DSCF206725 maja rozstrzygnięto wyniki szkolnego konkursu na najciekawszy komiks ekologiczny. Zadaniem uczestników było stworzenie komiksu obrazującego zasady oszczędzania ciepłej wody, energii elektrycznej i cieplnej. Praca mogła być wykonana w dowolnej kolorystyce i technice plastycznej. Ocenie podlegało: trafność doboru tematu prac, jakość wykonania, stopień trudności, pomysłowość. Decyzja było wyjątkowo trudna, ponieważ każdy z autorów włożył wiele wysiłku w przygotowanie komiksu.

Najlepszą pracę wykonała Iza Zielińska z klasy 5a (wychowawca: Sylwia Siedlar). Na wyróżnienie zasłużył komiks autorstwa Zuzi Gosik z klasy 3b (wychowawca: Katarzyna Kiersnowska). Konkurs zorganizował Samorząd Uczniowski w ramach projektu 50/50 max, którego koncepcja polega na aktywnym zaangażowaniu użytkowników budynków szkolnych w działania mające na celu ograniczenie zużycia energii.

Dorota Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęcia