Dziś w ramach Akcji Sprzątania Świata oprócz porządków wokół terenu należącego do Szkoły SP 9 w Słupsku włączyła się do Ogólnopolskiej Akcji #sadziMY z Prezydentem. Klasa 8a przygotowała plakaty informacyjne na temat tego wydarzenia, a klas 7a dziś na 5. godzinie lekcyjnej posadziła wokół szkolnego placu zabaw 10 drzewek świerkowych. Drzewka zostały posadzone w ziemi ogrodniczej, zasilone naturalnym nawozem i obficie podlane. Mamy nadzieję, że wszystkie się przyjmą i zostaną z nami na długo zdobiąc szkolne otoczenie i umilając chwile spędzone na szkolnym placu zabaw. Sadzonki otrzymaliśmy od Fundacji "Sub ventum" Nadleśnictwa Leśny Dwór. Dziękujemy Fundacji za włączenie nas do akcji "Clean up the World in Słupsk" w ten wyjątkowy i pożyteczny sposób. Już wieczorem na naszym szkolnym Facebooku konkurs na morskie nazwy dla drzewek. Przeczytajcie informacje z plakatu na zdjęciach i szykujcie pomysły.

Iwona Poźniak, Sylwia Siedlar

14 i 15 września 2020 r. uczniowie klas: I, II, III, IV, VI i VII naszej szkoły w ramach edukacji włączającej na rzecz osób niepełnosprawnych, uczestniczyli w warsztatach pt. „Kaleka czy COOL-awy” przeprowadzonych przez Fundację Towarzystwo Przyjaciół Szalonego Wózkowicza. Zajęcia poprowadzone przez osobę niepełnosprawną - fundacji oraz jego przyjaciół pozwoliły realnie spojrzeć na problem niepełnosprawności i niejako się z nim oswoić. Uczniowie przekonali się, że ludzie na wózku inwalidzkim mogą doskonale funkcjonować w społeczeństwie. Wcielając się w rolę osoby niepełnosprawnej i jego asystenta, uczyli się wzajemnego porozumiewania się, odczytywania potrzeb oraz pokonywania barier architektonicznych napotykanych na co dzień w otaczającej przestrzeni. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo zostanie w pamięci naszych uczniów i uwrażliwi ich na otwartość oraz chęć niesienia pomocy osobom niepełnosprawnym. A hasło przewodnie Dnia Szalonego Wózkowicza: Eliminujmy bariery, przełamujmy stereotypy, pomagajmy w codziennym funkcjonowaniu niepełnosprawnym, aby każdy z nas czuł się szczęśliwy i cieszył się życiem, zagości na stałe w umyśle każdego młodego człowieka, który w przyszłości może uczynić świat równym i piękniejszym.
K. Kiersnowska, D. Pawelczyk, I. Maciaszek
20200916 140853Z okazji Światowego Dnia Kropki - święta, które jest okazją do przypominania sobie, iż każdy z nas ma jakiś talent, uczniowie klasy 7b spędzili godzinę wychowawczą na świeżym powietrzu. Chwilę wcześniej obejrzeli historię Vashti - dziewczynki, która zachęcona przez nauczyciela, odkryła swój talent malarski od postawienia zwyczajnej kropki. Następnie otrzymali zadanie - pomalować swój szczęśliwy kamień. Kolorowe flamastry poszły w ruch i każdy ozdobił kamyk według własnego pomysłu. Była to też okazja do swobodnej rozmowy poza szkolną ławką, wszystkim bardzo tego brakowało.
Agnieszka Cegłowska-Lepszy

Dzieci , które uczęszczają na świetlicę szkolną uczestniczyły w zajęciach z wykorzystaniem dywanu interaaktywnego . Dywan ten jest przeznaczony do ćwiczeń , gier i zabaw ruchowych .Zabawa i nauka z jego wykorzystaniem rozwija u dzieci dużą motorykę , koordynację wzrokowo - ruchową , spostrzegawczość i szybkość.Dzieci bardzo dobrze bawiły się podczas korzystania z tego urządzenia.

1

15 września pierwszoklasiści zostali uroczyście pasowani na uczniów naszej Szkoły. Uroczystość ta odbyła się w Ustce na plaży, gdzie na dzieci czekały zadania do wykonania. Po pomyślnym przejściu prób wiedzy, odwagi i sprawności marynarskiej, a także odnalezieniu na plaży skarbu piratów, nastąpiło pasowanie na ucznia przeprowadzone przez samego władcę mórz Posejdona i jego żonę Amfitrytę. Podczas uroczystości uczniowie otrzymali imienne certyfikaty pasowania na ucznia i upominki w postaci magnesu przygotowane przez Radę Rodziców. Pierwszoklasistom życzymy powodzenia w nauce. Pamiętajcie: „Odwaga i wytrwałość marynarzy naszym wzorem”!

Dziękuję za pomoc i wsparcie: Dyrekcji Szkoły, p. Małgorzacie Somionce, p. Ewie Tyborczyk, p. Jackowi Bochenkowi.

Dorota Pawelczyk

Galeria tutaj