6„Andrzeju, Andrzeju dziewcząt dobrodzieju! Wolę swoją okaż najmilszego pokaż!”

28 listopada 2018 r. na oddziale chirurgicznym dla dzieci WSS podczas zajęć otwartych odbyły się ANDRZEJKI 2018! Uczennice z klasy 8b: Martyna Kowalik i Andżelika Murawska wraz z wychowawcą p. Zbigniewem Stecem przygotowali ciekawe zabawy i wróżby andrzejkowe. Było m.in.: odczytanie imienia wybranki lub wybranka, losowanie przyszłego zawodu, odgadywanie przyszłości ukrytej w kubeczkach. Wszyscy bardzo zaciekawili się odczytywaniem znaczenia wybranego koloru, kwiatu, numerologii. Każdy uczestnik miał okazję wykazać się wyobraźnią odczytując literę z rozrzuconych zapałek oraz ze sznurka ułożonego kształtu. Z tradycyjnych wróżb andrzejkowych nie mogło zabraknąć wędrówki butów do progu.

W zajęciach otwartych wzięli udział młodsi i starsi pacjenci oddziału, rodzice i personel. Zabawy andrzejkowe prowadziły także nauczycielki: Ewa Nowicka, Małgorzata Somionka i Ewa Tyborczyk.

Drugą zabawę andrzejkową zorganizowałyśmy również pacjentom oddziału pediatrycznego. Andrzejkowe spotkania zachowały swój tajemniczy urok i magię, a wesołym zabawom towarzyszyło przysłowie „Święty Andrzej wróży szczęście i szybkie zamęście”. Ciekawe, czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie.... O tym przekonamy się już za rok…

Ważne, że andrzejki były pełne radości i niespodzianek. Wszyscy uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni. Zajęcia otwarte i zabawy andrzejkowe miały na celu zintegrowanie dzieci oraz pozostawienie po sobie pozytywnych wspomnień dostarczając im miłych wrażeń i przeżyć.

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Niegdyś wróżby andrzejkowe miały charakter matrymonialny i przeznaczone były tylko dla dziewcząt niezamężnych. Kawalerowie wróżyli sobie w nocy z 24 na 25 listopada, w dzień św. Katarzyny, patronki mężczyzn. Dziś w zabawach andrzejkowych biorą udział wszyscy. Większość wróżb andrzejkowych ma na celu przepowiedzenie, która panna czy kawaler najszybciej zawrze związek małżeński.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Dziennik elektroniczny

librus logo

Bezpieczne wakacje

bezpieczne wakacje 180 150

dla niepodległej1a

Polub nas!

facebook

Konto Rady Rodziców

92 1140 2004 0000 3302 7634 5255

Zaloguj

SKO

IMG 2266