Już za....

NOWY ROK SZKOLNY

Dziennik elektroniczny

librus

Gwiezdny teatr
Wpisany przez Sylwia Siedlar   

 

 

 

gwiezdn  teatrDnia 17 kwietnia 2012 roku uczniowie naszej Szkoły mieli okazję uczestniczyć w prelekcji astronomicznej pod nazwą Gwiezdny Teatr. Podczas pokazu mogli zdobyć wiedzę o ciałach niebieskich, ich strukturze, pochodzeniu, ruchach, ewolucji oraz materii rozproszonej w przestrzeni kosmicznej. Wszystkie zjawiska zostały objaśnione za pomocą urządzeń interaktywnych tj.: projektora gwiazd, filmów, efektów dźwiękowych i świetlnych (treści zgodne z wymogami nowej podstawy programowej).

Organizatorzy uzyskali poparcie największego w Polsce Planetarium Śląskiego w Chorzowie oraz klubu astronomicznego Almukantarat. Otrzymali pozwolenie na korzystanie z profesjonalnych filmów edukacyjnych Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA).

Uczniowie z ogromną uwagą słuchali informacji o kosmosie, bardzo aktywnie uczestniczyli w quizie przeprowadzonym po prezentacji. Wszystkim dzieciom pokaz bardzo się podobał i dopytywały się, kiedy odbędzie się kolejny. Na uwagę zasługuje też sposób prowadzenia pokazu przez pana Szymona Kowalczuka i pana Mariusza Pawlaka, który został przedstawiony jako „kosmiczny kolega”. Na pewno nasi uczniowie zostali zachęceni do zdobywania wiedzy o kosmosie, zobaczyli, że astronomia to nie tylko wzory i liczby, ale również paleta barw na nieboskłonie i obfitość najpiękniejszych zjawisk, jakie mogła dać na matka natura.

 

Zegar

Miejski Portal Edukacyjny

miejski portal edukacyjny logo

Logowanie



Pogoda

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 

Bezpieczne wakacje

bezpieczne wakacje 2014

Muzeum w Słupsku

logo mps

Młodzieżowa Rada Miasta

Europe Direct

Projekt

Logo Szkola demokracji 1




Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.