8 czerwca 2022 r. przeprowadziłam lekcje otwartą w klasie 7a. Temat lekcji: Mnożenie i dzielenie potęg o tej samej podstawie. Uczniowie korzystali na lekcji z platformy internetowej www.worwall.net – wybraliśmy koło fortuny i korzystaliśmy z e-podręcznika Matematyka wsip.net, i obejrzeliśmy krótki film z Nowej Ery o mnożeniu i dzieleniu potęg o tej samej podstawie. Podyktowałam zasadę i zapisałam wzory na mnożenie i dzielenie potęg o tych samych podstawach. Uczniowie sami podyktowali wzór na dzielenie potęg o tej samej podstawie. Chętnie podchodzili do tablicy. Udostępniłam również uczniom w kalendarzu na librusie ciekawe linki, do samodzielnej pracy w domu. Lekcje obserwowali: mgr Igor Sysojew-Osiński i mgr Bożena Helinska z klasą 1a.

9 czerwca 2022 r. przeprowadziłam dwie lekcje otwarte na którą zaprosiłam nauczycieli i dyrekcje naszej szkoły. Pierwsza lekcja była przeprowadzona w klasie 6a. Temat lekcji: Konstrukcja trójkąta o trzech danych bokach. Uczniowie uczyli się konstruować trójkąt o trzech danych bokach. Konstruowali trójkąt za pomocą cyrkla i linijki. Na rzutniku mieli wyświetlony opis i konstrukcje trójkąta krok po kroku wykonany w programie geogebra.org Obserwatorem lekcji był pan mgr Zbigniew Stec- wychowawca klasy 6a.

Druga lekcja otwarta była przeprowadzona w klasie 4a: Opisywanie części całości przy pomocy ułamków zwykłych. Uczniowie podczas lekcji korzystali z platformy edukacyjnej www.wordwall.net i e-podręcznika. Uczyli się również na konkretach: jabłkach i zdrowej czekoladzie- gorzka czekolada z żurawiną, która po nauce ułamków smakowała wszystkim uczniom.

Anna Piechowska

Lekcje otwarte