DSCF23963 stycznia ogłoszono wyniki Wojewódzkiego Konkursu ,,Die schönste Weihnachtskarte’’ (Najpiękniejsza Kartka Świąteczna) dla klas 1-3 uczących się języka niemieckiego. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności językowych, kształtowanie tolerancji dla innych ludzi, rozwijanie zainteresowań, uzdolnień, talentów i wyobraźni uczniów. W kategorii klas pierwszych trzecie miejsce zajęła Wiktoria Furtak z klasy 1a. Wśród wyróżnionych znalazła się również uczennica z klasy 2a Wiktoria Wichlińska. Naszą szkołę godnie reprezentowali również: Vievien Bernacka, Sabinka Ciszewska, Maja Guzowska, Malwinka Kańska, Oliwia Pozlewicz (klasa 1a), Jessica Czechowska, Zuzia Kępińska, Dagmara Uznańska (klasa 2a), Zuzia Sielska (klasa 2b), Maja Krzyżanek, Martyna Wauter, Arianka Raczyńska (klasa 3a).

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Miastku.

Dorota Pietrzak