Rodzice uczniów z 4a na zebraniu pokazowym zostali postawieni pod ścianą... a raczej pod tablicą i obejrzeli udział swoich dzieci w "Teście uważności". Każdy uczeń wylosował karteczkę i uważnie lub mniej uważnie oglądał czynności wykonywane przez innych, aby nie przegapić swojej kolejki. Gdy zabawa dobiegła końca, wzięli w niej udział rodzice. Podskakiwali na jednej nodze, rysowali serduszka na tablicy i także, jak ich dzieci, bywali nieco nieuważni 🙃. Gra pokazała, jak trudno jest być skoncentrowanym przez dłuższą chwilę. W kolejnym etapie spotkania wychowawczyni, Agnieszka Cegłowska-Lepszy, odczytywala informacje, które każdy uczeń umieścił w swoim autoportrecie. Zadaniem rodzica było zgadnąć, która karta jest jego pociechy. Kto chce zawładnąć światem? Kto boi się pająków i kto świetnie gra w piłkę? Kto lubi rysować liski, a kto marzy o lataniu? Wypełniając kartę z autoportretem, niestety nie każdy uczeń potrafił dostrzec swoje mocne strony i talenty, dlatego na koniec, po omówieniu klasyfikacji semestralnej klasy, wychowawczyni przypomniała rodzicom o tym, jak ważne jest zwracanie uwagi na komunikaty, które kierujemy do dzieci. Zebranie zostało zakonczone filmikiem dydaktycznym Fundacji Rodzice Przyszłości, pt. "Dać dzieciom skrzydła".