Już za....

wakacje!!!

Dziennik elektroniczny

librus

Gwiezdny teatr
Wpisany przez Sylwia Siedlar   

 

 

 

gwiezdn  teatrDnia 17 kwietnia 2012 roku uczniowie naszej Szkoły mieli okazję uczestniczyć w prelekcji astronomicznej pod nazwą Gwiezdny Teatr. Podczas pokazu mogli zdobyć wiedzę o ciałach niebieskich, ich strukturze, pochodzeniu, ruchach, ewolucji oraz materii rozproszonej w przestrzeni kosmicznej. Wszystkie zjawiska zostały objaśnione za pomocą urządzeń interaktywnych tj.: projektora gwiazd, filmów, efektów dźwiękowych i świetlnych (treści zgodne z wymogami nowej podstawy programowej).

Organizatorzy uzyskali poparcie największego w Polsce Planetarium Śląskiego w Chorzowie oraz klubu astronomicznego Almukantarat. Otrzymali pozwolenie na korzystanie z profesjonalnych filmów edukacyjnych Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA).

Uczniowie z ogromną uwagą słuchali informacji o kosmosie, bardzo aktywnie uczestniczyli w quizie przeprowadzonym po prezentacji. Wszystkim dzieciom pokaz bardzo się podobał i dopytywały się, kiedy odbędzie się kolejny. Na uwagę zasługuje też sposób prowadzenia pokazu przez pana Szymona Kowalczuka i pana Mariusza Pawlaka, który został przedstawiony jako „kosmiczny kolega”. Na pewno nasi uczniowie zostali zachęceni do zdobywania wiedzy o kosmosie, zobaczyli, że astronomia to nie tylko wzory i liczby, ale również paleta barw na nieboskłonie i obfitość najpiękniejszych zjawisk, jakie mogła dać na matka natura.

 

Zegar

Miejski Portal Edukacyjny

miejski portal edukacyjny logo

LogowaniePogoda

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

Bezpieczne wakacje

bezpieczne wakacje 2014

Muzeum w Słupsku

logo mps

Młodzieżowa Rada Miasta

Europe Direct

Projekt

Logo Szkola demokracji 1
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.