Konkurs daje Młodym Talentom szansę na skonfrontowanie swoich pomysłów z przedstawicielami świata nauki oraz zdobycie doświadczenia w prezentowaniu autorskich projektów naukowo-badawczych. 

W tegorocznej edycji konkursu uczniowie Szkoly Podstawowej nr 9 zaprezentowali dwa projekty. Projekt ekologiczny, przygotowany przez uczniów klasy VIIIa- Julkę Regułę, Vivienn Bernacką i Adriana Gontara. Mason Jar Challenge w polskiej rzeczywistości - czyli ekologia w słoiku po ogórkach. Głównym celem naszych uczniów jest szerzenie idei ruchu "Zero waste" wśród młodzieży szkolnej. WINCEK - System Wczesnego Ostrzegania Harcerzy  stworzyli uczniowie klasy 7a. Oliwka Ruszkowska, Paweł Burda i Filip Strzałkowski zainspirowali się tragicznymi wydarzeniami z 2017r. kiedy to podczas obozu harcerskiego podczas gwałtownej burzy zginęły dwie harcerki . Nasi zdolni uczniowie  pracowali pod czujnym okiem Pani wicedyrektor Agaty Kolatowicz i nauczyciela informatyki Pana Tomasza Dziermańskiego. 

 

23 listopada uczniowie wzięli udział w Międzyszklonym Festiwalu Explory w Zespole Szkół Ekonomicznych.