1042x1042pxOd 1 kwietnia do 30 września 2021 r. Główny Urząd Statystyczny przeprowadza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Udział w spisie jest obowiązkowy.

Spisać się można: - w ramach samospisu na stronie www.spis.gov.pl

- dzwoniąc na infolinię numer 22 279 99 99

- w Urzędzie Miejskim w Słupsku Plac Zwycięstwa 3 pokój 106.

W ostatnich miesiącach wszyscy musieliśmy zmierzyć się z największym od dziesięcioleci globalnym kryzysem. Panująca na świecie pandemia COVID-19, dosłownie z dnia na dzień, zmieniła całą naszą edukację. Nic nie było „normalne”, wszyscy uczyliśmy się nowych form i metod pracy oraz współdziałania.

Z zaangażowaniem, determinacją i konsekwencją pokonaliśmy przeciwności i możemy z dumą mówić, że ten rok szkolny kończy się dla nas pełnią satysfakcji z osiągniętych wyników. Zanim jednak zabrzmi ostatni w tym roku dzwonek podziękujmy sobie wzajemnie za kolejny rok wytężonej pracy, wspólne spotkania, przeżycia, chwile dobre i słabsze, bo przecież życie szkolne składa się właśnie z takich.

W tym roku żegnamy Was nietypowo. Kliknijcie w podany link a usłyszycie życzenia od Dyrekcji i nauczycieli. Dla naszych absolwentów mamy garść wspomnień. Miłego oglądania.

link do filmu

Beata Niechwiadowicz

p 16753 1Już niedługo zakończenie roku szkolnego. Przed Wami cudowne dwa miesiące błogiego lenistwa… Zachęcamy Was, aby czas ten wykorzystać na … czytanie książek. Jeśli nie wiecie, po jakie sięgnąć, przychodzę Wam z pomocą i przedstawię kilka tytułów, do których warto zajrzeć.

M. Romero – „Lalkarz z Krakowa” – bohaterka Karolina jest lalką i zamieszkuje Krainę Lalek. W wyniku magicznego wiatru trafia do świata ludzi – do krakowskiego lalkarza Cyryla. Obojgu nim przyjdzie się zmierzyć z wojenną rzeczywistością. Powieśc jest cudowna i zostaje w pamięci na bardzo długo.

Agnieszka Fulińska, Aleksandra Klęczar – „Dzieci dwóch światów”– ma klimat nieco wakacyjny. Akcja powieści dzieje się w Kruszwicy, nad jeziorem Gopło. Igor – jeden z bohaterów to syn archeologa, który pasjonuje się tą dziedziną nauki. Hanka – dziewczynka, pragnąca grać w piłkę w męskiej drużynie. Oboje spotykają się na wakacjach i rozpoczynają prawdziwie magiczna przygodę z historią i archeologią w tle.

W związku z obowiązującym w Polsce stanem epidemii

- nie odbędzie się w naszej szkole tradycyjna

uroczystość zakończenia roku szkolnego 2019/2020.

Mijający rok postawił przed nami nowe wyzwania. Jednym z nich było nauczanie zdalne. Dla nas wszystkich był to trudny egzamin, ponieważ wymagał ogromnego wzajemnego zrozumienia i współpracy całej społeczności szkolnej. Mimo początkowych trudności wszyscy zdaliśmy go pozytywnie.

Dziękuję Wam wszystkim za współpracę  i życzę cudownych niezapomnianych wakacji :-)


25.06.2020 r. (czwartek)

dzień  wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

W godzinach 630   - 1630  czynna będzie świetlica szkolna.


 

wakacje1Nie jesteśmy w stanie zapamiętać każdego pojedynczego dnia naszego życia. Często są one do siebie podobne, mijają według określonej rutyny i mieszają się nam w głowie, mało co z nich zostaje. Udowodniono naukowo, że zapamiętujemy rzeczy nowe, inne, wyjątkowe. Wycieczki, spotkania, nowe miejsca, nowe smaki.
Klasa 6b otrzymała na jednej z ostatnich zdalnych lekcji zadanie - napisanie własnej listy celów na wakacje.
Weź dużą kartkę i wypisz wszystko, co chciałbyś / chciałabyś zrobić latem. Gotową listę powieś w widocznym miejscu. Systematycznie realizuj wpisane rzeczy, skreślając je, a czasem dopisując datę realizacji i miejsce. Być może uda ci się zrealizować ją w całości, ale mogą też się zdarzyć takie plany, które przełożysz na kolejne lato. Przykładowe zadania na lato:
- posprzątać pokój i biurko na wakacje, schować tornister,
- ozdobić pudełko po butach – zbierać w nim pamiątki z wakacji (bilety, muszelki itp.),
- pojechać na cały dzień do dziadków,
- jeść dużo lodów,
- próbować wszystkich sezonowych owoców i warzyw,
- pojechać na plażę i zbudować zamek z piasku,
- pojechać na plażę na zachód słońca,
- pojechać na plażę na wschód słońca i zbierać muszelki,
- pojechać na basen, 
- pojechać do kina, 
- pójść do teatru,
- spotkać się z kolegą / koleżanką ze szkoły, 
- zrobić ognisko i zjeść z niego ziemniaczka,
- popłynąć statkiem pirackim, 
- zjeść watę cukrową,
- zrobić kino w domu - z popcornem, 
- zrobić piknik na łące, 
- zbudować w domu namiot / bazę,
- pojechać gdzieś pociągiem, 
- pojechać na wycieczkę daleko od domu,
- kąpać się w basenie na ogródku u dziadków, 
- znaleźć skarb!
Bawcie się dobrze!
Agnieszka Cegłowska-Lepszy

0bibliotekaDrodzy Czytelnicy, ponieważ zbliża się koniec roku szkolnego przypominamy o konieczności szybkiego zwrotu wypożyczonych książek do biblioteki szkolnej. Również należy obowiązkowo oddać wszystkie wypożyczone podręczniki do biblioteki. Zwrot podręczników ma przebiegać w ten sposób, że uczniowie przynoszą podręczniki do szkoły w podpisanej reklamówce (imię, nazwisko ucznia i klasa), oddają Pani Woźnej w przedsionku szkoły. Ósmoklasiści muszą przynieść podręczniki najpóźniej do 22 czerwca, pozostali uczniowie najpóźniej do 25 czerwca. Jeśli czyjeś podręczniki są  w klasach na terenie szkoły, trzeba o tym poinformować bibliotekarzy, aby je zabrali do biblioteki.

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informuję, że od 25 maja 2020r. szkoła umożliwi uczniom klas 8 udział

w konsultacjach z nauczycielami prowadzącymi zajęcia edukacyjne, w szczególności

z przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty i miarę potrzeb z innych przedmiotów, oraz możliwość korzystania z biblioteki.


Od 01 czerwca 2020r.  szkoła umożliwi uczniom pozostałych klas udział w konsultacjach

z nauczycielami prowadzącymi zajęcia edukacyjne oraz możliwość korzystania z biblioteki.

Proszę o zapoznanie się z Procedurami organizacji konsultacji dla uczniów w Szkole Podstawowej nr 9 w Słupsku w czasie ograniczenia funkcjonowania jednostek  systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 - dostępnymi na stronie ww.sp9.slupsk.pl .

Proszę w miarę możliwości  o wydrukowanie, wypełnienie i dostarczenie do momentu pierwszego dnia pobytu na konsultacjach w szkole zgłoszonego dziecka - załącznika

nr 1 i załącznika nr 2.
Oświadczenia zawarte w załączniku nr 1 i załączniku nr 2 będą także dostępne i możliwe do wypełnienia w pierwszym dniu pobytu zgłoszonego na konsultacje  dziecka –

w szkole. 

Konsultacje odbywać się będą zgodnie z potrzebami uczniów według ustalonego harmonogramu.
 
Jednocześnie informuję wszystkich rodziców, że realizacja podstawy programowej dla uczniów będzie odbywała się nadal w formie zdalnej, na dotychczasowych zasadach ustalonych w danej klasie.

Wszelkie  informacje dotyczące szczegółowej organizacji konsultacji od 25 maja 2020 r. otrzymacie również Państwo od nauczycieli przedmiotów poprzez e-dziennik lub alternatywnymi kanałami informacyjnymi. Bardzo proszę o przemyślane decyzje, bo zdrowie i bezpieczeństwo dzieci są dla nas wszystkich najwyższym priorytetem.

Z poważaniem – Paweł Dajer – dyrektor szkoły

Procedury konsultacji dla uczniów                    pdf 
     
 Załącznik nr 1    pdf
     
 Załącznik nr 2    pdf

 

perchaczW tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego Alchemik brało udział 13 uczniów z naszej szkoły. Uczestnicy konkursu mieli 45 minut na rozwiązanie testu
i odpowiedź na pytanie otwarte, które dotyczyło zjawisk chemicznych występujących w życiu codziennym. Największą liczbę punktów wśród uczniów naszej szkoły uzyskała Rozalia Perchacz z klasy 8a. Komitet organizacyjny przyznał dyplomy uznania uczniom z:

klasy 8 a – Wiktorii Grudniewskiej, Weronice Maciaszczyk, Agnieszce Rogulskiej, Szymonowi Piekarskiemu;

klasy 8 b – Janowi Karimow, Łukaszowi Matis, Patrykowi Demidok, Kacprowi Lewanowskiemu, Konradowi Kępie, Kordianowi Jóźwikowi;

klasy 7- Zuzannie Gosik i Wiktorii Szlufik

Gratulujemy wyników !

Mamy nadzieję, że wyniki uzyskane w tym konkursie będą zachętą do kontynuowania
i rozwijania swoich umiejętności chemicznych.

Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie.

Beata Niechwiadowicz

Zapraszamy do obejrzenia dyplomów