiej dla szkół. Tym razem uczniowie z klas: 1a i 3a, pod opieką nauczycieli: p. Jolanty Marii Suszczewicz, p. Iwony Maciaszek, p. Moniki Sucharskiej, oglądali na dużym ekranie „na żywo” przedstawienia pt. „O krasnoludkach i sierotce Marysi” z Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Dzięki internetowym łączom nasi uczniowie obejrzeli jedną z najpiękniejszych polskich baśni o Marysi i pociesznych krasnoludkach, które każdego roku wychodzą spod ziemi, by pomagać ludziom.

4420 września 2015r. na „Stawie Łabędzim” w Słupsku zostały rozegrane zawody spławikowe pod nazwą „Złota rybka Prezydenta Miasta Słupska”. Do udziału w zawodach opiekun szkolnego koła wędkarskiego – p. Igor Sysojew–Osiński zgłosił 3 drużyny składające się z najlepszych zawodników koła wędkarskiego. Najlepszą zawodniczką tegorocznych zawodów okazała się Wiktoria Boratyńska z klasy 5a zdobywając indywidualnie III miejsce. Miejsce IV zaś zajął Adrian Gołębiowski z klasy 6b. Kolejnymi, świetnymi wędkarzami okazali się Adrian Lorenc (kl.5a) oraz Kacper Kalita (kl.5b) zajmując ex aequo VI miejsce indywidualnie. Wszystkie drużyny odniosły sukces.

1818 września 2015r., w Słupsku już po raz dwudziesty drugi odbyło się “Sprzątanie Świata”. Akcja rozpoczęła się o godzinie 8:30 w Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku. Na inaugurację zaproszone zostały również klasy IIIA i IIIB z naszej Szkoły. Przybyłych na miejscu przywitał Robert Biedroń – Prezydent Miasta Słupska oraz Mira Stanisławska-Meysztowicz – założycielka Fundacji Nasza Ziemia. Podczas Sprzątania Świata dzieci i młodzież zbierała różne rodzaje odpadów. Odbyły się również konkursy i ciekawe zabawy. Na koniec akcji dzieci otrzymały soczki i jabłka. Do Szkoły uczniowie wrócili weseli i zadowoleni.

Katarzyna Kiersnowska, Iwona Maciaszek

DSCN997318 września 2015 r. odbył się w naszej Szkole próbny alarm przeciwpożarowy. Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły udało się bezpiecznie i sprawnie zebrać na szkolnym boisku. Po bezpiecznej ewakuacji, jak każdego roku włączyliśmy się do światowej akcji Sprzątanie Świata, której w tym roku przyświeca hasło: „Wyprawa - poprawa”. W ramach tegorocznej edycji kampanii organizatorzy – Fundacja Nasza Ziemia - zwracają uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi.

3 1391771 września w Gimnazjum nr 5 odbyła się Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2015/2016. W uroczystości wzięli udział m.in posłowie na Sejm Rzeczypospolitej- pan Leszek Miller, pan Zbigniew Konwiński, Senator Rzeczypospolitej- pan Kazimierz Kleina, przedstawiciele związków zawodowych, dyrektorzy słupskich placówek oświatowych, delegacje uczniowskie. Naszą Szkołę reprezentowały dzieci z klasy piątej: Iza Zielińska, Michał Sikorski i Dawid Zadworzański. Rok szkolny zainaugurowała Wiceprezydent Słupska, wieloletnia nauczycielka pani Krystyna Danilecka-Wojewódzka składając życzenia uczniom i nauczycielom.

Dorota Pietrzak

DSC 0286 640x4271 września w Szkole Podstawowej z Oddziałami Przyszpitalnymi nr 9 w Słupsku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016. Po dwóch miesiącach wakacji uczniowie ponownie powrócili w mury szkolne, gdzie spotkali się ze swoimi wychowawcami, nauczycielami i kolegami. Na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego obecni byli zaproszeni goście: p. Tomasz Bobin - Dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku, p. Maria Jastrzębska - Dyrektor ds. Pielęgniarstwa - Naczelna Pielęgniarka WSS w Słupsku, kmdr ppor Marek Mazur - z Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce. Uczniów, rodziców i nauczycieli przywitała p. Jolanta Porada - wicedyrektor szkoły. Część artystyczną przygotowali uczniowie z kl. III a pod kierunkiem wychowawcy p. Iwony Maciaszek, a oprawę muzyczną p. Jacek Bochenek.

Iwona Poźniak

27 k20160428 110729 stronawietnia w klasie 5b odbyła się lekcja pokazowa z języka angielskiego, która została przeprowadzona przez p. Monikę Sucharską. Temat zajęć brzmiał: ,, Describing appearance- opis wyglądu’’. Na lekcji obecni byli: p. Jolanta Porada Wicedyrektor Szkoły oraz p. Grażyna Meger Lider Zespołu Samokształceniowego Nauczycieli Humanistów. Lekcja ta miała na celu przypomnienie i utrwalenie słownictwa związanego z opisywaniem postaci, wprowadzenie nowej leksyki (opisu fizycznego, wzrostu, budowy ciała, wieku itp.). Zajęcia zostały przeprowadzone metodami aktywizującymi z użyciem pokazu multimedialnego i tablicy interaktywnej. Uczniowie pracowali również w grupach i, np. mając w kopercie napisane imię i nazwisko pedagoga uczącego w naszej Szkole, mieli dokonać ustnego opisu postaci. Natomiast klasa odgadywała, do kogo z grona pedagogicznego pasuje ta charakterystyka nauczyciela. Także praca domowa była ściśle związana z przeprowadzoną lekcją i polegała na opisie członka swojej rodziny. Uczniowie spisali się znakomicie. Wszyscy pracowali aktywnie i z pełnym zaangażowaniem.

                                                                                                                                                                                                             Grażyna Meger