DSCN9994 800x600Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 tradycyjnie rozpoczęło się częścią oficjalną – zostały wręczone nagrody książkowe dla najlepszych uczniów, a także nagrodzono dzieci, które brały udział w różnorodnych konkursach międzyszkolnych. Rada Rodziców wręczyła nagrody i szarfy dla:  króla dobrych manier, mistrza frekwencji, przyjaciela przyrody i artystki roku. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna zaprezentowana przez uczniów klasy III A pod kierunkiem wychowawczyni p. Katarzyny Kiersnowskiej. Uczniowie przedstawili wakacyjne piosenki i wiersze. Udzielili rad, jak zachować się bezpiecznie podczas wakacji. Oprawą muzyczną zajął się p. Jacek Bochenek, a część oficjalną poprowadziła p. Brygida Skolarus.

Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji i zasłużonego wypoczynku.

Katarzyna Kiersnowska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

DSCN0142 800x60020 czerwca 2018 roku odbył się w szkole Festyn naukowo – rodzinny. Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor szkoły pan Paweł Dajer.  W trakcie festynu uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym z okazji 60 – lecia szkoły, wykonując kotwicę – symbol marynistycznego charakteru szkoły.  Został podsumowany również konkurs na wykonanie ciasta o tematyce marynistycznej. Festyn obfitował w wiele atrakcji, z których mogli skorzystać uczniowie i ich rodziny. Odbywały się pokazy straży pożarnej i policji, prezentowane były stoiska „ Urody”, „ Wyobraźni geometrycznej”, „ Sprawności  fizycznej”,  „ Magii zamkniętej w papierze”, stoisko lingwistyczne oraz stoisko z bańkami mydlanymi. Był także kiermasz książki i loteria zabawek oraz można było skorzystać  z  przejażdżki na motorze . W czasie festynu odbywał się kiermasz ciast konkursowych i sprzedaż kiełbaski z grilla. Fundusze zebrane w trakcie festynu zostaną przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych dla uczniów.

Iwona Maciaszek

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

20180510 133219Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej obchodzony jest każdego roku 12 maja.

W tym roku obchodzony jest pod hasłem: „Pielęgniarstwo jest szansa poprawy opieki i leczenia pacjentów przewlekle chorych”. Pielęgniarka jest najbliżej chorego a praca jaką wykonuje wymaga od Niej wyjątkowego poświęcenia i oddania. To ona wie jak pomóc choremu w przeżywaniu zaistniałej choroby, rozłąki z najbliższymi. Jak go pocieszyć, ukoić ból czy zrozumieć dlaczego jest w szpitalu. Doceniamy wkład wszystkich Pielęgniarek w codzienną pomoc nad małym i większymi pacjentami, ich chęć niesienia pomocy i troskę jaką okazują chorym dzieciom i ich rodzicom każdego dnia.

Foto strona1W dniach od 9 do 11 maja 2018 r. przeprowadzone zostały w naszej Szkole zajęcia dla klas: 4a i 4b, przybliżające kulturę krajów uczestniczących w Projekcie Erasmus+ „Młody Europejczyk – Świadomy i bezpieczny obywatel świata”. Uczniom przedstawiono i omówiono prezentację w PowerPoincie pt. „Wielokulturowość partnerów projektu Erasmus+” ze szczególnym wyjaśnieniem znaczenia barw we wszystkich flagach państw uczestniczących w Projekcie. Następnie wszyscy uczniowie przystąpili do konkursu plastycznego na wykonanie flagi wybranego państwa techniką orgiami z kółek. Zajęcia przygotowały panie: Brygida Skolarus i Grażyna Meger przy współudziale nauczycieli: p. Z. Steca, księdza Wojciecha Nowotarskiego i p. Angeliki Kujawskiej-Kożuchowskiej.

                 Brygida Skolarus i Grażyna Meger

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

912 kwietnia 2018 r. na oddział chirurgiczny dla dzieci zajechał bajeczny pojazd, który wprawił wszystkich w niebywałe zdziwienie. Początkowo z nutką niepewności zaglądali do tajemniczych szufladek pełnych magicznych akcesoriów. Komicznymi minami i śmiesznymi historyjkami rozweselali smutnego ducha BAJKOWOZU. Za pomocą dotyku i wyobraźni rozpoznawali różne przedmioty. Próbowali wejść w świat osób niewidomych „czytając” Czarną księgę kolorów. Odnajdywali serce króla, naśladowali głosy zwierząt, zachwycali się bajecznym układem kolorowych szkiełek a magiczny pierścień po włożeniu na palec, określał nastrój każdego pacjenta. Radościom i zabawom nie było końca. Cieszymy się, że mali pacjenci na chwilę zapomnieli o swoim pobycie w szpitalu.

Małgorzata Somionka, Zbigniew Stec

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

IMG 41796 kwietnia 2018r. uczniowie biorący udział w zajęciach realizowanych w ramach projektu „Szansa na sukces”, pod opieką p. Doroty Pawelczyk, p. Beaty Grądzkiej, p. Zbigniewa Steca, p. Igora Sysojewa-Osińskiego uczestniczyli w wycieczce do Centrum Nauki Hewelianum w Gdańsku i do Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Znajdujące się na terenie dawnego fortu Centrum Hewelianum to połączenie historii z nowoczesnymi i interaktywnymi wystawami. Nasi uczniowie obejrzeli wystawę „Dookoła świata”. Swoją przygodę rozpoczęli od poznania tajemnic wnętrza ziemi, w tym wulkanów i siły wstrząsów sejsmicznych. Kolejna strefa poświęcona była Azji, jej roślinności, barwom i zapachom. Znalazły się tam regionalne przyprawy, zestaw do nauki jedzenia pałeczkami oraz winda przenosząca na różne wysokości i głębokości. W strefie Afryki, poza hologramem jednego z największych diamentów uczniowie zobaczyli zjawisko pustynnej burzy.

357x56 images Loga mapa rewitalizacji

Zapraszamy do obejrzenia mapy rewitalizacji Słupska – zostały na nią naniesione najważniejsze inwestycje i projekty społeczne, które będą realizowane w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Słupska na lata 2017-2025+. Szacunkowy koszt inwestycji i programów to niemal 400 mln złotych. Połowę z tej kwoty stanowić będą środki unijne. Przedsięwzięcia będą realizowane przez samorząd, podmioty publiczne i prywatne.

Rewitalizacja w Słupsku obejmie ponad 6 % powierzchni naszego miasta, który zamieszkuje niemal 1/4 mieszkańców. Na mapie umieszczona zostały zadania, których realizacja znacząco przyczyni się do poprawy jakości życia w mieście wraz z ich zasięgiem, okresem realizacji oraz przybliżoną wartością.

Link do mapy:http://slupsk.connectthedots.pl/

Link do prezentacji: (kliknij tutaj)


 

Foto stronazmW dniach od 5 do 7 grudnia 2017 r. przeprowadzone zostały w naszej Szkole zajęcia dla klas 1–3, przybliżające kulturę krajów uczestniczących w projekcie Erasmus+ pt. „Wielokulturowość partnerów projektu Erasmus+”, następnie wszyscy uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym Ilustracja do bajki litewskiej pt. „Lekcja ojca”. 20 grudnia 2017 r. komisja konkursowa spośród 65 prac, które wpłynęły na konkurs, postanowiła przyznać: I miejsce - Adamowi Burakowi 3b, II miejsce - Dagmarze Uznańskiej 3a, III miejsce Pawłowi Cichowiczowi 3b, oraz wyróżnienia dla: Pawła Burdy 1a, Vadima Okołotowicza 1a, Weroniki Jarczyńskiej 2a, Zuzanny Pruszyńskiej 2a, Karoliny Słowik 3b. Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie dostali dyplomy, nagrody książkowe, kalendarze, smycze z logo Erasmusa+. Nagrodzone prace można obejrzeć na wystawie pokonkursowej w świetlicy szkolnej. Zajęcia przygotowały pp. Elżbieta Wojciechowska i Grażyna Meger, we współpracy z wychowawczyniami klas nauczania zintegrowanego: pp. D. Pawelczyk, I. Maciaszek, K. Kiersnowskiej i B. Helinskiej. Organizatorki także pragną podziękować pp. B. Grądzkiej i I. Poźniak za nagrody oraz p. Dyrektorowi P. Dajerowi za uroczyste podsumowanie konkursu i wręczanie nagród.

                                                 Elżbieta Wojciechowska, Grażyna Meger

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

20171208 1105428 grudnia grupa uczniów naszej szkoły pod opieką p. Anny Butryn i p. Sylwii Siedlar wybrała się na wycieczkę edukacyjną do Torunia w ramach projektu „Szansa na sukces”.

Wycieczka była bardzo udana. Uczniowie zwiedzili Stare Miasto w pięknej świątecznej scenerii, przy odgłosach muzyki w tle i straganach bożonarodzeniowego jarmarku. Jednak najważniejszymi atrakcjami była wizyta w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy – Centrum Nauki w Toruniu oraz w Planetarium.

W Młynie Wiedzy wszyscy przekonaliśmy się, że nauka przez zabawę i zabawa przez naukę to najlepszy sposób na odkrywanie otaczającego świata. Na sześciu piętrach uczniowie oddawali się świetnej zabawie pochłaniając jednocześnie wiedzę. Wystawy wzbogacone były w interaktywne eksponaty umożliwiające samodzielne wykonywanie eksperymentów i obserwację zjawisk przyrodniczych.