DSCF283719 czerwca nasza Szkoła brała udział w konferencji z zakresu odnawialnych źródeł energii w ramach projektu ,,Każdy Wat  na wagę złota, czyli pomorskie dzieci i młodzież uczą się jak efektywnie oszczędzać energię w szkole’’.  Spotkanie miało miejsce w Urzędzie Miejskim w Słupsku. Tematykę energii odnawialnej pochodzącej ze słońca przybliżyła nam grupa Sun Team z Zespołu Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć krótki film o Islandii, która posiada specyficzne uwarunkowania geologiczne i gospodarcze, pozwalające na szerokie wykorzystanie zielonej energii. Zgromadzonych zainteresowała również tematyka związana z elektrownią pływową, która wytwarza prąd elektryczny przy pomocy specjalnych urządzeń wykorzystujących przypływy i odpływy morza. Naszą placówkę reprezentowali uczniowie z klasy 6b: Zuzanna Modzelewska, Zuzanna Zołotar, Wiktoria Pierzchało, Maja Jabczyńska, Kacper Kalita i Patryk Szeliga.

Dorota Pietrzak