15439852 1022481917882021 8580463266860984845 nW grudniu klasa 6a wzięła udział w Akcji „Czytamy z Mikołajem”. Szóstoklasiści pracowali w parach. Każdy duet otrzymał karty pracy z innym początkiem opowiadania o Świętym Mikołaju. Najpierw dzieci głośno odczytywały pozostałym uczniom swoje fragmenty mikołajowych historii, słuchały podpowiedzi i pomysłów innych dzieci, jak mogły te opowieści dokończyć rozmową bohaterów tekstu z Mikołajem, a następnie przystąpiły do tworzenia dialogów. Po napisaniu prac uczniowie ćwiczyli czytanie tekstów z podziałem na role i z odpowiednią modulację głosu. W kolejnej części zajęć szóstoklasiści odczytywali swoje opowiadania z dialogiem i nagrywali je na dyktafon. Na koniec wszystkie prace zostały odsłuchane, a dzieci same dokonały oceny przygotowanych i odczytanych dialogów. Zwracały uwagę na treść opowieści i sposób jej głosowego zaprezentowania.

Iwona Poźniak