wielkanocZdrowych, pogodnych

Świąt Wielkanocnych,

pełnych wiary, nadziei i miłości.

Radosnego, wiosennego nastroju

oraz wesołego Alleluja

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 9

im. kmdra por. Stanisława Hryniewieckiego

w Słupsku

Od 16 marca do 14 kwietnia br. szkoła zostaje zamknięta dla petentów.

Wszelkie sprawy należy załatwiać za pomocą komunikacji zdalnej:

telefon – 59 8400 610

fax. – 59 8426 786

Szkoła czynna jest w godz. 8.00 – 14.00

Od 25 marca do 10 kwietnia szkoła prowadzi kształcenie na odległość.

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że terminy rekrutacji do szkół podstawowych pozostają bez zmian. Jednocześnie uprzejmie prosimy o zachowanie wyłącznie elektronicznej formy wnioskowania.

Drodzy Rodzice!

Zgodnie z decyzją MEN zajęcia w naszej szko1e zostają zawieszone na dwa tygodnie (12 - 25 marca br.) W tym czasie również stołówka będzie nieczynna. W wyjątkowych przypadkach w dniach 12 i 13 marca br. będzie można przyprowadzić dziecko do świetlicy szkolnej, w godzinach 6:30 - 16:30. Od poniedziałku, 16 marca br. uczniowie nie przychodzą do szkoły. Nie obywają się nauczania indywidualne. Odwołany zostaje Dzień Otwartej Szkoły i Zebranie Rady Rodziców.
   Nauczycieli uczących szczególnie ósmoklasistów poprosiłem, aby przygotowali materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy uczniów w domu. Ministerstwo Edukacji Narodowej przekaże informacje dotyczące e-materiałów, z których mogą korzystać uczniowie i nauczyciele.
Proszę, aby w najbliższym czasie wspierać uczniów w nauce i zachęcać, aby korzystali ze zdalnie przekazywanych przez nauczycieli materiałów do samodzielnej pracy w domu. Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej e-podreczniki.pl są udostępnione e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. E-podręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych. Więcej informacji na temat zaistniałej sytuacji znajdziecie Państwo na stronie:

z poważaniem
Paweł Dajer - dyrektor SP9

20191106 1240546 listopada klasa 6b miała okazję zwiedzić siłownię "Fit Garaż". Pod opieką trenera uczniowie jeździli na rowerkach stacjonarnych w sali, gdzie odbywają się zajęcia pt. "Indoor Cykling" oraz biegali na bieżniach napędzanych ruchem własnych mięśni, w sali do zajęć pt. "Active Walk". W dużej sali do "CrossFitu" mieli okazję wspinać się po linach i wypróbować piłki lekarskie. Następnie pan Adam zaproponował dzieciom serię ćwiczeń, po których wszyscy padali z nóg. W drodze powrotnej za to humory dopisywały, a wszystko dzięki uwolnionym podczas treningu endorfinom. Sport to szczęście w czystej postaci - pamiętajmy o tym każdego dnia!

Zajęcia odbyły się w ramach innowacji pedagogicznej "Moje zdrowie - moja siła, wielka moc".

Agnieszka Cegłowska-Lepszy

20191016 115114W ramach innowacji pedagogicznej "Moje zdrowie - moja siła, wielka moc" urządziliśmy sobie w klasie 6b zdrowe śniadanie. Każdy przyniósł odpowiednio zbilansowane racje żywnościowe i rozpoczęliśmy wspólne kucharzenie. Były tosty, kanapeczki z serem, bułeczki z warzywami, płatki z mlekiem, jogurt z chia i owocami. Wspólne przygotowywanie jedzenia, dzielenie się nim i spożywanie przy wspólnym stole poprawia relacje rówieśnicze, co zaobserwowaliśmy w kolejnych dniach.

Agnieszka Cegłowska-Lepszy

1Rozpoczęliśmy kolejną przygodę z wędrującą biblioteką na kółkach, czyli Bajkowozem. 26 września 2019 r. pacjenci oddziałów dziecięcych uczestniczyli w zajęciach czytelniczych z wędrującą biblioteką na kółkach. Z wielkim zaciekawieniem odkrywali, co skrywa w szufladkach tajemniczy pojazd, gdzie mieszka Duch Bajkowozu, wykonywali wylosowane zadania. Za pomocą dotyku oraz wyobraźni (z zamkniętymi oczami) zgadywali co przedstawiają różne przedmioty ukryte w skrzyniach. Poznali Czarną księgę kolorów i bawili się książką z dziurą, odnajdywali serce króla, zachwycali się układem kolorowych szkiełek w kalejdoskopie.

Cieszymy się, że wszyscy pacjenci – mali i ci starsi oraz  ich opiekunowie, a także personel oddziału uczestniczyli w tym ciekawym i radosnym spotkaniu, które im pomogło choć na chwilę oderwać się od swoich niepokojów i lęków związanych z przeżywaną chorobą oraz pobytem w szpitalu – miło spędzili czas na zabawie.

Małgorzata Somionka i Ewa Tyborczyk

9Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego na oddziale chirurgicznym dla dzieci gościliśmy przedstawicieli Słupskiej Szkoły Policji. Umundurowani wolontariusze - policjanci wzbudzili duże zaciekawienie i zdziwienie – nie tylko wśród pacjentów oddziału, ale także ich rodziców i opiekunów. Były rozmowy i wspólne zabawy. Wolontariusze z łatwością nawiązali kontakt z hospitalizowanymi dziećmi.

W każdą środę słuchacze Słupskiej Szkoły Policji będą spotykać się i bawić z dziećmi Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. Będą czytać bajki, obdarowywać kolorowankami, ale najczęściej odpowiadać na pytania. Ten pięknie spędzony wspólnie czas pomaga dzieciom oderwać się i zapomnieć o zabiegach, badaniach czy chorobie. I że muszą przebywać w szpitalu.

Dziękujemy za radość i uśmiech, z jakim  uczestniczą za każdym razem w tych spotkaniach.

Małgorzata Somionka,  Ewa Tyborczyk

4Pod takim hasłem 18 września 2019 r. na Oddziale Pediatrycznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku aktor Nowego Teatru – p. Wojciech Marcinkowski czytał dzieciom fragmenty książki pt. „Mikołajek i inne chłopaki”. Podczas spotkania odbyły się krótkie warsztaty i ćwiczenia dobrej dykcji dla małych pacjentów, ich opiekunów i personelu medycznego. Jest to projekt realizowany przez Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku we współpracy z firmą ENGIE EC Słupsk Sp. z o.o. Czytania odbywają się w kawiarniach, restauracjach, parkach i innych miejscach Słupska.

Na podstawie opinii dzieci, Gość otrzymał „Certyfikat Znakomitego Lektora”. Dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.

Małgorzata Somionka, Ewa Tyborczyk