uwaga       Informujemy, że 23 grudnia rozpoczyna się zimowa przerwa świateczna. Jest to czas wolny od zajęć dydaktycznych.

Uczniowie wracają na lekcje  2 stycznia. 

W dniach 27, 28 oraz 29 grudnia czynna będzie świetlica szkolna, w godzinach od 6:30 do 16:30.

 

 

 

W piątek trzynastego, nasi czwartoklasiści zostali zaproszeni do Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce. Czekali tam na nich
starszy chorąży sztabowy Tomasz Wolski oraz kapitan Robert Czerwiński, którzy poprowadzili lekcję historii i pokazali eksponaty zgromadzone w sali tradycji.
A potem zaprowadzili naszych uczniów do sali konferencyjnej, gdzie był....POSEJDON!!!! I jego żona AMFITRYTA!!! Dzieci uroczyście ślubowały, że będą dobrymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 9 - naszej szkoły.
Po ślubowaniu każdy z naszych uczniów został zamieniony w Wilka Morskiego!
 

30 września 23 uczniów z klas: 1b, 3ab, 4ab,5a i 6ab pod opieką pań: Doroty Pietrzak, Małgorzaty Somionki i Moniki Sucharskiej uczestniczyło w 13-tym Rajdzie Nadmorskim. Spacerowaliśmy Aleją Prezydentów RP w Łebie, bulwarami do plaży. Na mecie zjedliśmy kiełbasy z ogniska, bawiliśmy się w parku rekreacyjnym, uczestniczyliśmy w dwóch konkursach: PIRACI i test wiedzy o Morzu Bałtyckimi. Gratulujemy Olkowi Leśniakowi trzeciego miejsca za przebranie pirata oraz Jankowi Mróz i Michałowi Formela wyróżnienia w teście.

 

Uczniowie naszej szkoły wybrali się do Parku Krajobrazowego "Dolina Słupi" na wystawę grzybów. Dzieci mogły zobaczyć naturalne okazy grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących oraz zdjęcia gatunków rzadkich i objętych ochroną. Dowiedziały się jak prawidłowo przygotować się do grzybobrania i nie popełnić błędu przy zbiorze.

To już kolejny rok szkolny, kiedy współpracujemy z komandorem Dariusz Kloskowski   25 września  uczniowie klasy II odbyli ciekawą lekcję o tematyce marynistycznej 💙 Były elementy nawigacji, przyrządy i urządzenia pomocne na okręcie a także jak poprawnie oddawać honor i wiele innych ciekawostek z zycia marynarza Serdecznie dziękujemy za przekazaną wiedzę 

 

Celem Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia w Szkole jest zwrócenie uwagi na szczęście i dobrostan oraz ich związki z efektami kształcenia. Tydzień Szczęścia w Szkole jest okazją do podejmowania tematów, które są elementami składowymi dobrostanu: dbanie o pozytywne uczucia, zaangażowanie, relacje, poczucie sensu, osiągnięcia i zdrowieTydzień Szczęścia w Szkole obchodziliśy w tym roku w dniach 18-24 września 2023. W ramach tygodnia szcześcia nasza społeczność szkolna uczestniczyła w wielu aktywnosciach. Uczniowie klas I-III zamienili korytarz szkolny w wielką przestrzeń do malowania. Podczas zajęć w świetlicy uczniowie malowali kamyczki szczęścia. Pani Rzecznik Praw Ucznia Pani Monika Sucharska stworzyła przenośną ramkę przyjaźni "Jesteśmy przyjaciółmi!"  Która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów .  Podczas długich przerw uczniowie okazywali sobie sympatię i chętnie ustawiali się do zdjęć.  Pamiętacie, że prawdziwy przyjaciel to wielkie SZCZEŚCIE!

 

18 września w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Słupsk: specjalistką ds. profilaktyki społecznej - aspirant Kamilą Koszałka w towarzystwie Oficera Prasowego Komendanta Policji w Słupsku - młodszego aspiranta Jakuba Bagińskiego.Celem akcji było zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci przypomnieli jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych oraz przechodzenie przez jezdnię w wyznaczonych do tego miejscach

Biblioteka szkolna oficjalnie otwarta!  Zobaczcie jaką metamorfozę przeszła  wymieniliśmy meble, oświetlenie, pomalowaliśmy ściany, zakupiliśmy lektury i książki młodzieżowe  Stworzyliśmy miejsce przytulne z kącikiem czytelniczym. Mamy nadzieję, że jeszcze chętniej będziecie zaglądać tu i czytać książki  Modernizacja biblioteki możliwa była dzięki funduszom z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i środkom finansowym Miasta Słupska.

 

Nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjno - informacyjnych w ramach projektu "Szkoła Nowoczesnego Pasażera". Projekt ma na celu przybliżyć nam System FALA. Dzieci poszerzyły wiedzę na temat transportu publicznego, szczególnie, które środki lokomocji są Eco.
Dzieci zainteresowały się rowerem, który produkował prąd, dlatego wszystkie były chętne do jazdy na nim 😁 a także zagadnieniami z pierwszej pomocy przedmedycznej ❤️
Dużą atrakcją był Innobus, uczniowie mieli możliwość zwiedzić pojazd wewnątrz, zakupić bilet za pomocą aplikacji "Fala" i potem skasować wirtualny bilet. Ci bardziej odważni zasiedli za kierownicą 😊.
Zdobyliśmy wiedzę o funkcjonalności i atrakcyjnych rozwiązaniach dla pasażerów.
Na podstawie doświadczenia z pozyskiwaniem prądu, gry planszowej pt.: „Transport publiczny” porozmawialiśmy też na temat zalet transportu publicznego, bezpieczeństwa oraz ekologii podróżowania.